Мультикультурний рівненський «КУСТ», або Література, яка об’єднує

  • КУЛЬТУРА
Птн, 07/21/2017 - 15:29

На Рівненщині відбувся другий Всеукраїнський арт-семінар «КУСТ», ініційований Рівненською організацією НСПУ, що на кілька днів зібрав талановитих креативних людей на славній Поліській землі. Письменники, що завітали на семінар з різних куточків України і навіть з-за кордону, відвідали Острог, найстаріший рок-фестиваль України «Тарас Бульба» в Дубно, фестиваль патріотично-духовної лірики «Гурби-2017», де проходили лекції, арт-практикуми, презентації та виступи письменників. Завершальним акордом семінару став фестиваль «Поетичний Вудсток» у Рівному.

Як зазначила голова обласної спілки письменників Ірина Баковецька, за весь час існування фестивалю «Тарас Бульба», цього року літератори вперше брали участь у ньому, започаткувавши тут літературну сцену. На фестивалі відбувся літ-перфоманс учасників арт-семінару під назвою «Рокова література». На літературній сцені виступали такі відомі особистості, як Олександр Ірванець, Леся Мудрак, Сергій Пантюк, Василь Кузан, Сергій Лазо. Заявили про себе і молоді українські поети та прозаїки. Соціальна та патріотична лірика звучала у супроводі рок-гуртів «Земля живих», «Вруна», «The Crabs» та інших відомих виконавців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Рівненщині «відгримів» рок-фестиваль: оригінальні гості (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Вражаючі літературно-мистецькі вистави, презентації книг, виступи бардів відбулися і в заповідному урочищі Гурби. Крім цього, під час фестивалю «Гурби-2017» відбулася презентація унікального альманаху поетичних та прозових творів, написаних дітьми, чиї батьки беруть або брали участь в АТО. Проект був ініційований рівненськими письменниками на початку року, в результаті було видано альманах «Ангел на ротації», який вмістив твори талановитих діток на тему любові до батьків та до рідного краю.

- Серед найцікавіших подій можна відзначити презентацію творчості Сергія Лазо (незабутнє авторське виконання «Не йди», «Ти подобаєшся мені» тощо), корисні лекції від Петра Кралюка (м. Острог), Василя Кузана (м. Трускавець), Євгена Барана (м. Івано-Франківськ), Анатолія Кичинського (м. Херсон), Олексія Юріна (м. Черкаси), Олександра Косенка (м. Одеса), Лесі Мудрак (м. Київ), Анни Багряної (м. Софія Болгарія), - ділиться враженнями рівненська поетеса Ірина Мельник. – А також екскурсії у Національному університеті «Острозька академія», у заповідному урочищі Гурби, безліч цікавих подій на рок-фестивалі «Тарас Бульба», на поетичному заході «Поліський Вудсток» тощо. За все це дякуємо людям, які допомогли у проведенні та організації мистецького заходу «Куст», а найбільше – Баковецькій Ірині. І запрошуємо долучатися наступного року. 

  

Лекції читають Петро Кралюк (Острог) та Василь Кузан (Трускавець)

 

На екскурсії в Острозі: Олексій Юрін (Черкаси) та Анна Багряна (Софія, Болгарія)

Крім цього, спеціально до семінару було випущено аудіодиск з текстами письменників Рівненщини під музичний супровід в авторському виконанні. Це також перший спільний спілчанський диск, куди увійшли поетичні тексти десяти авторів. Звукозапис для диску зробив Дмитро Яремчук, який став і саундпродюсером цього альбому.

- Записав голоси, інструменти, зробив аранжування, прописав свої гітари, зробив мікс. Це тільки початок. Скоро, сподіваюсь, вийде другий альбом, адже є записані ще багато творів найкращих митців краю. Дякую всім за талант, натхнення, добре відношення, розуміння, - поділився подією Дмитро Яремчук с друзями у ФБ. 

Як зазначила Ірина Баковецька, відповідальність за проект лягля на плечі її заступниці, поетеси-барда Валентини Люліч, а сама ідея аудіопроекту належить начальнику міського управління культури Тарасу Максименку, який постійно підтримує рівненських літераторів. На думку чиновника, це важливо не тільки для сучасників, але й для наступних поколінь, коли діти в школах зможуть слухати живий голос поетів, бачити авторське виконання творів. Наступним кроком буде відеопоезія та відеопроза рівненських авторів, пообіцяв Тарас Максименко. 

