Молодий художник привіз у Рівне гігантські полотна із Донецьким аеропортом (ФОТО)

  • КУЛЬТУРА
Суб, 09/23/2017 - 14:14

Днями у Рівному відомий журналіст Сергій Лойко презентував свій новий роман «Рейс» - книга, яка своїм сюжетом зацікавить навіть «ватника». Тоді ж свої полотна привіз молодий львівський художник Олег Дробоцький. Картини, виконані в техніці олійний живопис, молодий художник створював за мотивами фотографій Сергія Лойка, який у Донецькому аеропорту разом із кіборгами пробув повних чотири дні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному презентували книгу, яка навіть «ватника» зацікавить своїм сюжетом

Полотна різної величини у чорно-білих тонах просто заворожують. Писав їх художник у гуртожитку Львівської національної академії мистецтв. Адже він студент третьокурсник. Вивчає особливості художнього текстилю.

- Дві найбільші роботи представлені на виставці форматом 140 на 200 сантиметрів довелося зняти з підрамника,щоб простіше їх транспортувати. – розповідає молодий митець.

Зізнається, що зараз працює над іще більшими полотнами.

- Все починалося із ескізів. Спершу, я навіть не думав, що візьмуся за цю тематику. Але воно якось само по собі почало складатися. Адже Донецький аеропорт став символом мужності.

Я досить часто буваю у Львівському аеропорту. Просто так люблю піти, подивитися на новий термінал. Там немає нічого такого за чим можна було б заховатися. Усе скляне, тонке. Тож маємо розуміти,що тримати оборону цього об’єкта було вкрай важко,- зауважує Олег.

Хлопець почав шукати додаткову інформацію про Донецький аеропорт. І натрапив на фотографії Сергія Лойка.

- Не міг просто взяти і намалювати те, що зафотографував Сергій, не запитавши дозволу. Бо це його праця, моє діло мале - змалювати. І моєму щастю не було меж, коли він дав дозвіл. Спершу вирішив створити серію із 15 робіт. Але коли взявся, то ця тема мене настільки затягнула, що зупинитися не можу. Приблизно за півтора року я створив 18 картин. І чим далі , тим більше я починаю розуміти, що не хочу ставити собі якісь рамки:15 чи 20 полотен. Ця тема для мене актуальна, вона мені близька, вона мені болить, -говоорить художник.

З-поміж світлин є і портрет Сергія Лойка. Хоча, за словами художника Олега він планує написати ще один портрет, який буде в повний ріст письменника. Але поки працює над іншим гігантським полотном (160 на 280 сантиметрів).

- Хочеться ці події показати ще масштабніше. Великі полотна більше привертатимуть увагу до цієї війни. Аби більше люду, які живуть своїм життям і не замислюються, над тим, що щодень на фронті гинуть люди, звернули свою увагу на ці події, - резюмує Олег. – Я дякую всім солдатам, які захищають Україну, і дякую Сергію Лойко  що дав дозвіл використовувати його фотоматеріали.

За словами Сергія Лойко, свій портрет він хоче забрати.

- Мені приємно, що Олег продовжує цю тему, яка на жаль ще довго буде темою №1 в Україні, я думаю. Він зробив велику. Можливо, його картини знайдуть своє місце в якомусь музеї у Львові чи Києві. А свій портрет, я звісно ж заберу.

Ключові слова: 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.