Рівненська фрістайлістка Ольга Полюк: «Ризик є скрізь у житті – не лише у спорті»

  • Новини
Срд, 12/23/2015 - 09:31

Фрістайл – зимовий олімпійський вид спорту, в якому лижники змагаються не тільки у швидкості проходження певної дистанції, а й у виконанні лижних трюків. В Україні особливо популярним є різновид фрістайлу – лижна акробатика. Рівненські спортсмени традиційно є одними з лідерів у складі Національної збірної команди України. Нещодавно, у фінському місті Рука, в змаганнях з акробатичного фрістайлу рівнянка Ольга Полюк здобула дві медалі – спочатку «срібло», потім «бронзу». Журналісту сайту «ГОЛОСНО» двадцятивосьмирічна спортсменка розповіла про плани на найближчий сезон і не тільки.

– На останньому етапі Кубка Європи, що проходив у Фінляндії, ти здобула «срібло» та «бронзу». Задоволена своїм виступом, чи можна було сподіватися на ще вищий результат?

– Результатом задоволена, але можна було і краще виступити. Виконала стрибки добре, проте не ідеально. В цілому, як для початку сезону – достатньо непоганий результат.

– Як оцінюєш підготовку до нинішнього сезону і наскільки плідно пройшли передсезонні збори?

– Цей сезон в мене буде важким, оскільки я перехожу на більш складну программу. Замість подвійних стрибків буду робити потрійне сальто. Ця програма в мене ще не зовсім стабільна, тому результати можуть бути різними. Але коли настрибаю їх добре, то зможу розраховувати на хороші місця на світових змаганнях, а не тільки на Європі. 

– Нещодавно в Пекіні завершився етап Кубка світу. Ти виступила не надто успішно, зайнявши 12 і 18 місця. Можна вважати це невеликою розслабленістю після Фінляндії?

– Виступила слабко якраз через те, що робила більш складнішу програму. Однак, не змогла встояти на приземленні. Але я все одно задоволена, що наважилася стрибнути потрійні сальто. Чим раніше я почну це робити, тим швидше прийдуть хороші результати – на все потрібен час. Крім того, виконуючи стрибки не в горах, а на рампі, отримала великий досвід, тому що в таких умовах завжди тяжче стрибати, ніж на натуральних схилах. 

– Сезон лише набирає обертів і попереду основні турніри. На які етапи плануєш «зробити ставку» і чого очікуєш від майбутніх змагань?

– В нинішньому сезоні, як вже казала, планую побільше настрибати потрійні сальто. Етапи Кубку світу всі мають велике значення, але, напевне, останній, що пройде у Іспанії, буде найпринциповішим, тому що це фінальні змагання. На ньому можна продемонструвати всі напрацювання за сезон, до того ж це нове місце, в якому у наступному сезоні буде проходити Чемпіонат світу.

– Географія етапів Кубка світу та Європи різноманітна та цікава, з’являється можливість відкрити багато міст та країн. Які подорожі залишились для тебе найпам’ятнішими?

– Мені дуже подобаються Канада і Швейцарія, там надзвичайно гарна природа. Але хоча ми часто подорожуємо, не завжди на змаганнях чи зборах є можливість подивитись країну чи місто. У більшості випадків ми бачимо тільки гірськолижний курорт чи спортивну базу.

– Фрістайл є одним із найбільш травмонебезпечних видів спорту. Як до твоїх стрибків відносяться рідні та близькі?

– Переживають завжди, коли я на змаганнях чи зборах. Проте, ризик є скрізь у житті – не лише у спорті.

– Лижна акробатика вимагає неабиякої психологічної стійкості. В тебе бувало таке, що на тренуваннях виходили дуже складні стрибки, а повторити їх на офіційних турнірах не вдавалось?

– Так, буває і таке. Іноді на тренуваннях все виходить, а на змаганнях ні, але буває і навпаки – деколи на змаганнях можна добре налаштуватися  і стрибнути краще, ніж на тренуваннях. Тому в моєму виді спорту від правильного настрою дуже залежить результат.


– Що б порадила Ольга Полюк юнакам та дівчатам, які хочуть пов’язати своє життя з фрістайлом? На що потрібно звертати увагу на початку спортивного шляху?

– Спочатку треба звертати увагу на всесторонню фізичну підготовку, а вже потім на акробатичну та лижну. З перших занять ніхто не скаже стрибати з трампліну – до цього підводять поступово. Найголовніше нічого не боятися, а побільше вірити в себе!

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.