Рівненський кінофестиваль «Місто Мрії» зустрічатиме гостей із понад 30 країн світу

  • КУЛЬТУРА
Чтв, 09/07/2017 - 16:31

З 26 по 30 вересня у Рівному пройде Другий Рівненський міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії». Цього року на платформу кінофестивалю надійшло більше 250 заявок від режисерів із 47 країни світу. Із них було відібрано більше 100 фільмів різних жанрів, які увійшли до міжнародної та конкурсної програми.

Україна, Австралія, США, Іран, Великобританія, Іспанія, Індія, Бельгія, Німеччина, Франція, Фінляндія, Канада, Польща, Японія, Румунія, Ірак, Болгарія, Греція… Ці та інші країни виявили бажання в цьому році взяти участь у рівненському кінофестивалі. А це свідчить про неабиякий авторитет події на рівні світового кінематографа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному презентували "Червоного" - український вестерн із духопідйомним фіналом

- Незважаючи на сумніви скептиків взагалі щодо того, що такий фестиваль може відбутися в Рівному, нині ми проводимо вже другий міжнародний фестиваль «Місто Мрії», - розповідає Віктор Булига, рівненський кінорежисер, один із організаторів фестивалю. – В цьому році ми так само маємо міжнародну та національну програми, але в міжнародній програмі дещо змінилися номінації. Якщо в минулому році у нас було повнометражне, короткометражне кіно, документальне та анімаційне кіно, то в цьому році анімаційного немає, натомість з’явилися дві нові номінації -  студентське кіно та музичне відео.

Крім цього, додає Віктор Булига, в національній програмі, яка цьогоріч представлена повним та коротким метром, додалася нова номінація «Рівне.Волинь», де будуть представлені фільми авторів з теренів Великої Волині. Таким чином номінація покликана підтримати місцевих кінотворців. Таку пораду організаторам «Міста Мрії» дали члени міжнародного журі ще після минулого фестивалю, адже тоді стало зрозуміло, що у Рівному є чимало творців, бажаючих брати участь у кінофестивалі, але, за оцінкою експертів, до загального рівня вони поки не дотягують. Тому було вирішено заснувати додаткову номінацію. Загалом у цій номінації братимуть участь близько 16 робіт рівненських митців.

- Крім цього, в Рівному в цьому році відбувся такий цікавий проект як Кіношкола, яка дала поштовх, щоби у нас з’явилося ще більше робіт, - додає Віктор Булига. – Відтак серед цього списку маємо вже кінороботи таких відомих у Рівному людей, як Станіслав Лозовський, Артем Лаговський, Станіслав Островський. Також у цій номінації буде представлено документальний фільм про відомого коваля-митця Романа Велігурського «Маски», який зняв рівненський режисер Павло Осіпов. До слова, саме Роман Велігурський виготовив оригінальні відзнаки для переможців фестивалю - статуетки у вигляді стилізованих кінокамер.

Серед інших цікавинок фестивалю організатори відзначають прем’єру повнометражного фільму у національній програмі «Казка про гроші» режисера Олесі Моргунець. До речі, після перегляду фільму 28 вересня о 20:00 відбудеться зустріч із творчою групою картини. 

Ще одна новинка, презентована в національній програмі, - документальний фільм 2017 року «Війна Химер», знятий Анастасією та Марією Старожицькими. Це особиста історія про війну, кохання та смерть, зафільмована її безпосередніми учасниками. Стрічка взяла участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кіно премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

У категорії повного метру у міжнародній програмі рекомендують переглянути стрічку австралійського режисеру Стіва Джаггі «Розривна течія», де знялася американська зірка студії Уолта Діснея Деббі Райан, відома за такими фільмами, як «Джессі», «16 побажань» тощо. Крім цього, серед інших учасників свій приїзд на фестиваль підтвердили кіномитці з таких країн, як Японія, США, Туреччина, Словенія та Польща.

Щодо номінації «Музичне відео»,  то тут буде представлено чимало робіт українських авторів, зокрема дебютна робота Любомира Левицького «Трансільванія» та «Соло» Віктора Павліка та Михайла Шелепова, де було використано слова та музику Кузьми Скрябіна.

Не обійшлося і без курйозів: у конкурсній програмі є два фільми з однаковою назвою «Золота рибка» - у режисера  з Америки та автора з Рівного – Сергій Зінчук. А в національній програмі у номінації «Рівне. Волинь» попали два фільми зі схожою назвою – фільм рівненського режисера Андрія Рябка «У пошуках бурштину» та стрічка «У пошуках тиші» Станіслава Будя з Луцька.  

Офіційне відкриття та закриття фестивалю, а також покази конкурсних фільмів відбудуться у Мультиплексі «Ера» (вул. Гагаріна, 51, http://new.multiplex.ua/). Крім цього, у рамках позаконкурсної програми також відбудуться Дні білоруського кіно. І розпочнуться вони навіть раніше самого фестивалю, вже 25 вересня у Краєзнавчому музеї. Ці білоруські фільми також будуть транслюватися в Рівненській дитячій музичній школі №2, в Дитячій художній школі та в офісі Платформи взаємодій «Простір».

Загалом програма фестивалю обіцяє бути дуже насиченою, запевняють організатори. А щоби не обмежувати кінопростір лише Рівним, то один день фестивалю буде виїзним. Так, на один день, 29 вересня, «Містом Мрії» стане Дубно.

- У рамках візиту до Дубна для всіх учасників фестивалю і журі буде організовано знайомство з Дубенським замком і Тараканівським фортом як об’єктом, де можна знімати фільми, а потім відбудеться великий перегляд фільмів у районному будинку культури.  Ми назвали це Благодійний марафон, адже під час переглядів усі відвідувачі зможуть робити благодійні внески на потреби людини, яка потребує допомоги, - розповів  Олександр Гладунов, віце-президент Української асоціації маркетингу, фінансовий директор фестивалю. -  Насправді, ми вважаємо, що це важливо – виходити за межі Рівного і проводити фестивальні дні у районах. Бо навіть у Дубно, як виявляється, досі є люди, які в 35 років ще не були в кінотеатрі.

З повною програмою фестивалю можна ознайомитись ТУТ

Організатор міжнародного кінофестивалю у Рівному: Українська Асоціація Маркетингу. Партнери кінофестивалю: управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради, Клубний дім Villa Italia, Рівненський обласний благодійний фонд «Любіть Україну», телеканал «Еспресо TV», Телерадіокомпанія «Ритм», Платформа взаємодій «Простір», Кіношкола у Рівному, Український Авторський Портал.

Сайт кінофестивалю: www.dream-city.org

Спільнота у Facebook: facebook.com/groups/112093675541801/ та Сторінка кінофестивалю: https://www.facebook.com/Rivne-International-Film-Festival-Dream-City-585136464988037/

Платформа FilmFreeway: https://filmfreeway.com/festival/RIFFDreamCity

Контактний телефон: +38(067)362-92-55

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.