Рівненські депутати влаштували «бойкот» Кодексу етики від Паладійчука?

  • ПОЛІТИКА
Втр, 11/14/2017 - 14:17

Секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук розробив кодекс етики депутатів Рівненської міської ради. За його словами, подібні «правила поведінки» давно затвердили депутати інших рад. До прикладу, в столиці, у Вінниці. Тож на думку секретаря Рівнеради, наше місто теж має стати прикладом для наслідування. А не пасти задніх. Однак правила, прописані у кодексі, до вподоби далеко не всім місцевим обранцям. Проект рішення про затвердження цього кодексу розкритикували члени бюджетної комісії, також не підтримали, а лишили на розгляд сесії і члени освітянської комісії. Подібну позицію зайняла і комісія містобудування.

 За пропозицією Сергія Паладійчука у кодексі визначають, як повинні депутати поводитися на публіці, під час засідань міської ради, на зустрічі з виборцями, зі ЗМІ, під час зустрічей з іноземними громадянами та навіть як поводитися в Інтернеті. Депутати повинні утримуватися від дій, цитуємо: «які можуть зашкодити позитивному іміджу Рівненської міської ради та її виконавчим органам», а ще «Використовувати у публічних виступах лише нормативну лексику (в тому числі і в мережі Інтернет); у разі використання в публічних виступах неправдивих або неперевірених фактів зобов’язаний публічно визнати некоректність своїх висловлювань».

Та окрім всього цього Кодекс етики від Паладійчука описує, які подарунки депутати мають право приймати: «Депутати можуть приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, крім випадків, передбачених частиною першою статті 23 Закону України «Про запобігання корупції», якщо вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.

Обмеження щодо вартості подарунків не поширюється на подарунки, які: даруються близькими особами чи одержуються як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси».

- Пішла некоректна якась інформація щодо того, що це рішення одіозне чи якесь дуже незрозуміле. Хочу просто запевнити, що те, що є в цьому рішенні, - це констатація тих норм, які ми й так притримуємося у своїй діяльності. Єдине, що ми це все систематизуємо, зводимо до одного знаменника і фактично це рішення - це тільки сигнал нашим виборцям, що депутати нашої каденції готові працювати в рамках цього етичного кодексу принципів і норм. На мою думку, цей кодекс дасть можливість депутатам легше і простіше дивитися на ті речі, які законодавчо обмежені. Тому що в цьому кодексі немає якихось таких речей як «отсєбятіна», - прокоментував своє творіння Сергій Паладійчук.

Проте навіть такі роз’яснення не переконали членів комісії освіти і науки Рівнеради в необхідності прийняття Кодексу.

- Сергію Богдановичу, при всій повазі до Вас…Для мене, як для депутата, особисто мій еталон честі й етики - це посвідчення депутата - цілодобово. Немає значення - о дванадцятій годині ночі чи о другій годині дня, субота, неділя… Я працюю. А цю, вибачте за грубе слово, хрінь, я не підтримую.

Для чого нам оцю хрень придумувати — етику? Тепер я маю питати дозволу, якщо захочу випити шампанського з Паладійчуком? Сонечко, це зайве, як на мене. Пробачте, будь ласка, за відвертість, - висловила свою позицію депутат Анна Іванова.

На такі далеко не цензурні висловлювання щодо його дітища секретар Рівнеради попросив депутатів лишити цей проект рішення на розгляд сесії.

- Ваше право - голосувати чи не голосувати. Я вважаю, що рішення правильне, потрібне. Такі рішення мають багато інших рад, більше того, мені як секретарю хотілося б, щоб і в нашій раді було таке рішення, щоб і на нас рівнялися інші ради. Не хочу, щоб рада була білою вороною, коли інші ради мають  подібні документи, а ми не маємо. Дискусію рахую безпідставною. Нема питань - не голосуйте. Я не злопам’ятний, але запам’ятаю. Тому, будь ласка, приймайте рішення шляхом голосування. Можемо зіпсувати позитивні наші відносини, - зауважив Сергій Паладійчук.

До слова, під час обговорення проекту від депутатів частенько звучали нецензурні слова. Місцеві обранці обурювалися, що подібний «безневинний» документ обмежуватиме їх у правах.

На засіданні комісії з питань освіти і  науки свою думку з приводу кодексу намагався висловити і депутат Рівнеради Микола Бляшин – кілька разів упродовж дискусії піднімав руку, але слова йому так і не надали. Щоправда, депутат з цього приводу висловився на засіданні бюджетної комісії. За його словами, після запровадження нових норм депутати не зможуть реєструвати будь-які проекти рішень. Бо перед цим їх вичитуватимуть юристи, які визначатимуть, чи виносити проекти на сесію та оприлюднювати.

 — Можливо, нам усіх депутатів розпустити і залишити двох юристів? Якщо хтось пропонує дурницю, то це, навпаки, добре. Вона на сесії не пройде, але виборці побачать, наскільки компетентний їхній депутат. Під гарним соусом, що це етика (така гарна назва!), подається річ, яка може обмежити наші права захищати мешканців міста. Є Регламент міської ради, є закон "Про засади запобігання корупції". Звідки взято це рішення? Це калька з рішення Вінницької міської ради про затвердження цього кодексу. В Києві - інший кодекс, в Харкові - інший. Чому у Вінниці прийняли цей кодекс? Бо в них регламент 15-го року. Наш регламент, який ми приймали в 2017 році, розділ 7 містить 6 чи 7 статтей, які абсолютно усе прописують, які визначають, що порушення встановлюються більшістю депутатів, - констатував Бляшин.   

Не менш бурхливо на кодекс відреагувала заступник міського голови Галина Кульчинська:

- Коли ми висловлюємо думку, яка, може, не подобається комусь, я не маю права висловлювати свої емоції і свої аргументи? Це буде як визначатися? Як оціночне судження? Це що таке взагалі? Ви кого під плінтус хочете загнати? Не вийде. Це серйозні речі. Це повернення цензури в іншому варіанті. Янукович не додумався б.

Тим не менше комісія містобудування та архітектури, засідання якої відбулося вчора, 13 листопада, проект рішення погодила на розгляд сесії, аби під час засідання міські обранці змогли внести свої правки. Та за останніми даними на сесійному засіданні Рівнеради, яке відбудеться завтра,15 листопада, кодекс від Палпдійчука не розглядатимуть. Принаймні поки його не внесли у перелік питань порядку денного.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.