«Мистецька хуртовина-2018»: у Рівному унікальна виставка різдвяних дзвіночків

  • КУЛЬТУРА
Птн, 01/05/2018 - 15:21

У передчутті Різдвяних свят 3 січня у Виставковій залі Міського будинку культури відкрилася традиційна виставка новорічно-різдвяних виробів від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Оскільки цьогорічною темою «Мистецької хуртовини» є різдвяні дзвіночки, то зала буквально задзвеніла десятками кольорових дзвоників, в кожному з яких - частинка душі майстра.

Вже кілька років поспіль «Мистецька хуртовина» тішить рівнян у новорічно-різдвяні свята креативними виробами талановитих майстрів. Свого часу ідея такої виставки виникла у директора МБК Ольги Стельмах. Згодом її підхопила і втілює, надаючи нових відтінків, Анна Крилошанська, керівник народної студії декоративно-ужиткового мистецтва МБК.

 - Якщо щось стає традиційним, то це хороша справа. Тим більше, на сьогодні це вже не лише Рівне і Рівненщина, а представники з усієї України. Сподіваюсь, ці дзвоники подарують вам гарний різдвяний настрій і будуть впродовж року приносити лише добрі звістки, - відкрила виставку директор Міського будинку культури Ольга Стельмах.

Особливістю «Мистецької хуртовини» є те, що виставка стала тематичною, щороку представляючи глядачам нові фантазії майстрів у певному напрямку новорічно-різдвяної атрибутики. І якщо, наприклад, минулого року це були ялинкові іграшки та кульки, то цьогоріч у творця та натхненниці виставки Анни Крилошанської народилась ідея обіграти тему різдвяних дзвіночків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народні майстрині привезли у Рівне новорічно-різдвяний дух

 

Крім цього, на сьогодні це вже не просто виставка, а цілий проект, де можна побачити, послухати і доторкнутися до мистецтва, а також навчитися робити ці маленькі шедеври  власноруч.

Участь у виставці зголосилися взяти більше 30 майстрів, причому не тільки з Рівненщини, а й зі столиці, Львівщини, Волині, Закарпаття. Так Виставкову залу МБК прикрасили цілі композиції із дзвіночків, створених із найрізноманітніших матеріалів - металу, кераміки, лози, дерева, соломи, воску, вишиті і в'язані дзвіночки, у витинанках і на різдвяних листівках.

Як розповідає організаторка виставки Анна Крилошанська, деякі майстри вперше спробували робити у своїй техніці саме дзвіночки і залюбки відгукнулися взяти участь у «Мистецькій хуртовині» та продемонструвати свої вироби для рівнян. Наприклад, Олексій Літвін, який точить з дерева кульки, та ще один майстер по дереву Сергій Старик, що робить іграшки-забавки для діток, вперше зробили  дзвіночки з дерева саме для цієї виставки.

 

А відома майстриня Наталія Дребот, знана своїми чарівними витинанками, почувши, що її запрошують до «Мистецької хуртовини», де потрібно представити дзвіночки, не задумуючись сказала: «Ще не робила. Але чому ж не спробувати?». Так дзвіночки «задзвеніли» і у її витинанках. Крім цього, майстриня представила кілька робіт у техніці «писанка», надавши на виставку свою власну колекцію дзвіночків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Писанки рівненського кераміста Леоніда Гринбокого: з душею, що дзвенить

Рівненський гончар Лариса Павлюк, яка вже пару років сама гончарить і виходить зі своїми роботами в місто, зробила цілу казку «Рукавичка» із героями казки - дзвониками. Доповнює колекцію гончарних виробів Олена Яковишина, яка гончарить із чоловіком, та Микола Шавула з Луцька.

Молода майстриня Оксана Дзядик представила кумедних м’якеньких лялечок у вигляді дзвіночків. Іринка Зайцева продемонструвала вишиті дзвіночки, а Олена Кохтюк - в’язані.

 

Чимало тут і дзвіночків у техніці лоза та соломка – це Ірина Кухар, Тетяна Галах, Людмила Стукалова, Тетяна Радько, а також стенд доповнюють роботи Ірини Яронюк, яка представила дзвоники з мотузки.

 

Не обійшлося і без кераміки та справжніх металевих дзвоників. За словами Анни Крилошанської, це справжній стенд у стилі Сальвадора Далі, де свої вироби представили молодий кераміст Богдан Гринбокий та Володимир Ільчук, майстри по металу Ігор Карпук і Сергій Войтович. Вони також надали свої дзвони та інші вироби.

Десятки найрізноманітніших дзвіночків утворили цілі дизайнерські ялинки.

Є тут і ялинка, яка задзвеніла дзвіночками майстрів з Києва, Виноградова, а дзвіночки в техніці крапковий розпис надала Любов Ципан.

Відкриття супроводжувалось музичними подарунками і сюрпризами. А по завершенню рівненська майстриня Ірина Віан, яка представила свої воскові дзвіночки, влаштувала майстер-клас для діток по виготовленню свічок з медового воску.

Експозиція діятиме до 25 січня і будь-який дзвіночок чи інший виріб можна придбати, звернувшись до адміністратора виставки. А для декого така «Мистецька хуртовина» може стати стартом для створення своєї власної колекції дзвіночків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному відкрилась традиційна новорічно-різдвяна виставка «Мистецька хуртовина»(ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.