Рівненські студенти вшанували пам'ять Валер'яна Поліщука

  • КУЛЬТУРА
Суб, 11/04/2017 - 14:59

Вчора в стінах молодіжної бібліотеки за ініціативи професора РДГУ Наталії Романишиної зібралися викладачі та студенти, щоб вшанувати пам’ять про нашого земляка, Валер’яна Поліщука: поета, прозаїка, публіциста, літературознавця, який відійшов у вічність 3 листопада 1937 року. Його разом з цілою когортою талановитих, завзятих і сильним духом українських митців розстріляли в урочищі Сандармох у Карелії.

Вивчати й аналізувати поета – саме такий шлях до усвідомлення творчості обрали студенти. Викладач глибоко розкрила трагедію та моральну силу письменника, який поклав життя заради майбутнього України. Студенти досліджували його життєві стежки, дізнавалися, як він ламав мистецькі стереотипи і прагнув підняти українську літературу до європейського рівня. У їх виконанні проникливо звучала неповторна поезія автора.

Бібліотекарі розповіли присутнім про десятки дорослих і дитячих книг, які вийшли ще за його життя та сучасні видання. Валер’ян Поліщук подавав великі творчі надії і якби енкаведистська куля не обірвала його життя, він став би класиком української і світової літератури.

Додати новий коментар

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.