Володимир Лис розповів у Рівному, чому не задоволений екранізацією роману "Століття Якова"

  • КУЛЬТУРА
Пон, 10/30/2017 - 17:52

Творча зустріч одразу із двома українськими письменниками відбулася у Рівненській обласній бібліотеці. В суботу до Рівного завітали автор відомого роману «Століття Якова» Володимир Лис та його дружина, поетеса та прозаїк Надія Гуменюк. Літератори розповідали про свої творчі пошуки, літературний та публіцистичний досвід та нові книжки. А також, звичайно, відвідувачі бібліотеки могли придбати улюблені твори волинських письменників, отримавши автограф та фото на пам'ять.

Цікаво, що зустрічі у рівненській книгозбірні передувала презентація у Книжковому клубі КДС, відтак частину книжок, які привезли із собою письменники, вдячні читачі розкупили ще там. Особливою популярністю у рівнян користувалися дитячі книжки Надії Гуменюк, яка, до слова, найбільшу частину літературних премій отримала саме за дитячу літературу. Тому ті книжки, які разом із авторами дісталися бібліотеки, розмели тут як гарячі пиріжки.

Чи не найбільшу кількість примірників купило подружжя Муляренків, адже голова Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко, як виявилося, разом із дружиною також є великими шанувальниками творчості Володимира Лиса та Надії Гуменюк. На зустріч подружжя Муляренків прийшли разом із маленьким 5-місячним синочком, тому не дивно, що серед уподобаних книжок було і чимало дитячих.

Відповідаючи на запитання про можливу екранізацію його наступних романів, Володимир Лис зазначив, що залишився незадоволеним екранізацією «Століття Якова», що вийшла минулого року на телеканалі «1+1», тому поки не йдеться про інші спроби. Натомість, мовляв, у його дружини Надії Гуменюк чимало історій, достойних для виходу на екрани.

-  Коли я прочитав синопсис, який мені запропонували спочатку, я був шокований, настільки вони змінили мій сюжет, зробивши це історією про наркоманів, - напівжартома, напівобурливо розповідає Володимир Лис. – Мовляв, історія з цією Оленкою буде дуже цікава глядачеві. Тому я відмовився брати в цьому участь.

 

Взагалі вийшло так, пояснює Володимир Лис, що сценарій мала писати талановита українська сценаристка Наталка Ворожбит, але вона в той час поїхала за кордон. Втім, як у нас часто буває з такими проектами, треба було терміново освоїти ці гроші, виділені на фільм, тому з’явився Андрій Кокотюха.

- Насправді фільм мав вийти лише у 2017-2018 році. Аж тут раптом виникла необхідність швидко написати сценарій, а хто може за два з половиною місяці написати сценарій на серіал із 4 серій? І тут з’явився Кокотюха, який все пише - сценарії, романи, на всі теми. І він написав. Ну тобто для тих, хто не читав роман, це цікаво, бо там ніби є і динаміка, і сюжет, і характери, але вони спримітизовані, як на мене, - пояснює письменник. - Хоча мені кажуть, що, може, це і краще як для масового глядача.

Зокрема невдоволений Володимир Лис сценою з весілля, коли в романі Яков виходить з одним патроном і таки забирає Улянку. 

- Вже потім він дізнається, що в цій рушниці був лише один набій, яким він вистрелив угору, тобто він фактично був беззбройним. Але він безстрашно проявив себе. А у фільмі Яков чомусь з обрізом, а не з рушницею, він тікає від того нещасного поліцая, і за ним гоняться… Мій Яків ніколи б у житті такого не зробив, - продовжує Володимир Лис.

Разом із тим письменникові сподобалась і робота Станіслава Боклана в ролі старого Якова, і Роман Луцький у ролі молодого, а також виконавиця ролі Зосі. Відзначив Володимир Лис і  гарну операторську роботу, а от «режисерська  - не так…» За його словами, у фільмі не передано етнокультурний образ Західного Полісся, село, хати, церкви – із цим творці фільму схибили, зокрема і в тому сенсі, що у західноукраїнському селі не було дерев’яних храмів.

Спростував Володимир Лис і фантастичні суми гонорарів, які називали у пресі після виходу серіалу на телеекрани.

Щодо інших екранізацій, то письменник зазначив, що свого часу від одного телеканалу, орієнтованого на Східні регіони України та на Росію, була пропозиція екранізувати його роман «Соло для Соломії», навіть велися перемовини. Але коли розмова зайшла про мову фільму, Володимир Лис категорично відмовився, щоб його героїня, жінка з Полісся, говорила на екрані російською мовою.

Під час зустрічі у Рівному письменник також презентував свою книгу малої прози «Місяць, омитий дощем», куди увійшли новели, етюди, оповідання, розподілені на кілька розділів. Зокрема, до розділу «Шлях равлика» увійшли «автобіографічно-життєві» твори – про дитинство, юність, стосунки людини з Богом, а в розділі «Нобелівка і яблука» об’єднано новели та есеї, присвячені літературним героям та їх творцям. Автор переосмислює відомі літературні образи і часто полемізує із класиками. До книжки також увійшла повість-есей «Нява й Інтеграл», присвячена людині, викинутій на узбіччя суспільства. Це розповідь, заснована на реальних подіях, про кандидата наук, який став бомжем.

Загалом, як зазначив Володимир Лис, у цьому тексті він піднімає проблему таких людей, яких називають «полезными дураками», а також зачіпає проблему аутистів, даунів, усіх, хто через різні обставини не пристосований до життя в соціумі.  

Додати новий коментар

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.