Андрій Кокотюха розповів у Рівному про свою премію «Золотий пістоль» та курйозні назви детективів

  • КУЛЬТУРА
Пон, 12/04/2017 - 15:40

Модераторкою зустрічі з відомим українським письменником Андрієм Кокотюхою у Рівному виступила молода рівненська авторка Ксенія Циганчук, яка торік стала лауреаткою Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» і отримала за свій роман «Коли приходить темрява» премію «Золотий пістоль» - персональну відзнаку від Андрія Кокотюхи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному Андрій Кокотюха презентував тизер до нового фільму за своїм ретро-романом

За словами Андрія, ідея створити таку премію була давно. Йому хотілося, щоб і в Україні була якась така премія за найкращий детектив.

- Адже в кожній країні, де існує жанрова література, є свої актуальні премії. Наприклад, у Польщі є Премія Великого калібру, в Америці є премія Едгара По, в Британії «Золотий кинджал». Тому захотілося зробити якийсь аналог і в Україні. Хоча це особисто мій, дуже суб’єктивний вибір перспективного автора, але це дуже чесна премія – тут немає ніякої корупції, хіба що я сам себе корумпую, - сміється Андрій Кокотюха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрій Кокотюха представив у Рівному свою «історію України в детективі»

Незважаючи на суб’єктивність відзнаки, кілька видавництв уже зацікавилося цією премією. Андрій зізнається, що з року в рік йому щоразу приходить все більше рукописів на цю премію, але обирати, на жаль, немає особливо з чого.

- На жаль, українські автори поки що не вийшли з формату «Зуміла зготувати – не зуміла подати». Вони вміють придумати, але не вміють розказати здебільшого. І коли запитуєш, який жанр твого твору, можуть відповісти, наприклад: містично-пригодницький боєвик з елементами мелодрами і молодіжного роману… - розводить руками письменник. - Окремої уваги заслуговують назви творів, наприклад, з того що пам’ятаю - «Таксі у вирій»… Але так чи інакше, ці рукописи приходять, видавці їх відбирають, дають авторам аванси. І ми будемо далі працювати в цьому напрямку, - пообіцяв Андрій Кокотюха.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівнянки визнали сексуальним актора, який гратиме у фільмі «Адвокат із міста Лева»

Взагалі ж письменник, який вже кілька років поспіль входить до топ-10 авторів, чиї твори є лідерами продажів в Україні, порадив українським авторам, перш ніж сісти писати твір, прочитали кілька підручників із сценарної майстерності. В основі і книги, і фільму лежить ідея, тому його романи так легко адаптуються до кіно. А для більшості українських авторів драматургія чомусь досі залишається лже-наукою.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Червоний» у Рівному розпочав сезон нового українського кіно

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.