Поблизу Рівного відкрили пластовий осередок (ФОТО)

  • КУЛЬТУРА
Втр, 05/16/2017 - 16:34

В суботу, 13 травня, в селі Волошки Рівненського району урочисто відкрили першу в Україні Пластову оселю, яка знаходиться у комунальній власності. Захід приурочили до 90-річчя Великого пластового злету, який відбувся в Олександрії у 1927 році, та 105-ї річниці з дня першої Пластової присяги.

Пластовий осередок відкрили на місці колишньої загальноосвітньої школи, в якій навчалося лише семеро дітей. Заклад реконструювали, закупили необхідне обладнання та опорядкували територію навколо. Відтепер пластуни зі всієї України зможуть приїздити на Рівненщину задля навчання та обміну досвідом.

– Це перший спільний великий проект Міністерства освіти і Пласту. Ця будівля тепер стане центром життя для пластунів, молоді та школярів. Вони разом зможуть проводити тут заняття, вишколи, літні табори. Ця територія була налаштована спеціально для пластових осель, там є місце для вогню, місце для спортивних занять. Мене вразила територія, адже це місце дуже близьке до природи. Попри те, що воно знаходиться недалеко від Рівного, тут панує спів пташок, свіже повітря – це чудово для дітей, – говорить голова крайової Пластової ради в Україні Ольга Герус.

Нині по всій Україні нараховується більше 7 тисяч пластунів (6 тисяч – юнаки, інші – волонтери), 2 тисячі з яких базуються у Львові. Це люди різного віку, яким цікаві таборування, патріотичне та релігійне виховання, а також спілкування з природою. Переважна більшість пластунів – школярі, котрі полюбляють активно та з користю проводити вільний час.

За словами голови Рівненської РДА Володимира Пилипчука, ідея створення пластової оселі і самого пластового руху в Рівненській області виникла рік тому. Основною ідеєю було те, що в Пласті керуються трьома принципами – службі Богу, вітчизні і ближньому.

– Ми очікуємо, що ця пластова оселя принесе користь не лише для Рівненського району та області, а й для всієї Україні. За весь рік це місце зможуть відвідати тисячі дітей з пластового руху. Вийшло ще краще, ніж ми сподівалися. Тут багато чого було зроблено власними силами. Були задіяні не лише підрядні організації, а також директори шкіл, депутати районної ради, адміністрації. При цьому ми витратили близько мільйона коштів на розвиток пласту в Рівненському районі за останній рік, – додав голова райдержадміністрації.

Відкриття Пластової оселі стало чудовим приводом для пластунів з Рівненщини провести вихідні у Волошках та відкрити таборовий сезон. На свято весни (таборові збори) завітало близько 200 дітей зі всієї області. Навчають дітей спеціально підготовлені волонтери, такі собі «синьйори-пластуни», деяким з яких 60 років. Ініціатори «руху» кажуть, що з кожним роком збільшується кількість дітей, зацікавлених в ідеях пласту.

– Багато діток вперше сюди приїздять, ми їх навчаємо, як поводитися в природі, лісі. Для старших пластунів такі злети – це чудова можливість побачити старих друзів. Діти можуть навчитися під час перебування у таборі багато корисного: готувати їсти, розпалювати багаття, рубати дрова тощо. Зрозуміло, що це все відбувається під керівництвом старших пластунів. Окремо в програмі в нас є інструктаж з байдарок, спортивні ігри, кульова стрільба, військові покажуть як збирати/розбирати зброю, туристичне розмаїття, – розповів старший пластун Олександр Денисюк.

Найбільше пластунів в області – з Рівненського району. Місця для таборування обирають старші волонтери за місяць до виїзду. Оселяються переважно там, де рівна поверхня та є доступ до питної води.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.