77-й концертний сезон Рівненської філармонії: із новим майданом Музики та старими тріщинами

  • КУЛЬТУРА
Срд, 10/04/2017 - 17:44

У четвер, 5 жовтня, у Рівненській обласній філармонії стартує 77-й концертний сезон. Організатори запевняють: на рівнян та гостей міста чекає чимало цікавого. Нові програми, нові кадри, новий досвід роботи із відомими українськими виконавцями і навіть новий майдан музики. Сталим лишається  одне  - філармонія продовжує тримати курс на популяризацію української класичної музики.

Зазвичай відкриття концертного сезону у Рівненській філармонії відзначали 1 жовтня – у День музики. Цього року дату вирішили дещо відтермінувати, аби на відкриття прибув відомий скрипаль Назарій Пилатюк.

на фото - Юрій Трофимчук

- Назарій Пилатюк родом зі Львова. Він син ректора Львівської консерваторії. Зараз він багато гастролює по світу. Ми дуже хотіли, щоб він зіграв у нас свою романтичну віртуозну програму. Це буде справді яскраве дійство. Донедавна він був у Німеччині, потім десь у Казахстані і фактично ще грає концерт у Києві. У Рівне має приїхати 4 жовтня, у нас швиденько відбудеться репетиція, ще одна репетиція 5 жовтня і одразу на сцену, - розповідає художній керівник Рівненської філармонії Юрій Трофимчук.

 

За його словами, оркестр філармонії до відкриття готується вже давно. Інтенсивно – впродовж вересня. Адже це чи не найголовніший концерт сезону. Та окрім цього чимало цікавих концертів відбудеться і згодом.

-  Я вважаю, що популяризація української музики ще більш дієва, коли її виконують не тільки українці. Тож старався складати концерти в сезоні так, щоб кожного місяця у нас був іноземний гість-музикант. Бо іноземець щось дізнається про нашу музику і вже у себе вдома розповість про неї. Буде розказувати, що є не тільки така музика, а є і такий зал, є такий орган, яким ми дуже пишаємося, - говорить художній керівник рівненської філармонії.

Із традиційного в цьому сезоні запланували фестиваль органної музики  «Органний собор». Продовжить існування і проект, який поки що є найуспішнішим - «Музика у замку».

- Цей проект буде – однозначно. Він поки один із найуспішніших. Зрештою, виконувати класичну музику у старих замках особливо приємно і цікаво, можливо навіть цікавіше, ніж просто на сцені концертного залу…

Окрім того, маємо надію, що навесні відбудеться фестиваль камерної музики. Є певні плани, є люди, які вже зацікавлені в цьому, музиканти - українські та іноземці. Готуємо ще багато цікавих сюрпризів, але розповімо про них згодом, - додає Юрій Трофимчук.

Новий сезон філармонія розпочне і з оновленим штатом: до співпраці запросили нового диригента.

На фото - Микола Орешко

- Тепер диригентом у нас працює рівнянин Юрій Скрипник. Це дуже талановитий, молодий та перспективний чоловік. І головне - весь колектив дивиться із диригентом в одному напрямку.  Раніше нам уже доводилося з ним працювати. Тепер ми разом розробляємо програму для туру Україною спільно з Тонею Матвієнко, - розповів директор Рівненської обласної філармонії Микола Орешко.

Треба зазначити, що перемовини щодо спільного туру симфонічного оркестру рівненської філармонії та Тоні Матвієнко ще тривають. Втім, лишилися тільки формальності. Оркестр уже вивчає необхідні твори.

До відкриття сезону ймовірно запустять старий фасадний годинник органного залу. Дирекція філармонії уже давно подумувала про ремонт механізму, проте столичні фахівці, яких запрошували оглянути годинник, за роботу чомусь не взялися. Півтора роки тому ремонтувати його почали місцеві майстри.

-  По суті ремонт уже завершено. Лишилося провести останні налаштування, аби секундна стрілка і не спізнювалася, і не йшла вперед. Вирішили, що куранти не битимуть звичним боєм, а гратиме популярна класична музика. Впродовж 5-15 секунд. Будемо дивитися, як ця музика вписуватиметься у життя громадян. Плануємо запустити його до відкриття, або ж до завершення ремонту майдану Музики, - додає директор.

До слова, майдан Музики, над облаштуванням якого уже працюють місцеві комунальники, планують закінчити за кілька тижнів. Заступник міського голови Рівного з питань ЖКГ та земельних відносин Олексій Хмилецький запевнив, що на розвиток музичного мистецтва у місті не шкода і 1,7 мільйона гривень.

На фото - Олексій Хмилецький

Саме стільки виділили із міського бюджету на реконструкцію території перед органним залом.

- Фонтану, як поговорювали раніше, там не буде. Майдан замостили бруківкою, по центру встановимо скульптуру арфи, - говорить Хмилецький. На питання, чи відбувався конкурс проектів, додає:

- Ми розглядали не одну пропозицію, пропозиції залучаються й зараз. І старші, і молодші проектанти можуть внести свою пропозицію. Залучаються всі архітектори. Щодо проектів, то ми дивимося, який кращий. Автор цього проекту «МБЛ Компані» - молоде прогресивне підприємство, яке на сьогоднішній день працює на теренах міста Рівне, - запевнив Хмилецький.

Варто зауважити, що від молодих, прогресивних проектантів міста цей проект отримав чимало критичних зауважень. Та, за словами Миколи Орешка, майдан якраз такий, яким його хотіли б бачити працівники філармонії та її відвідувачі. 

- Все розпочиналося сім чи навіть більше років тому. Ми звернулися до Володимира Хомка з проханням реконструкції майдану Музики. Після того я звернувся до спілки художників, які намалювали картину: наше бачення майдану. Ми хотіли, щоб тут поклали бруківку, аби не заїжджали машини, щоб в центрі знаходилася скульптура з арфою. І вже потім міська влада звернулася до проектантів, які враховуючи наші побажання, розробили проект, - розповідає директор філармонії.

Якщо реконструкцію майдану обіцяють закінчити вже за кілька тижнів, то коли візьмуться за ремонт самого залу – невідомо. 

- Це питання ми піднімали багато разів. І буквально два роки тому проводили пленер, на якому були присутні сім різних організацій - і міських, і обласних. Зійшлися на тому, що необхідно зробити вишукування фундаменту - тобто подивитися, чи не вимиваються тверді частини із фундаменту, бо ж власне і театр, і орган стоїть на Усті. У 2015 році ціна питання становила 5,5 мільйона гривень, на тому все і скінчилося. Ще під куполом маємо тріщину. Але  дванадцять років тому ми поставили маячки, які показують, що розходжень, на щастя, немає. І такого переляку, що там щось станеться, точно не буде, але проводити роботи треба. Піднімаємо питання про вітражі, бо це є пам’ятка архітектури місцевого значення. Але поки всі ці питання відкриті, - додає Микола Орешко.

Додамо також, дирекція закладу переконана, що вирішувати ці всі питання повинна обласна влада, оскільки вона є балансоутримувачем КЗ «Рівненська обласна філармонія». 

Коментарі

А величезну єврейську Зірку Давида перед органним залом виклали з бруківки мабуть через шалену любов до Батьківщини, запроданці.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.