Політичний цирк у Рівнераді продовжує тішити репертуаром

  • ПОЛІТИКА
Птн, 09/15/2017 - 10:51

У четвер із самого ранку біля сесійної зали засідань Рівнеради збираються люди: одні розгортають плакати із закликами «Дайте приватизувати житло!», інші роздають перехожим листівки із копіями звернення до депутатів щодо підприємницької діяльності, треті – проводять останні підготовчі «наради». Всі ці невдоволені рівняни готуються до початку чергової шістнадцятої сесії Рівненської міської ради. На прохання охорони відправити до зали засідань лише кількох представників люди не реагують і кілька десятків містян «захоплюють» приміщення, де міські обранці вирішують найважливіші проблеми міста. Цього разу у порядку денному майже дві сотні питань, більше третини – це надання допомоги на лікування, значний відсоток «земельні питання».

Сесія скандальних гуртожитків і довгих комісії

Аби звільнити простір, депутати вирішують насамперед заслухати людей. Першим надали слово мешканцям гуртожитку на вул. Відінська, 10.  Люди просили внести зміни до поданого списку, які претендують на приватизацію житла за цією адресою.

- Всі ви знаєте, що ми з цим питанням не перший рік. Рішенням обласної ради було передано місту будівлю на князя Володимира, 112 для реалізації з метою вирішення житлових питань мешканців нашого гуртожитку. Міська рада цього року створила тимчасову контрольну комісію для вивчення ситуації щодо придбання житла для мешканців гуртожитку. 5 вересня на засіданні цієї комісії, про яке ми взагалі дізналися випадково, ми отримали інформацію про те, що придбати місто має лише частину гуртожитку, а саме тільки 29 кімнат – зокрема для працівників колишнього «Житлобуду 6». Виникає питання: чого будівля, яку передали з облради, йде на вирішення житлового питання не всіх мешканців, а тільки на закупівлю частини кімнат? Ми просимо депутатів підтримати нас і доручити комісії включити до списку всіх людей, які проживають у цьому гуртожитку, - повідомила мешканка Відінської, 10.

Нагадаємо, раніше голова тимчасової комісії Олег Карпяк повідомляв, що мешканці цього гуртожитку, яких не внесли до списків, навіть телефонували йому особисто із проханням вирішити їх питання. Проте комісія, за його словами, до цього часу була вузькопрофільною і займалася тільки працівниками «Житлобуду 6».

- Ми й справді працюємо тільки з документами колишніх працівників «Житлобуду 6». Щоб включити всіх мешканців, нам треба або доручення, або переголосування, аби розширити повноваження цієї комісії. Я не заперечую. Будемо вивчати ситуацію в цілому, - повідомив Олег Карпяк під час сесійного засідання.

За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, вже є певна сума коштів, яку вдалося виторгувати від продажу будівлі на Князя Володимира. Але цих грошей не вистачить, аби викупити квартири для всіх мешканців будівлі. Тож як далі бути – думатимуть на засіданні комісії, а потім свої рекомендації озвучать на сесії Рівнеради.

Крім розширення повноважень однієї комісії мер міста рекомендував створити ще одну тимчасову комісію щодо вирішення питання із опаленням 62-А на вулиці Соломії Крушельницької. Там голова ОСББ «Соломія-1» Микола Співак намагається встановити індивідуальне опалення в будинку. Він зібрав з людей гроші у розмірі 220 тисяч гривень, підвів газ до будинку, але індивідуальне опалення в будинку так і не зробив через колізії у законодавстві. Вийшло так, що раніше міські обранці запропонували голові ОСББ зробити в будинку індивідуальне опалення, а на наступний рік змінили програму і заборонили фінансувати оснащення системи індивідуального опалення. Тож задля прийняття унікального рішення депутати створили ще одну тимчасову комісію.

Рік вивчали і ще вивчатимуть

Прийшли на сесію Рівнеради і кілька десятків мешканців будинку 16, що на вулиці Мельника. Ще у жовтні минулого року жителі будинку звернулися до депутатів міської ради з проханням вирішити їх питання. Тоді люди розповіли, що мешкали вони у нормальному будинку, статус якого ні з того ні з сього офіційно змінили і він став гуртожитком. А в жовтні 2015 року домобудівний комбінат продав будівлю разом із мешканцями підприємцю. І вже є рішення суду, відповідно до якого мешканців гуртожитку хочуть виселити.

Аби вирішити це питання, депутати торік створили спеціальну тимчасову комісію, яка до сьогодні не змогла допомогти рівнянам. Тож люди знову прийшли на засідання сесії Рівнеради.

– Куди подітися нашим 120 дітям, які живуть в цьому будинку? Куди подітися сім'ї АТОвця, яка живе у нашому будинку? – плачуться мешканці.

За словами голови тимчасової комісії депутата Назарія Загоровського, необхідно продовжити роботу тимчасової комісії до 1 листопада, оскільки питання надскладне.

