І художники, і ботаніки: «Золоте сузір’я» вкотре збирає талановитих ювілярів краю

  • КУЛЬТУРА
Втр, 12/26/2017 - 17:52

14-й рік поспіль мистецько-виставковий проект «Золоте сузір’я» збирає у Рівненському  обласному краєзнавчому музеї творчих людей краю, яким виповнилось цьогоріч 50. Традиційно ювілярів вітають у День святого Миколая, презентуючи у залі музею їхню творчість і даруючи музичні й танцювальні подарунки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від коляди до ракети: ретроспектива новорічно-різдвяних атрибутів

Цього року авторка проекту, ідейний натхненник та організаторка виставки, завідуюча відділу виставок музею Галина Данильчук відшукала на Рівненщині аж 52 талановитих ювіляри, втім за різних обставин завітали на свято лише вісім. Зате серед них трапився навіть один Миколай. «Хоча й не святий, але з Острожчини, і до святих ікон має саме що не є пряме відношення, адже реставрує їх», - напівжартома першим представила Галина Данильчук мистецтвознавця, реставратора і колекціонера Миколу Бендюка. Саме він нещодавно відреставрував дерев’яну ікону ХVІІІ ст. Архангела Михаїла з церкви с. Оженин. Разом із фотографіями та дослідженнями вона представляла історію професійних здобутків відомого на Рівненщині мистецтвознавця.

Крім цього, свої творчі надбання презентували такі неординарні особистості - ювіляри, як дизайнерка одягу Інна Назаришина, художниця-аматорка, творець химерних капелюшків Мирослава Романюк, народні майстрині і художниці Вікторія Денисюк та Вікторія Степанюк, майстри Тетяна Соловей та Віктор Андрощук, диригент Вікторія Піддубник, науковець-ботанік Віталій Володимирець...

Ювілейний проект «Золоте сузір’я - 2017» був започаткований музейниками у 2003 році і з того часу щорічно проводиться до дня Святого Миколи-Чудотворця. Цьогорічне «Золоте сузір’я»  об’єднало художників, народних майстрів, музикантів, науковців. Ювіляри презентували свою творчість, розповідаючи про віхи життєвого шляху, демонструючи фото та коментуючи сторінки творчого життя. У свою чергу, вітаючи винуватців свята, музейники дарували їм вітальну листівку із зображенням Антопільської телевежі та золотого ключика, адже саме відкриття телевежі на Рівненщині стало найбільшою подією того року, яка співпала із днем народження ювілярів.  А золотий ключик – символ відкриття усіх дверей, нових можливостей, успіхів і благополуччя, які відкриваються в іменинників  із новим етапом життєвого шляху.

Відтак на виставці були представлені живописні полотна, дизайнерський одяг, вироби технікою «печворк», шиті ляльки, вироби із шкіри, гончарні вироби,  різнобарвні писанки, книги авторства ювілярів тощо. Натомість кожного з них  чекав цілий букет гарних, теплих слів, що якнайкраще презентують їхню творчість.

- Прекрасна жінка, берегиня, мама і бабуся, що вчить і вчиться сама все життя, нічна праця, голка, нитка, бісер, хрестик, гладь, нові моделі, ідеї, нові місця, малюнок, вишукане елегантне вбрання, стиль, – такими ємкими характеристиками Галина Данильчук представила творчість дизайнера одягу і викладача Рівненського центру ПТО сервісу та дизайну Інни Назаришиної. Яка, у свою чергу, продемонструвала нову колекцію одягу, що поєднала у собі зручність повсякденного одягу та елементи стилізації українського народного костюма.

Художниця-аматорка Мирослава Романюк відома у Рівному передусім своїми чарівними капелюшками, які майстриня оздоблює у найнеймовірніший спосіб. Хімік за професією та фахівець із квантової фізики, Мирослава лише три роки тому почала віддаватися творчості на повну, вразивши своє оточення появою яскравих художніх робіт. Хоча, зізнається, все життя знала, що вміє малювати. Нині в її творчому доробку більше 150 полотен, при чому різних за жанрами, технікою, кольоровою гамою.

А окрім цього, в коло інтересів цієї непересічної жінки входить зброя, автомобілі та латиноамериканські танці. Рух – це життя, переконана ця жінка-свято, серце якої наповнене любов’ю, красою, мріями, і яка поспішає жити, пізнавати нове і віддавати частинку себе. До речі, одним із останніх захоплень Мирослави Романюк є український соціальний народний танець. За її ініціативи у Рівному організовано спеціальний гурток, де усі бажаючі будь-якого віку можуть навчитися українських танців.

Ще одна учасниця виставки також захопилась малюванням у дорослому віці і вже восьмий рік відвідує групу митців-аматорів під керівництвом Анатолія Іваненка. За словами Вікторії Денисюк, саме живопис, творчість – це те, де вона реалізує свою жагу до життя. Так, в її доробку є місце і затишним натюрмортам, і викликам стилю модерн, і творчим експериментам в напрямку кубізму. Але живопис – далеко не єдиний творчий простір, де Вікторія змішує барви життя. Її золоті руки створюють зворушливі кольорові покривальця та  м’яких лялечок із клаптиків тканини, в яких також простежується серце художника. Безпосередність дитинства, колір, настрій, гармонія – все це поєдналось у роботах  Вікторії Денисюк, яка також щедро дарує свій талант дітям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Кольоровий простір" талановитих і сміливих: рівненські художники-аматори презентували виставку

Народну майстриню Вікторію Степанюк пов’язують із музеєм давні дружні стосунки. З кінця 90-х років вона щороку відвідує «Музейні гостини», де презентує свої писанкові шедеври – справжні промінчики сонця, в яких вкладено частинку душі майстрині.

Вражають і роботи Тетяни Соловей, яка в дуеті з братом створюють надзвичайні вироби зі шкіри, об’ємні картини, сувеніри, жіночі прикраси.

А от гончарні вироби Віктора Андрощук із Березного музейники вже цілком можуть представити і з власної колекції краєзнавчого музею. Адже майстер також є частим учасником «Музейних гостин» і подарував уже чимало своїх робіт для музейних фондів.

Вітали цьогоріч і диригента, викладачку інституту мистецтв РДГУ, керівника  жіночого вокального ансамблю «Елегія» Вікторію Піддубник та кандидата біологічних наук, викладача НУВГП Віталія Володимирця. Адже «Золоте сузір'я» - це колективний творчий портрет яскравих талановитих людей, які незалежно від своєї професії, творять прекрасне і сіють мудре – хто музику, а хто дбайливе ставлення до природи. І хоча Віталій Володимирець – це лише скромний вчений-ботанік, він завжди на передовій, коли голосно треба сказати «ні» засміченню рідного краю, знищенню природних ресурсів, руйнації зелених масивів. Рівненщина дала путівку в життя багатьом науковцям-біологам, але він один із тих, хто не виїхав за межі області, а лишився вірним і присвятив себе вивченню саме природи рідного краю.   

 

Заочно вітали на святі і концертмейстера та диригента Національної опери України, Заслуженого діяча мистецтв України Олександра Тарасенка, спортивну журналістку та волонтерку Світлану Пікулу, доктора політичних наук, професора, завідувача кафедри політичних наук РДГУ Максима Гона.

Ювіляри щиро дякували за запрошення на свято, ділилися спогадами і творчими здобутками і зізнавалися, що 50 – далеко не привід зупинятися на досягнутому. Загалом же за 14 років існування проекту в краєзнавчому музеї вшанували більше 200 ювілярів-«п’ятидесятників».  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виставка «Золоте сузір’я-2017» об'єднала творчих людей Рівненщини (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.