Головний диригент Рівненського облмуздрамтеатру став Народним артистом України

  • КУЛЬТУРА
Пон, 12/04/2017 - 10:48

1 грудня 2017 року Указом Президента України №398/2017 "Про відзначення державними нагородами України з нагоди 26-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року" головному диригенту Рівненського драмтеатру Крету Зіновію Миколайовичу присвоєно почесне звання «Народний артист "України».

Усе своє життя Зіновій Крет присвятив служінню у Рівненському облмуздрамтеатрі. З 1981 року він артист та інспектор оркестру, з 1990 року – завідуючий музичною частиною, згодом – головний диригент театру.

Наділений ідеальним музичним слухом та прекрасним відчуттям музики Зіновій Крет здійснив вдале музичне оформлення ряду вистав театрального репертуару. Більшість з них увійшли до золотого фонду українського театру. Серед них: «За дев'ятим порогом» О.Коломійця, «Ніч перед Різдвом» М. Гоголя, «Не судилось» М.Старицького, «Наталка Полтавка» І. Котляревського, «Ханума» П. Цагарелі, «Моя прекрасна леді» Ф. Лоу, «Дами і гусари» П.Соліна, «За двома зайцями» М.Старицького, «А Рим палав коханням» Т. Плавта та багато інших.

Зіновій Крет є автором та диригентом музичних постановок «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Наталка-Полтавка» М. Лисенка, музика В.Соловйова-Сєдого, «Пошились у дурні» М.Кропивницького, «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка, «Сорочинський ярмарок» М. Гоголя, «Моя дружина брехуха» Ю.Рибчинського, В. Ільїна, В.Лукашова, «Та не однаково мені…» за творами Т.Шевченка.  Крет З.М. написав музику до вистав «Снігова королева» Є Шварца, «Канотьє» М. Коляди, «Кін IV» Г. Горіна, «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого. Окрім того, він є автором вистави-концерту за творами популярних українських композиторів «Намалюй мені ніч», постановки «Оперета!.. Оперета!.. Оперета!..», до якої увійшли шлягери з популярних оперет, а також Міжнародного музичного проекту «Музика без кордонів» у Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі.

У грудні 2015 року завдяки високому професіоналізму, наполегливості та музичній обдарованості Зіновія Крета у Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі відбулась прем’єра рок-опери «Біла ворона» Ю. Рибчинського, Г. Татарченка. Вперше, за понад два десятиліття з дня її написання, показ супроводжувався живим звучанням оркестру з використанням інструментовки для естрадно-симфонічного оркестру авторства Крета З.М. Він очолив та провів постановку усієї музичної частини вистави: розучування оркестрових та вокальних партій, запис фонограм, налагодження та контролювання роботи звукорежисерів та звукооператорів. Високий рівень музичної складової рок-опери був відзначений автором музики «Білої ворони» Геннадієм Татарченком, присутнім на прем’єрі вистави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рок-опера «Біла ворона» відродилась у Рівному: вперше у живому звучанні оркестру

Зіновій Крет - доцент Рівненського державного інституту мистецтв РДГУ. Він є автором численних наукових статей та навчальних посібників. У 2011 р. побачив світ музично-репертуарний посібник «Музика у театрі», до якого увійшли оркестровані автором твори вітчизняної та зарубіжної класики, а також популярної музики, які якнайкраще відповідають складу і можливостям сучасних театральних та філармонічних колективів. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.