Франко рукотворний: рівненська майстриня увічнила творчість Каменяра в унікальній збірці

  • Новини
Втр, 03/22/2016 - 17:49

У виставковій залі Рівненського міського будинку культури відбулася презентація унікальної книги рівненської майстрині Олени Медведєвої «Вишиті твори Івана Франка». Жінка додає, що невипадково випустила видання саме зараз, адже цьогоріч виповнюється ювілей від дня народження українського письменника та мислителя.

– 2016 рік особливий, оскільки минає 160 років з дня народження Івана Франка та 100 років з моменту його відходу до вічності. Тому саме цього року я презентувала цю книгу. Хотілося вишити щось патріотичне для України, щоб воно було актуальне на сьогоднішній день. Процес виготовлення книги тривав близько 10 місяців. Мені допомагала моя сім’я, син допомагав склеювати, а з обкладинкою допомогли в друкарні. Перше знайомство з вишитою книгою відбулося в Музеї бурштина, – додає авторка книги Олена Медведєва.

До «Вишитих творів Івана Франка» увійшла збірка поезій «Народна пісня» Івана Франка. Кожна сторінка відображає  орнамент, який був на вишитій сорочці у самого Каменяра. Це червоні і сині кольори, які надзвичайно гарно переплітаються на полотні, а колір полотна пофарбований у блакитно-жовті відтінки. Тут вишито близько 30 творів Івана Яковича, в основному це його патріотична лірика, поезія, яка не друкувалася за радянської доби.

Олена Медведєва є засновницею видавництва «Креативна книга», яке презентує дитячу літературу, виготовлену в різний спосіб: соломкою, бурштином, плетену гачком і в’язану спицями. За словами майстрині, над виготовленням таких книжечок працює близько 15 людей.

На презентацію вишитої збірки творів Івана Франка завітало чимало рівнян, діячів культури та мистецтва, колег Олени Медведєвої. Школярі цитували слова з творів славетного Каменяра, а присутні в залі глядачі жваво аплодували авторці.

– Це неординарна жінка. Коли я подивилася всі її роботи, мені хотілося вигукнути, що це геніально і неординарно, бо й справді такого ніхто й ніде не бачив, ніхто не зробив. Це велика честь для Рівного, для України. У всіх її роботах відчувається дуже високий естетизм, – додає представниця «Союзу українок» Ніна Шило.

Олена Медведєва розповіла, що на даний момент працює над своєю новою роботою – Євангелієм від Матвія. В планах жінки вишити всі чотири Євангелія.

– Планую їх завершити за рік-півтора, тому що це досить об’ємні книги. Також планую вишити твори Григорія Сковороди та Лесі Українки. Коли є результат, тоді є бажання працювати далі, – зазначила Олена Медведєва.

Рівняни зможуть побачити унікальну книгу в Музеї бурштина. Там само знаходяться й інші цікаві роботи рівненської майстрині.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.