Переселенці на Рівненщині об'єднуються у всеукраїнський Альянс

  • Новини
Втр, 12/22/2015 - 14:10

Вже півтора роки, як окуповано Крим, триває війна на Донеччині, сотні тисяч мешканців цих регіонів, полишивши домівки і майно, переїхали на нове місце проживання. Але й до сих пір не прийнято єдиної державної програми, єдиної стратегії вирішення проблем вимушених переселенців. Що мають зробити громадські організації, щоб змінити ситуацію на краще?

21-22 листопада в м. Рівне відбувся Форум громадських організацій, створених переселенцями, що мешкають в Західній Україні. Проведення заходу було ініційовано рівненською громадською організацією переселенців Всеукраїнське об’єднання «Україна - моя сім'я», яка активно працює в напрямку об’єднання та зміцнення переселенських організацій. 

 

Нагадаємо, з 1 вересня 2015 року рівненська організація започаткувала власний проект «Посилення впливу громадських організацій переселенців Західних областей України на прийняття рішень щодо вирішення проблем ВПО на урядовому рівні, шляхом створення «Альянсу організацій переселенців в Західній Україні». Проект проводиться в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що здійснюються за фінансової підтримки Європейського союзу та Рівненської обласної організації «Комітет виборців України».

У Форумі в Рівному взяли участь громадські організації з Києва, Вінниці, Кам’янець-Подільського, Івано-Франківська, Луцька,  Мукачева, Ужгороду. Також були запрошені заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук, позаштатний радник Міністерства соцполітики України з питань ВПО Наталія Токарська, голова ГО «Комітет виборців України» у Рівненській області Олексій Горецький та інші. 

Під час зустрічі керівники громадських організацій обговорили нагальні проблеми, які хвилюють переселенців у різних регіонах і яких досі залишається чимало.

Відомо, що кошти донорських міжнародних організацій зараз спрямовані на вирішення проблем ВПО Східної та Центральної України, де мешкає більша частина переселенців. А 39 000 переселенців, що мешкають в Західній Україні (окрім, частково, Львівської області), інформацію про цю допомогу бачать тільки по телебаченню. Це змушує громадські організації ще активніше шукати ресурси, співпрацюючи з місцевою владою та громадою.

Згідно з інформацією «Аналітичного звіту щодо проблем ВПО та досвіду їх вирішення громадськими організаціями переселенців в регіонах Західної України», презентованого на Форумі, беззаперечним лідером у цьому напрямку є Івано-Франківськ. Майже всі звернення та ініціативи Всеукраїнського об’єднання «Українці Донбасу і Криму» підтримуються місцевою владою. Переселенцям там не тільки безкоштовно надали приміщення під офіс та склад для гуманітарної допомоги, а ще й допомогли відремонтувати і вмеблювати приміщення. Тому, безумовно, переселенці в м.Івано-Франківськ відчувають себе частиною місцевої громади, і їх організація є вельми націонал-патріотичною.

 

Найгірші справи щодо співпраці з місцевою владою у Луцьку та Мукачеве, де спілкуватись із керівництвом міста дуже важко. На жаль, спроби вирішити хоча б частково основні проблеми ВПО (будівництво тимчасового житла, створення нових робочих місць та інш.) в цих містах нульові - все покладається на державу, а держава з цього приводу мовчить.

На Рівненщині в цьому плані останнім часом відчуваються помітні позитивні зміни. Презентація багатообіцяючого спільного проекту Верхівської сільської ради (Рівненська область) та ВО «Україна - моя сім'я»  щодо створення селища для переселенців продемонструвала всім учасникам Форуму, що і в складній ситуації сьогодення можна успішно вирішувати проблеми. Якщо є взаєморозуміння, бажання і енергія - заходяться і ресурси, навіть фінансові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Рівненщині переселенці хочуть жити в селі

Також на Форумі представники «Ресурсного Центру для вимушених переселенців» та благодійних фондів розповіли про роботу з переселенцями та плани на майбутнє. Обговорювалась недосконалість Закону про переселенців та пропозиції щодо його удосконалення. Учасники вважають, що потрібно враховувати досвід інших країн у вирішенні проблем переселенців та інтеграції їх у місцеві громади. Адже більшість переселенців не планують повертатися в місця свого колишнього проживання і готові будувати нове життя на теренах українських міст.  

Найбільш видатною подією Форуму стало створення «Альянсу громадських організацій переселенців в Україні» та підписання меморандуму про співпрацю та інших необхідних документів, що регламентують об’єднання організацій в Альянс. Зокрема було прийнято спільне рішення не обмежуватись лише регіонами Західної України, а охопити всі міста нашої країни, де існують організації переселенців. Новоутворене об’єднання буде займатися розробкою «Програми захисту прав ВПО», проведенням адвокаційних кампаній, пошуком ресурсів для громадських організацій, розповсюдженням та втіленням найбільш успішних проектів по вирішенню проблем переселенців по всій Україні.

- На сьогодні до проекту приєдналися ще три організації переселенців, які готові підписати меморандум про співпрацю. Це переселенці із Старобільська, Дзержинська та Києва. Вступ до Альянсу розглядають наші колеги і в Харкові, - розповів голова ГО «Україна – моя сім’я» Борис Пасічнюк. – У 20-х числах січня нового року ми плануємо зібратися у Вінниці для розробки структури та стратегічного плану Альянсу. В подальшому проект розповсюджуватиметься по всій Україні. Крім цього, наразі для розвитку проекту ми вже готуємо нову грантову програму. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переселенці у Рівному планують створення західноукраїнського Альянсу

Переселенці у Рівному: прагнуть порозуміння та єдності (ФОТО+ВІДЕО)

Переселенці зі Сходу шукають у Рівному волонтерів, роботу та житло

Переселенці у Рівному: долають непорозуміння та набувають досвіду

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.