Книжку про прапор Рівного і кольорових равликів презентувала Олена Медведєва

  • КУЛЬТУРА
Чтв, 10/12/2017 - 16:36

Рівненська майстриня та дитяча письменниця Олена Медведєва випустила нову книжку для дошкільнят та діток молодшого шкільного віку. У книзі авторка розповідає діткам про важливий символ міста Рівне – прапор, його кольори та значення. А також це історія про щиру дружбу та віру в дива.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Краєзнавчий буквар рівненської письменниці Олени Медведєвої – книга, що вчитиме любити

 

- «Кольорові равлики» - це кумедна історія про трьох равликів, які ходили до школи швидкої ходи, вчилися інших видів спорту, але одного дня вони прокинулися незвичайними – равлики отримали інший колір, тобто їхні хатинки були забарвлені в синій, зелений та срібно-білий колір. Тому що такими є смуги нашого прапору. В казковий спосіб мені вдалося поєднати дитячу історію та серйозну дорослу науку про прапор, пояснити дітям розташування кольорів на прапорі міста Рівне, масштаб у співвідношенні 1:1 та інші цікаві речі, - розповідає Олена Медведєва.

Під час презентації книжки «Кольорові равлики» у ЗОШ №3

Цікаво, що книжка створювалась, так би мовити, у кількох локаціях, пройшовши шлях від задуму до втілення через Рівне, Київ, Львів і знову повернувшись до Рівного. Письменниця розповідає, що давно хотіла створити для маленьких рівнян щось особливе. Така думка відвідувала її кілька років поспіль саме на День міста Рівне. І якось саме цього дня виникла ідея написати книжку про прапор Рівного.

А потім була поїздка в Олександрію. Якось пані Олена познайомилась із маленькою допитливою рівнянкою – Валерією Масло, ученицею 3-А класу ЗОШ №3. Саме вона згодом написала передмову до книжки про кольорових равликів. Але тоді ще ніхто навіть не здогадувався про таку творчу співпрацю письменниці і маленької дівчинки. Діло було навесні і нові знайомі залюбки гуляли лісом, вдихаючи тепле повітря і весняні аромати.  

- Була тепла весна і я помітила, що Валерія вміє по-особливому дивуватися всьому. Колір трави в неї був такий зелений-зелений, якого я ще не бачила, і листочок з минулої осені закручений так гарно-прегарно… Вона дивувалася пахощам в лісі, деревам, кожній травичці, аж раптом ми знайшли равлика. Тоді я сфотографувала Валерію з цим равликом, ще не знаючи, що вона буде писати передмову до моєї книжки. А тепер ця світлина також розміщена на сторінках «Кольорових равликів», - розповідає Олена Медведєва.

Равлик з Олександрії потрапив до знайденого порожнього гніздечка і оселився у Валерії. А письменниця поїхала у справах до Києва. Її запросили на день народження Івана Франка з її вишиваною книгою до Музею видатних діячів української культури, що на вулиці  Саксаганського. Там, очікуючи відкриття свята та презентацію, вона побачила, як один чоловік роздивляється картини на стінах і щось занотовує у блокнот. «От як люди грамотно використовують час!», - подумала письменниця і собі взялася за ручку і блокнот. Так почала народжуватись історія про кольорових равликів. Це було наприкінці серпня, а наступного дня Рівне святкувало свій День міста.

 

Валерія Масло під час презентації книжки в ЗОШ №3 розповідає, чому вона любить равликів

Ще одним містом цієї книжки був Львів. Бо саме у Львові живе художниця Вікторія Гордієнко, яка зробила ілюстрації до видання.

- У Пікассо є такий вислів: «Я міг би малювати як Сальвадор Далі, як Рафаель Санті, але я все життя потратив на те, щоб малювати як дитина». Отже, коли я побачила ілюстрації Вікторії Гордієнко, я зрозуміла, що шукала саме її – художницю з дитинним почерком. І тому саме вона проілюструвала мою книжку, - пояснює авторка.  

А потім знову було Рівне. Казка про прапор була майже дописана. В ній троє кумедних равликів – Перстень, Клубок і Каштанчик – потрапляють у дивну пригодницьку історію, що знайомить їх із кольорами прапору Рівного. Але на цьому книжка не закінчується. Олена Медведєва запропонувала і самим майбутнім читачам взяти участь у створенні книги. Для цього вона запропонувала дітлахам відповісти на єдине питання: «А для чого ж місту прапор?». Відтак її респондентами стали маленькі вихованці дитячого садка №3 та школярики 4-А класу ЗОШ №8. Відповіді дітей - цікаві, часом кумедні, дотепні та досить актуальні – також увійшли до нової книжки письменниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франко рукотворний: рівненська майстриня увічнила творчість Каменяра в унікальній збірці

Ось, наприклад, Олександр Діковицький, 6 років, відповідає так:

«Я стану дорослим і побудую магазин, у якому буду продавати цеглу. А над дверима повішу прапор Рівного».

6-річний Юрій Мухомеджанов по-своєму розуміє значення прапору:

«От коли я виросту, то стану пожежником. У мене в машині буде прапор Рівного. Це буде означати, що я бережу місто від пожеж». Валерія Тетера, 5 рочків, впевнена, що прапорець у формі смужечки треба прив’язати до сумки. «Коли сідаєш у літак, то люди бачать, що ти летиш з Рівного».

Учні ЗОШ №3 підготували цілу виставу про кольорових равликів

А от маленька Олександра Шемосюк думає так: «Прапор для того, щоб на ньому домалювати діток, бо наше Рівне – це місто дітей».

А чому б і ні? Рівне і справді може бути містом дітей, якщо ми захочемо цього. Таку думку розділяє і сама письменниця, і усі, хто долучився до створення її чудової книжки для маленьких рівнян.

- Це мова наших дітей, саме таке вони читають і розуміють, - впевнена Олена Медведєва. – І в майбутньому мені хотілося б написати ще чимало книжок для наших діток, де вони зможуть дізнатися про серйозні речі у доступній казковій формі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Рівненський буквар» приніс письменниці-майстрині премію Уласа Самчука

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.