З об’єднанням громад поблизу Рівного не поспішають

  • ПОЛІТИКА
Суб, 12/24/2016 - 09:51

На Рівненщині вже створено 18 об’єднаних територіальних громад. Однак найскладніша ситуація щодо об’єднання і досі існує у Рівненському районі. Тут села розташовані навколо міста, і почуваються доволі впевнено, адже мають підприємства, тому сільські ради отримують значні надходження. Фахівці з питань децентралізації помітили, що у ближніх селах люди не поспішають об’єднуватись.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненська облрада дозволила видобувати бурштин китайцю

В рамках проведення «Децентралізаційного марафону» у село Олександрія Рівненського району приїхали консультанти проекту Пульс АМУ, аби роз’яснити депутатам та активним представникам громади які переваги мають ОТГ. Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер розповіла про формування бюджету громади. Нагадала про додаткові надходження, повноваження та відповідальність. Навела приклади як у районах почуваються уже створені ОТГ та ще не об’єднані села.

В Олександрії люди мають власне бачення створення ОТГ. Голова сільської ради Тетяна Михасюк розповіла з ким вони себе бачать. Переконує, брати у громаду проблемні села люди не хочуть. Та й Олександрійці — це потужна громада, яка нараховує майже 5 тисяч населення. Тому тут вважають, що об’єднання їм не потрібне.

Натомість фахівці порадили ще раз подумати, адже ОТГ більш самостійні та цілеспрямовані, повідомили у проект ПУЛЬС Рівненського відділення АМУ.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.