Рівненський «Верес» виборов нічию на полі лідера чемпіонату

• СПОРТ
Пон, 05/15/2017 - 12:33

В Маріуполі зустрічалися перша та третя команди чемпіонату на даний момент. Азовці в разі перемоги забезпечили б собі вихід в Прем’єр-лігу, а рівняни – продовжили б гонку за другим, прохідним місцем в елітний дивізіон українського футболу.

«Верес» вийшов на поле в практично оптимальному складі – поєдинок пропускав лише Волошинович, який перебуває на лікарняному. До того ж знову не знайшлося місця на полі Орловському, якого витіснив з основного складу Морозенко.

ФОТО прес-служба ФК "Іллічівець"

Обидві команди розпочали матч на достатньо непоганих швидкостях, відповідаючи атакою на атаку. Перший небезпечний момент у матчі створив рівнянин Котляр, який переграв на правому фланзі колишнього «вересівця» Непляха, увійшов на швидкості в штрафний майданчик та сильно пробив з гострого кута – голкіпер «Іллічівця» Худжамов з під поперечини перевів м’яч на кутовий. На навіс від кутового прапорця відгукувався Борзенко, однак Сергій не зміг як слід підлаштуватися під удар. В господарів активністю виділялися непоступливий Фомін та стрімкий Кожанов. Маріупольці намагалися грати широко, знаходячи вразливі місця в обороні «Вереса» – в першому таймі таких не знайшлося. Було помітно, що команди остерігаються одна одної, лишній раз не ризикуючи. Перша половина гри завершилася без голів.

Другий тайм значно активніше розпочали маріупольці, котрі прагнули подарувати свято своїм вболівальникам у вигляді перемоги та виходу до Прем’єр-ліги. Чудовий момент відкрити рахунок у матчі втратив Фомін, який виграв забіг у Лухтанова, вийшов один на один з Ільющенковим, однак пробив повз ворота. Для «Вереса» це був тривожний сигнал. Господарі продовжили нагнітати біля голкіпера рівнян і знову отримали стовідсотковий момент! Проте і тут Руслан Фомін примудрився з декількох метрів не поцілити бодай в площину воріт. Закралася думка, що рівняни в цьому матчі зможуть задовольнити нічиєю. В атакувальних поривах у підопічних Юрія Вірта в другому таймі виходило вкрай мало, а сам коуч рівнян помітно хвилювався.

За десять хвилин до закінчення матчу ігрова перевага маріупольців втілилася в забитий гол. Насонов виконав навісну передачу зі штрафного, на яку відгукнувся Яворський, перевівши кулястого на дальню стійку, де чатував Вакуленко – 1:0 на 79-ій хвилині.

Не зважаючи на те, що до ендшпіля залишалося лише десять хвилини, рівняни не стали миритися з поразкою, з останніх сил навантажуючи навісними передачами оборону маріупольців. На останній хвилині доданого часу автор маріупольського голу Вакуленко штовхнув в своєму штрафному майданчику Степанюка – арбітр вказав на «позначку». Сам «постраждалий» холоднокровно забив з пенальті – 23-ій гол Руслана в Першій лізі і така необхідна команді нічия, яка не позбавила «Верес» турнірною мотивації в подальшій боротьбі за друге місце.

Після матчу старший тренер «Вереса» Юрій Вірт подякував своїм підопічним за самовіддачу та додав, що його команда до останнього боротиметься за вихід до Прем’єр-ліги.

– Ми налаштовувалися на перемогу, бо продовжуємо боротьбу за путівку до УПЛ і в нинішній турнірній ситуації відступати нам нікуди. Але разом з тим, розуміли, що "Іллічівець" - дуже серйозний суперник. Це хороша команда, збалансована в усіх лініях, яка демонструє хорошу гру. Недарма вони посідають першу позицію у чемпіонаті. Тому нічиєю я задоволений. Після гри я подякував усіх футболістам за виявлені бійцівські якості. Хоча, по грі все-ще залишаються деякі запитання. Потрібно додавати. Ми грали до останньої хвилини і вірили, що можемо відігратися. І перед матчем, і у перерві - ми домовлялися що б не трапилося - битися до самісінького кінця. Доклали максимум зусиль, билися до кінця, проявили характер і це дало свій результат, – сказав після гри тренер рівнян.

Головний тренер «Іллічівця» Олександр Севідов був дещо розчарований результатом, адже його команда не змогла перед власними вболівальниками здобути путівку в Прем’єр-лігу.

– Суддівська солідарність... Те, що не поставили «Вересу» вдома - поставили тут. Таких моментів, такої боротьби в грі багато. Не буду нічого стверджувати стовідсотково - я ще не бачив повтор... Але дуже картинно футболісти «Вереса» падають. Хоча це теж треба вміти - так падати, щоб ставили пенальті. В цілому, я впевнений, ми заслуговували сьогодні на перемогу. Ми створили багато передумов для взяття воріт «Вереса», три гольових моменти. «Верес» - дуже хороша добротна команда, яка весь турнір дихає нам в спину. Сьогодні наш суперник, не створивши жодного моменту, забив гол. Ми можемо звинувачувати тільки себе, – додав Севідов.

Отож, бойова нічия відклала «прем’єр-ліговські» святкування маріупольців на майбутні матчі, а рівняни, як і раніше, продовжують погоню за чернігівською «Десною», яка свій матч у цьому турі виграла. Відставання рівнян від чернігівчан тепер вимірюється трьома очками. Наступний матч «Верес» проведе вже цієї середи, 17 травня – на своєму полі рівняни приймуть ФК «Миколаїв», який веде боротьбу за збереження прописки в Першій лізі.