- Я вважаю, що на сьогоднішній день у нас один із найсильніших колективів в Україні серед обласних осередків Національної спілки письменників. Це колосальна робота - зібрати й організувати їх, я ж бачу скільки проходить заходів від спілки, - зазначає Тарас Максименко. – І наш принцип - підтримувати живі об’єднання і живих людей, тобто тих митців, які рухаються вперед і розвиваються. А за цей час дуже багато стереотипів зламано, Ірина Баковецька ламає стереотипи не тільки у своїй поезії, а й в самому мистецтві, в мистецтві подачі, в мистецтві імпрези. Тобто кожна подія – це справді оригінальна подія, цілий витвір мистецтва.

У свою чергу очільниця рівненської спілки Ірина Баковецька підкреслила значимість літератури і культурно-мистецьких заходів для України в наш час.

- В Україні йде не тільки війна з Російським агресором як соціальне і матеріальне явище, але й інформаційна війна, і роль письменника в цій війні важко переоцінити. Це 100-відсоткова роль, яка дає можливість українській національній свідомості звільнитися від стереотипів, нашарувань, які нам і минулим поколінням насаджували роками, - зазначає голова обласної спілки письменників Ірина Баковецька. - Нас підтримують різні люди, які мають різні цінності, але, не побоюся цього сказати, наша рівненська література їх об’єднує. Адже скрізь є інтелектуали, які вірять в українську літературу і в нас. 

  

Ірина Баковецька та Віктор Шупер

Зокрема письменниця подякувала духовенству Української Православної Церкви Київського Патріархату, яке постійно підтримує спілку, і це не тільки фінансова, моральна, але й духовна підтримка. Під час «КУСТУ» священики долучилися до організації фестивалю патріотично-духовної лірики «Гурби-2017», як і до багатьох інших заходів протягом року.

- Звичайно, українська церква буде підтримувати все, що є українським. І для нас навіть почесно підтримувати українських письменників, зокрема рівненських. На Гурбах є наш Свято-Воскресенський монастир і монахи також долучилися до організації заходу. Тобто ми завжди будемо робити все для того, щоб в Україні розвивалась українська література, українська книжка, адже це те, що в першу чергу зараз необхідно для нашої молоді, - зазначив прес-секретар Рівненської єпархії протоієрей Василь Рудніцький.  

У свою чергу письменник, критик, директор трускавецького Будинку творчості Василь Кузан, що вже вдруге завітав на «КУСТ», відзначив, що це справжня мультикультурна подія загальнонаціонального рівня, адже сюди з’їжджаються літератори з різних регіонів України. Фестиваль настільки насичений подіями, що не завжди встигаєш побувати на всіх локаціях. І сьогодні вже можна було би говорити про запровадження загальнонаціональної літературної премії на Рівненщині, яка би дала можливість Рівному та його письменникам ще більше вписатися у загальнонаціональний літературний процес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Василь Кузан презентував у Рівному свій «закарпатський декамерон»

Василь Кузан під час презентації у Рівному свого роману "Експрес-наречений"

Крім цього, письменник відзначив і плідну співпрацю рівненської обласної та міської влади із митцями.

- На жаль, на національному рівні такої підтримки поки що немає. Але де б ми не були, завжди ставимо Рівне і Рівненську обласну спілку письменників у приклад, це одна з провідних організацій в Україні, - додав Василь Кузан.  

 

Валентина Люліч та Наталля Демидюк

Останній день Всеукраїнського арт-семінару «КУСТ» завершився фестивалем «Поетичний вудсток». На Лебединці у Рівному цього дня відбулися яскраві виступи поетів та виконавців з різних куточків країни і навіть з Болгарії, книжкова толока видавців з України, а також можна було придбати картини, зокрема роботи лауреата Шевченківської премії - видатного поета та художника Анатолія Кичинського

 

Сергій Лазо та Євген Баран

Серед поетів, що читали свої вірші для рівненської публіки, були не тільки письменники з Києва, Черкас, Одеси, Закарпаття, але й, звичайно, улюблені автори з Рівненщини. Зокрема, Валентина Люліч, Ірина Одерако, Віктор Шупер, Віра Мельникова та інші. Звучали поетичні тексти під акомпанемент гітари та флейти. Завітав на фестиваль і Леонід Репета, засновник легендарного гурту «Незаймана земля». Музикант презентував власну поетичну збірку і звісно, порадував рівнян драйвовим виконанням рок-хітів знаного гурту. 

 

Незмінним учасником усіх гучних поетичних імпрез у Рівному є харизматична столична поетка, королева української еротичної поезії Леся Мудрак, яка потішила гостей своїми екстравагантними текстами. А на завершення свого hoochie coochie man та переклади світових рок-хітів, за які отримав спеціальну відзнаку на цьогорічній премії «Коронація слова», читав модератор зустрічі Андрій Пермяков. 

ФОТО Тата Рівна, Олександр Шахманцір та зі сторінки заходу у Фейсбук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у Рівному на Лебединці відбувалась поетична тусовка (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.