На Рівненщині презентували шосту книгу серії «Реабілітовані історією»

  • КУЛЬТУРА
Чтв, 05/18/2017 - 17:55

Презентацією шостої книги серії «Реабілітовані історією. Рівненська область», приуроченою до Дня пам’яті жертв політичних репресій, розпочався «Музейний марафон» Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Зібралися на презентації історики, краєзнавці та всі ті, хто сприяли виходу в світ видання, небайдужі до минувшини краю. Цей том «Реабілітовані історією. Рівненська область» включає анотовані біографічні довідки про 3 тисяч 868 осіб, які зазнали політичних репресій з боку радянського режиму, чиї прізвища починаються з літер «Л», «М», «Н». Містить спогади жертв, архівні документи. Чимало даних, які зібрані в різних архівних установах, публікуються вперше.

— Комуністичний режим завдав надзвичайно багато лиха для нашої української держави та українців. Сімдесят років тому, в рамках так званої операції «Захід», тисячі наших земляків були вивезені до Сибіру. Як розповідає моя бабуся Наталя, на збори дали п'ятнадцять хвилин. Прадід був бійцем УПА, загинув поблизу села Посягва Гощанського району, а всю сім'ю, посадивши до товарного вагону, вивезли до міста Омськ. Так чинили з простими людьми, дітьми… Тож важливо пам'ятати ті злочини, які здійснював радянський режим. На сьогодні опублікували вже шостий том книги серії «Реабілітовані історією. Рівненська область». І обласна рада, зі свого боку, долучилася до фінансування видання та робитиме це надалі, — зазначив заступник голови Рівненської облради Олексій Бучинський.

За словами керівника науково-редакційної групи «Реабілітовані історією. Рівненська область» Андрія Жив'юка, зумисне презентацію книги провели дещо пізніше, аніж вона побачила світ. Таким чином дали змогу читачам спершу заздалегідь ознайомитися з її змістом. Роботу над книгою планують продовжувати й надалі. Адже, щоб дійти до букви «Я», потрібно видати ще два томи. До того ж, у планах краєзнавців зібрати та опублікувати матеріали, які стосуються спецпереселенців.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.