Велич та красу українських замків очима дітей показали у Рівному

  • КУЛЬТУРА
Суб, 12/16/2017 - 10:59

В Міському будинку культури у Рівному відбулося нагородження переможців першого всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Замки та палаци України». Всього для участі в конкурсі надійшло 344 роботи з двох десятків міст України. Оцінювало малюнки юних живописців спеціальне журі до якого увійшли місцеві художники, архітектори та краєзнавці. Авторів дев’яти найкращих робіт у трьох вікових групах нагородили подарунками, а їхні малюнки розмістили в самому центрі експозиції.

 

– Це наша історія. Це те, що дає нам розуміння, що ми європейці. Замки є не лише в Європі і наші замки нічим не гірші. Саме на Рівненщині, в Дубенському районі, народився Борис Возницький. Людина – янгол-охоронець українських замків. Він працював над збереженням культурної спадщини України. На жаль, вже 5 років його немає з нами. Це втрата для української культури – нікому його замінити. Велика кількість споруд потребує захисту, адже з часом руйнується. А значна частина взагалі – втрачена назавжди. Можливо, хтось з учасників конкурсу продовжить справу Бориса Григоровича в майбутньому, – говорить автор ідеї конкурсу Інга Буянова.

Третину зі всіх робіт надіслали вихованці Рівненської дитячої художньої школи. Двоє місцевих дівчаток навіть потрапили в список призерів. Переможцями конкурсу стали учасниці з Харкова, Кам’янця-Подільського та Сум. Організатори відправлять їм подарунки поштою. В лідерах за кількістю робіт та зображень на малюнках стали замки Кам’янця-Подільського.

– На цій виставці поєдналися мистецтво і архітектура. Вибирати було дуже важко. Сподіваюсь, наступні конкурси продовжать цю тему, тому що вона є невичерпною. Є дуже багато місць про які ми мало знаємо, а виставка нам їх відкрила по-новому, – говорить член журі Ольга Михалишин.

Заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська запропонувала показати виставку «Замки та палаци України» і в інших містах. А директор Рівненської дитячої художньої школи повідомив, що в майбутньому конкурс стане традиційним та ще більш масовим.

– Я хочу подякувати нашому оргкомітету, які витратили час та енергію. Шість місяців команда працювала, але результат того вартий. Ми надішлемо альбоми та грамоти всім учасникам з інших міст. Постараємось зробити цей конкурс традиційним, додамо певні нюанси, вдосконалимо його. Ми будемо запрошувати різні художні та регіональні школи. Відповідно й призи будуть ставати кращими, – додав Артур Мартиненко.

Експозицію «Замки та палаци України» рівняни та гості міста зможуть переглянути у виставковій залі Міського будинку культури. Виставка триватиме до 22 грудня.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Рівному презентували найкращі дитячі малюнки замків України (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.