В очікуванні 2019: рівненський «колізей» планують зробити повноцінним «Авангардом» (ФОТО+ВІДЕО)

  • СПОРТ
Суб, 04/08/2017 - 11:49

У стінах Рівненської міської ради відбулась презентація остаточного проекту реконструкції стадіону «Авангард». Кажуть, що проект був готовий ще місяць тому, однак львівським архітекторам дали час, щоб підготувати відеопрезентацію свого творіння для рівнян. За словами проектанта Олексія Олексюка, стадіон відповідатиме національним і міжнародним нормам та зможе приймати провідні футбольні та легкоатлетичні змагання.

Планується, що після реконструкції головна спортивна арена області зможе розмістити 13 466 вболівальників. Стадіон матиме сучасне футбольне поле розміром 105 на 68 метрів з рідинним підігрівом та автоматичним поливом, 8 легкоатлетичних доріжок та критий легкоатлетичний манеж на три доріжки довжиною 110 метрів. Освітлення поля відбуватиметься з даху східної (центральної) трибуни та західних мачт.

– Ми зробили великий крок, щоб привести ваш стадіон, окрім технічного та нормального естетичного вигляду, до норм і правил, яких вимагають спортивні організації в Європі та світі. Були внесені всі необхідні корективи, побажання, всі нормативні вимоги, які би надавали «Авангарду» відповідний статус – сертифікації третьої категорії. Це дає можливість проведення спортивних змагань різного призначення: футбольних і легкоатлетичних змагань місцевого, національного і міжнародного рівнів, проведення тренувальних зборів футбольних команд і спортсменів інших видів спорту, постійне базування футбольних клубів, функціонування в підтрибунних приміщеннях стадіону ДЮСШ, спортивних секцій для дітей та дорослих, спортивних залів. Окрім цього, стадіон можна буде використовувати як майданчик для культурно-масових заходів, – розповів на презентації проектант компанії «АртПростір» Олексій Олексюк.

Процес проектування «Авангарду» дещо затягнувся, адже у легкоатлетів було прохання збільшити кількість бігових доріжок з 6 до 8, щоб Рівне могло приймати чемпіонати України з легкої атлетики. Ще одним завданням перед львівськими архітекторами було збільшення місткості трибун стадіону. Наразі стільців на місцевому "колізеї" вистачає лишень, щоб розмістити трішки більше 4,5 тисяч вболівальників. Після реконструкції місткість трибун збільшиться втричі.

– Було прийняте рішення зробити розширення двох існуючих трибун, які будуть знаходитись під накриттям. Це східна і західна трибуни (центральні). Збільшення місць на східній трибуні відбудеться за рахунок добудови і надбудови. Довжину цієї трибуни по проекту ми розширили на 12 метрів, – додав проектант.

Легкоатлетичний манеж, у свою чергу, розташовуватиметься під східною трибуною стадіону. Прямуючи на «Авангард», вболівальники проходитимуть спеціальні турнікети, а потім сходами підніматимуться або опускатимуться на потрібний сектор. На першому рівні східної трибуни передбачені приміщення комерційного характеру. За словами проектантів, це робиться для залучення додаткових інвестицій. На другому та третьому рівнях східної трибуни також розміщуватимуться комерційні приміщення, але різного типу. Там будуть офісні та адміністративні приміщення, навіть передбачений готель для приїжджих гостей.

Північну та західну трибуни передбачено реставрувати, замінивши пошкоджені елементи та встановивши індивідуальні пластикові сидіння. Попередньо планувалося, що бокові трибуни «Авангарду» будуть обладнані стоячими місцями. Втім, коли постало питання сертифікації стадіону, то ідея стосовно стоячих місць відпала, тому що це не передбачено нормами і правилами сертифікації. На північній трибуні передбачена зона з окремим входом для маломобільних людей. Західна трибуна (та, на якій нині розміщуються вболівальники) міститиме віп-ложу для спеціальних гостей. На цій трибуні також знаходитимуться ЗМІ зі всім необхідним обладнанням для фото- та відеозйомки. На першому поверсі західної трибуни передбачена зона для учасників спортивних змагань. Перший поверх південної трибуни, в свою чергу, буде розділений на декілька секторів. Тут знаходитиметься частина комерційних приміщень, планується ресторан для забезпечення харчування та адміністративний блок для дирекції стадіону.

Одним із недопрацювань львівські проектанти називають недостатню кількість місць для паркування поруч зі стадіоном. За задумом, місткість автостоянки біля «Авангарду» складе 189 паркомісць. Окрім цього, проектом передбачена зона для автобусів спортивних команд та вболівальників.

– Через побажання збільшення місткості стадіону був проведений аналіз стосовно пропускної здатності як при попаданні на територію споруди, так і під час виходу та евакуації. Для того щоб забезпечити пропускну спроможність при вході, ми розширили центральний вхід і центральну алею. Вхідна зона буде розділена двома рядами турнікетів на дві зони. Перша зона – огляд сумок на предмет наявності заборонених предметів, а друга зона – фіксація входу. При вході з’явиться широка роздільча смуга, яка розділятиме потік автомобілів та людей. Важливим елементом є забезпечення даної споруди парковками. Скажу відверто, це питання не є вирішеним. Нам не вдалося забезпечити нормативно необхідну кількість паркомісць, –  зазначив проектант Олексій Олексюк.

Як і планувалося, реконструкція «Авангарду» відбуватиметься поетапно. Спортивні змагання зможуть відбуватися паралельно. Перший етап – це реалізація східної (центральної) трибуни. Другий етап – західна трибуна. Завершуватимуть реконструкцію відновленням бокових трибун і проведенням благоустрою внутрішніх об’єктів стадіону.

Відеопрезентація "Авангарду"

За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, для проведення реконструкції буде залучена фірма, яка має досвід подібних будівництв та  володітиме необхідною технікою. Підрядника реконструкції визначить тендер. Відповідальним за будівництво стадіону буде заступник міського голови Віталій Герман.

Для того щоб на «Авангарді» нарешті розпочалися будівельні роботи, проект реконструкції повинен пройти експертизу в Києві. Планується, що старт відновлення центрального міського стадіону відбудеться восени цього року. А вже у 2019-му рівняни пишатимуться готовою ареною.

Стадіон в Забже, Польща

– Я був днями в польському Забже. Там нещодавно відкрили новий стадіон. Справді, класний стадіон. Але він коштує 4,5 мільярди. В місті Рівне такий стадіон побудувати нереально. Більше того, навіть в Забже є проблема з його обслуговуванням, тому що це дуже дороге задоволення. Реконструкція «Авангарду» – річ реальна. Будувати ми його будемо точно не один рік. Але це підйомна сума в будівництві. 50 мільйонів на стадіон вже є. Через 2-3 роки у Рівному буде цей стадіон. Я прикладу всіх зусиль, щоб так склалося. Початок будівництва розпочнеться, швидше за все, восени, – заявив Володимир Хомко.

Після потрапляння відеопрезентації проекту реконструкції «Авангарду» у мережу, серед вболівальників почалися дискусії стосовно кольору трибун стадіону. Нагадаємо, забарвлення «Авангарду» планують втілити під колір прапору Рівного. Особливо жваво на біло-зелений колір глядацьких місць почали реагувати прихильники рівненського «Вересу», які в переважній більшості хотіли б, щоб трибуни відновленого стадіону були червоно-чорного кольору. Однак стадіон будуватиме місто, а не футбольний клуб, тому не виключено, що думку фанатів «Вересу» можуть не врахувати.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.