– Ми шукаємо компроміс. Але поки це не вдається, бо кожна зі сторін стоїть на своєму. Була пропозиція для мешканців заключити договір користування до вирішення в законодавчому полі цього питання. Та мешканців така пропозиція не влаштувала. Вони ходили на засідання обласної ради, намагалися через область вирішити це питання, однак поки не вдалося, – розповів депутат.

Міські обранці проголосували за продовження роботи депутатської комісії. Відомо, що це питання знаходиться на контролі у Генпрокуратури.

Думав, що працевлаштований

До міських обранців звернулася рівнянка Юлія Онишкевич із проханням допомогти. За словами жінки, її батько впродовж десяти років працював на ринку «Ювілейний», і до цього часу всі думали, що він офіційно оформлений. Аж поки він не травмувався на роботі.

– Батько впав з даху ринку, ремонтуючи його, отримав важкі травми голови, зламав ребра, зараз він проходить лікування. А коли ми звернулися до роботодавців, то з’ясувалося, що батько офіційно не працевлаштований. Сім’я Гончаруків дала дві тисячі гривень на допомогу і сказали, що це все, чим вони можуть допомогти, – говорить рівнянка.

За словами жінки, вони уже звернулися в поліцію, аби встановити справедливість. Тепер просить допомоги у депутатів. Міські обранці вирішили підготувати колективне звернення до правоохоронних органів з проханням розібратися у ситуації.

Фракція розпадається, бо «люди різні»

Про те, що фракція «Громадський контроль» продовжує розпадатися, стало відомо ще до початку сесії Рівнеради. Керівник партії на Рівненщині підприємець Роман Денисюк на своїй сторінці у Facebook повідомив, що від 14 вересня депутатка Любов Романюк вийшла з партії «Громадський контроль». А згодом, на сесії, про свій вихід повідомили і депутати Святослав Стельмащук та Тетяна Чубай. За словами Святослава Стельмащука, особисто він таке рішення прийняв, оскільки він командний гравець, а у фракції «тепер кожен грає у свої ігри». Тетяна Чубай своє рішення мотивувала тим, що просто «усі люди різні».

– Після прориву Саакашвілі - це друга подія в політичному середовищі, – прокоментував ситуацію міський голова Рівного.

За повідомленням представників партії, у фракції відбулося засідання, на якому новим головою фракції обрали Романа Яворського. Нагадаємо, раніше фракцію очолював Святослав Стельмащук.

Підприємці «Моріону» вимагали відставки заступника міського голови

До депутатів Рівнеради звернувся представник підприємців із ринку «Моріон» Володимир Рикун. Чоловік запевнив, що місто втратило за двадцять років передачі під оренду ринку 100 мільйонів гривень, і вимагав віддати ринок в оренду безпосередньо підприємцям. А ці кошти, за його словами, «могли б бути спрямовані на соціальну підтримку незахищених верств населення та потреби житлово-комунального господарства міста».

Разом з тим підприємці взялися збирати підписи за відставку заступника міського голови Сергія Васильчука. Мовляв, він «систематично не виконує своїх посадових обов’язків». До всього підприємці в офіційному зверненні до депутатів попросили їх звернутися до прокуратури щодо вчинення порушення посадовими особами Рівнеради, яке, цитуємо, «заключається в значному зменшенні орендної плати (від 204 тис. грн. до 77 тисяч  гривень) за земельну ділянку комунальної власності шляхом надання згоди МПП «Моріон» у липні 2016 року дозволу на зменшення орендної плати в зв’язку з проведенням будівельних робіт, відповідно до дозволу від 2010 року».

На засідання прийшов і представник нового орендаря ринку Ігоря Свистуна. Чоловік почав запевняти, що вони збираються «зробити європейський ринок».  Та на питання, скільки ж інвестують у ринок, відповісти не зміг.

Після тривалих суперечок міський голова резюмував:

- Щоби зняти цю проблему назавжди, потрібно будівлю продати з відкритого аукціону. Інакше спокою не буде. Бо хазяям цікаво більше заробити, а підприємцям якнайменше заплатити за оренду.

Виділили землю АТОвцям та дали допомогу на лікування

Для семи учасників АТО на вулиці Костромській, що у Рівному, виділили сім земельних ділянок безоплатно у власність. Депутати Рівнеради за ці питання проголосували пакетом.

А ще для 75 рівнян депутати проголосували за виділення матеріальної допомоги на лікування в сумі 382,5 тисяч гривень. В основному сума допомоги становить п’ять тисяч гривень для одного, проте є й значно більші цифри.

- У нас є два учасники АТО, на протезування яким пропонується виділити по 20 тисяч гривень. 39-річному бійцеві необхідно протезувати ліву кінцівку, а у 29-річного воїна немає ліктьового суглобу. По 10 тисяч гривень пропонуємо виділити двом діткам 5-ти та 9-ти років. В обох множинні вроджені вади,- розповідає лікар-статистик Марія Грабовець.

До слова, за сім місяців цього року депутати Рівненської міської ради в якості матеріальної допомоги виділили понад 1,49 мільйона гривень для 268 рівнян.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.