Акт вандалізму у Рівному: вночі пограбували Свято-Воскресенський собор

  • Новини
Срд, 09/30/2015 - 12:52

Сьогодні вночі у Рівному був здійснений кричущий злочин – пограбували одну з найприкметніших окрас та символів міста - Свято-Воскресенський собор. Подія сталася напередодні визначного свята – 120-річчя освячення кафедрального собору, яке рівняни відзначатимуть 21 жовтня цього року. В рамках підготовки до події в соборі вже протягом кількох місяців триває ремонт, отож риштування, яке стоїть біля стін храму, несподівано стало знаряддям злочину.

За словами священнослужителів, крадіжку виявив староста, який відчиняв собору зранку о сьомій годині. Він побачив розкидані речі, відчинені Царські врата, запальничку та зрозумів, що вночі в соборі хтось побував.

 

- Те, що ми побачили на перший погляд, - це сліди явного перебування у соборі сторонніх, які, мабуть, більше шкоди наробили, ніж пограбували. Попередньо ми вже можемо сказати, що вкрали три священницькі хрести та дві хрестильні скриньки. Царські врата не пошкоджені, а просто відкриті, отже злочинці явно побували і у вівтарі - власне, звідти і було вкрадено церковне майно, - прокоментував подію протоієрей отець Василь Рудніцький, прес-секретар Рівненської єпархії УПЦ КП.

Служителі припускають, що ймовірно грабіжники потрапили в собор через вікно на другому поверсі ліворуч, адже до нього легко дістатися по будівельному риштуванню. Поруч бовтається мотузка із вузлами, яка також напевно стала в нагоді крадіям, коли вони вибиралися назад. Інших слідів злому не було виявлено.

За словами отця Василя, вартість вкраденого оцінити важко. Це не настільки коштовні речі, щоб саме заради цього треба було вдиратися в храм. Адже це церковне приладдя і справжня цінність його полягає у духовному та ритуальному призначенні. Разом з тим приблизна вартість вкрадених хрестів сягає від 2-х до 3,5 тисяч гривень, так само і хрестильні скрині коштують близько 2-2,5 тисяч грн.

- Це досить специфічні речі, де їх можна перепродати – навіть не знаю, але напевно той, хто вкрав, знає якісь канали збуту, - додав протоієрей Василь Рудніцький.  – Наразі в храмі працюють експерти-криміналісти, і роздивитися щось детальніше ми поки не маємо можливості. Бачив, що скриня для пожертв також відчинена, але чи пропали звідти гроші і скільки, точно сказати не можу.

Священнослужитель також додав, що якихось цінних старовинних ікон чи інших святинь у Свято-Воскресенському храмі немає, і взагалі це перший такий випадок у Рівному на його пам’яті і, здається, навіть за всю понад вікову історію собору. І вдвічі прикро, що такий «подарунок» кафедральному собору міста зробили саме напередодні його 120-річчя.

Наразі Свято-Воскресенський собор, незважаючи на православне свято святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, - зачинений. У приміщенні храму працюють правоохоронці, які проводять необхідні слідчі та розшукові заходи, з’ясовують усі обставини події.

Коментарів поки не надають. Але усіх, хто володіє інформацією, яка може допомогти у розкритті цього злочину, просять повідомити на спецлінію 102.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.