Рівнянки визнали сексуальним актора, який гратиме у фільмі «Адвокат із міста Лева»

  • КУЛЬТУРА
Пон, 12/04/2017 - 15:03

Під час презентації свого семикнижжя ретро-детективів у Рівному відомий український письменник Андрій Кокотюха розповів про труднощі написання серійних романів. За його словами, він не дуже хотів братися за серію, але смаки читачів та вмовляння видавців зробили свою справу.

- Складність написання серії книжок із постійними персонажами у тому, що ці  персонажі повинні розвиватися, змінюватися, а ти повинен тримати в голові, якими вони були в минулому творі - аж до портретних характеристик і до одягу. Тобто їхні зовнішні риси, особисті якості, стосунки між собою - це все тримається в голові. І це доволі складна робота, наприклад, у сценаристів в Голівуді, коли пишуть подібні сценарії, в кабінеті наклеєні десятки папірців з іменами і фото персонажів, вони їх міняють, перетасовують… Я, звісно, хотів уникнути цього клопоту, але доводиться писати циклами, бо того хоче читач, а хто я такий проти читача?.. - сміється Андрій Кокотюха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрій Кокотюха представив у Рівному свою «історію України в детективі»

Письменник додає, що от, скажімо, у тизері до майбутнього фільму «Адвокат із міста Лева», який зніматиметься за першою книгою серії - «Адвокат із Личаківської», можна побачити, що актор Олег Онещак, який грає Климентія Кошового, у кадрі має бороду. Але насправді в перших книгах герой циклу постійно голиться, чепуриться, стежить за собою. Він припиняє це робити вже потім, коли починається війна, тобто у наступних книгах.  

До речі, довкола цього героя сьогодні точаться цікаві суперечки. Письменник запропонував рівнянам, які прийшли на зустріч, провести тест на сексуальність актора, обраного режисером на роль Климентія Кошового. Справа в тому, що дружина письменника вважає його типаж не зовсім вдалим – мовляв, він не буде подобатися жінкам.

- Моя дружина щоразу наїжджає на режисера Зазу Буадзе. Каже, Заза поміняйте актора, він не сексуальний! А як ви думаєте - буде подобатися жінкам такий персонаж? – запитав напівжартома у рівнян Андрій Кокотюха. На що тут же отримав схвальну відповідь.

Режисер Заза Буадзе та актор Олег Онещак, актор Театру ім.Леся Курбаса під час зйомок тизера

- Та буде, буде, - почулися із задніх рядів жіночі голоси, тож письменник, задоволений, пообіцяв передати це режисеру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному Андрій Кокотюха презентував тизер до нового фільму за своїм ретро-романом

Нагадаємо, Андрій Кокотюха є автором 63 книжок, за одним з його романів – «Червоний» Заза Буадзе зняв фільм, і зараз тривають зйомки другої частини трилогії. А буквально днями, зізнався письменник, він закінчив 64-ту свою книжку. Це видання для підлітків - продовження книжки «Гімназист і Чорна Рука» - «Гімназист і Вогняний Змій».

- Тож бачите, як би я не хотів писати серіями, все одно люди цього хочуть і це користується попитом, як серед дорослої, так і серед підліткової літератури, - додав Андрій Кокотюха.

А от щодо того, як йому вдається  і чи взагалі вдається не повторюватись у своїх романах, письменник зізнається, що у трьох книжках йому цього не вдалося уникнути.

– «Коханка з площі Ринок», «Втікач із Бригідок» і «Офіцер із Стрийського парку» – це книги, які описують військовий час і це тло диктує схожість сюжетів, - пояснює автор. – І у всіх цих трьох книгах шукають шпигунів. Просто в «Коханці» російська контррозвідка шукає австрійських шпигунів, у «Втікачі» українська контррозвідка шукає російських шпигунів, а в «Офіцері» – польська контррозвідка шукає українських шпигунів. Якщо у творі є війна, то ти завжди робиш на неї поправку і вона корегує будь-який твій сюжет, незалежно від того, про що ти розповідаєш. А все інше…

Письменник пояснює, що детектив - жанр дуже консервативний. І якщо на початку був скоєний злочин - переважно вбивство, то у фіналі треба вбивцю знайти. І постійний читач цього жанру мусить прийняти правила гри: мусить бути кілька хибних підозрюваних, а головного вбивцю показують на початку, серед інших персонажів.

- Взагалі, за правилами кінодетективу, вбивцю треба показути на 10-й хвилині, ну тобто рахуйте: з 8-ї до 12-ї хвилини будуть песонажі, серед яких і є головний злодій. Але в рамках цього жанру, в середині цієї консервативної всім відомої схеми є маса тем, якими можна гратися, - додає Андрій Кокотюха.  

На питання про муки творчості, один із найбільш плідних і популярних сучасних українських авторів відповів, що їх у нього немає – натомість існують дедлайни від видавництв і маса історій, які хотілося б розказати. І єдина, можливо, мука в тому, що не все вдасться встигнути реалізувати.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Рівному презентували "Червоного" - український вестерн із духопідйомним фіналом

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.