У Рівному вшанували зіркового актора, якому була не притаманна «зірковість»

  • КУЛЬТУРА
Срд, 09/13/2017 - 15:24

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї вшанували пам’ять видатного актора Рівненського облмуздрамтеатру, народного артиста України Володимира Сніжного. Талановитий артист більше 40 років віддав театру, щоразу захоплюючи колег та глядачів своєю грою та харизмою. Загалом актор зіграв сотні ролей, поєднуючи творчу діяльність з викладанням на кафедрі театральної режисури Інституту мистецтв РДГУ. У віці 75 років серце Володимира Сніжного зупинилось. З того часу минуло п’ять років, але друзі та колеги досі пам’ятають актора сповненим життєвої енергії, творчої наснаги і позитива.

– Показово, що сьогодні зібралося так багато людей. Тут є колеги, друзі, люди, які просто любили його творчість. Один з акторів сказав: «Люди йшли на Сніжного». Він завжди був живим, інтелігентним і таким його запам’ятали рівняни, – додала старший науковий співробітник художнього відділу Рівненського обласного краєзнавчого музею Олена Семенович.

Присутні на заході переглянули фільм Олексія Бухала «Так було», присвячений життю і творчості актора. Не могли оминути увагою вшанування Сніжного колеги по цеху – народні артистки України Ніна Ніколаєва та Ліна Ізарова, які до того ж були однокурсницями Володимира Сніжного в театральному інституті ім. Карпенка-Карого. До музею також завітало багато студентів Інституту мистецтв РДГУ та поціновувачів театрального мистецтва.

– Починаєш розуміти цінність людини у своєму житті, мабуть, тоді, коли її вже немає. Він був щасливою людиною, оскільки мав роботу, якій присвятив усе своє життя. Він любив театр і театр йому віддячував взаємністю. Глядачі його шалено любили у будь-якій ролі, у будь-якому вигляді. В театрі щось вартісне можна створити тільки завдяки любові. Він ніколи не залишався байдужим ні до кого, кожного міг обігріти, наділити увагою, підказати, підтримати. У нас ніколи не виникало професійного конфлікту на сцені. Ми завжди вирішували спірні моменти, пристосовувалися один до одного. Коли актор працює на партнера – це є справжнє мистецтво. Тому глядач його пам’ятає і завжди буде йому вдячним, – розповіла акторка Рівненського драмтеатру Ніна Ніколаєва.

Окрім перегляду фільму про видатного актора, відвідувачі мали можливість ознайомитися з міні-виставкою документів та афіш виступів Володимира Сніжного в театрі. А письменник Богдан Столярчук передав до музею свою книгу «Володимир Сніжний: життя, віддане театру».

Однокурсниця актора Ліна Ізарова розповідає, що Володимир Сніжний був старостою їхнього несамовитого, закоханого в театр, курсу. Актор з молодих років вирізнявся стриманістю та наполегливістю. Не в останню чергу цьому посприяла служба в армії.

– В театр він закохався будучи ще зовсім молодим. Спочатку він грав у самодіяльному театрі, там познайомився зі своєю майбутньою дружиною, яка чекала його, поки він прийде з армії, поки він закінчить інститут і почне працювати. Завжди від нього можна було очікувати на підтримку. Його любили студенти. Він віддавав себе їм до часточки, дуже тактовно, уміло підходив до кожного. Володя був людиною, яка завжди себе виховувала. В дитинстві він не мав освіти такої, яку хотів мати. Приходячи додому, він слухав класичні твори, щоб збагачуватись та розвиватись. Він жив справжнім життям: у нього була улюблена робота, він жив театром, – пригадує Ліна Ізарова.

Директор Рівненського музично-драматичного театру Володимир Петрів не зміг завітати на захід, оскільки перебуває на фестивалі в білоруському Бресті. В давнішньому коментарі одному з місцевих видань керівник драмтеатру зазначив, що Володимир Сніжний був зіркою театру, але у його поведінці «зірковості» не було ніколи, навпаки – скромність. І водночас щедрість. Одного разу директору театру прийшов лист-подяка за те, що Сніжний перерахував на лікування онкохворої дитини п'ять тисяч гривень, хоча сам актор про це нікому не розповідав.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.