У Рівному готуватимуть «свіжу кров» для українського кінематографа

  • КУЛЬТУРА
Срд, 04/05/2017 - 16:42

Одразу два культурно-освітніх проекти презентували у громадському креативному центрі «Відкритий офіс» від Платформи взаємодій «Простір». У понеділок, 3 квітня, тут стартували ретроспективні покази французького кіно, які відбуватимуться протягом квітня у рамках фестивалю «Французька весна в Україні». А також було представлено новий унікальний для нашого міста проект – «Кіношкола у Рівному». Відтак, за словами представника Платформи взаємодій «Простір» та партнеру проекту Андрія Матвіїва, у Рівному з’явився такий собі кінопростір, де гості та учасники зможуть не тільки переглядати кіно, але й обговорювати його та навіть вчитися знімати.

Кіношкола у Рівному була давньою мрією Віктора Булиги - відомого у місті кіноентузіаста, режисера, засновника Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії». Ідея зародилася ще у 2014 році і тоді грант на розвиток проекту був майже виграний, проте війна на Сході країни перекреслила чимало починань. Фонд, який мав виділити кошти на проект, відмовив у фінансуванні, і проект був заморожений. Нині ж Кіношкола у Рівному стала можливою завдяки проекту «Місто унікальних подій», ініційованому міською владою минулого року. Це один із кількох цікавих проектів, які були схвалені за результатами публічного захисту та отримали фінансову підтримку з міського бюджету-2017.

Свою роботу Кіношкола розпочне 29 квітня у «Відкритому офісі» Платформи взаємодій «Простір» (головн. корпус НУВГП, 4 пов.). Основною метою проекту є створення комунікації між кіномитцями та зацікавленою молоддю, між фахівцями в галузі кіно та кіноентузіастами, які прагнуть знімати кіно, але не мають достатньої освіти для цього. Адже багато молодих талановитих людей, які намагаються самостійно знімати кіно, не мають можливості донести свої доробки до глядача та продемонструвати їх на великих чи навіть «малих» екранах. І відсутність азів кіноосвіти – одна з найбільш актуальних проблем як для українців, так і для рівнян зокрема.

- Тому Кіношкола у Рівному поставила перед собою завдання надати слухачам реальну можливість доторкнутися до процесу створення кіно зсередини, а відтак підготувати для українського кінематографу «свіжу кров», яка буде мислити нестандартно, оригінально і по-новому, - пояснює Віктор Булига.

Отож, враховуючи вимоги часу та необхідність залучення у національний кінопростір нових імен, до Рівного будуть запрошені фахівці з різних регіонів України, які даватимуть майстер-класи усім зацікавленим. При цьому участь у проекті є абсолютно безкоштовною і не має вікових обмежень. Тобто, за словами Віктора Булиги, будь-хто, «у чиєму серці палає вогонь кіно» і хто хоче реалізуватися в цьому напрямку, зможе стати учасником майстер-класів від іменитих кінематографістів. Тут навчатимуть азам операторської роботи, режисури, акторській майстерності, як писати сценарії і знімати художнє, документальне, короткометражне кіно, і багато іншого.

Лекції та майстер-класи, на які потрібно буде реєструватись заздалегідь, проходитимуть переважно у вихідні дні або у вечірній час. Серед запрошених кіноекспертів  - відомі оператори, сценаристи, режисери, кінознавці, актори, документалісти тощо. Наприклад, рівняни матимуть можливість поспілкуватися із улюбленим оператором Сергія Параджанова Юрієм Гармашем, який знімав знамениту стрічку Івана Миколайчука «Вавилон ХХ». Взяти уроки у знаменитого кінознавця, автора програми «Аргумент кіно» на «1+1» Володимира Войтенка, познайомитись ближче із авторкою резонансного фільму «Покоління бурштин» Вірою Яковенко, дізнатись усі секрети від скрип-доктора Марії Войтенко, яка займається адаптацією та удосконаленням сценаріїв.

Як обіцяють організатори кіношколи, вже на першій зустрічі про свій фільм «Острів Крим. Дежавю», а також про ази кінодокументалістики розповість режисер, керівник Незалежної медіа-профспілки України Ігор Чайка. Цього ж дня про акторську майстерність говоритиме український актор, режисер, сценарист та продюсер, директор і режисер Київського театру «Срібний острів» Іван Войтюк. Серед запрошених столичних лекторів також Оксана і Марина Артеменко, чиї фільми брали участь у багатьох міжнародних кінофестивалях; кіносценарист та публіцист Василь Трубай; кінорежисер, виконавчий продюсер київської кінокомпанії «ПРЕ ПРОДАКШН» Іван Сергієнко; сценарист та режисер, яка спеціалізується на документальному кіно, Олена Романова; українська акторка Тетяна Юрікова та інші не менш імениті гості. Зокрема сценарист Леся Волошин розповість, як написати такий сценарій, який можна продати, а один з найвідоміших українських кастинг-директорів Алла Самойленко навіть проведе у Рівному кастинг. Говоритимуть і на такі теми, як світло в творчості оператора, документальне кіно, як душа кінематографу, кіно як спосіб пропаганди і боротьби з нею тощо.

Цікаво, що лектори розповідатимуть не лише про власний досвід, а будуватимуть свої майстер-класи на основі професійної кар’єри таких китів кінематографа, наприклад, Федеріко Феліні, Мікеланджело Антоніоні, Богдана Ступки та ін.

До слова, серед координаторів проекту – оператор Сергій Антонець, який минулого року брав участь у соціальному молодіжному проекті FreeFilm від молодіжної громадської організації ФРІ Рівне (Фундація Регіональних Ініціатив). Тоді його фільми («Сьогодні нічого не відбулося», знятий у тандемі з подругою, та «Крила», знятий у команді «Маленьке поросятко») посіли 1-е та 2-е місця у конкурсі короткометражок FreeFilm. А згодом ця творча група продовжила працювати разом над іншими проектами. Нині Сергій також ділитиметься своїм досвідом у Кіношколі та допомагатиме іншим здобувати фахові знання у сфері кіно.

Повний розклад майстер-класів, а також реєстраційну форму буде розміщено з 10 квітня на сторінках Платформи взаємодій «Простір» та «Кіношкола у Рівному» у Facebook.

Співорганізаторами проекту «Кіношкола у Рівному» є Управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому та Платформа взаємодій «Простір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному покажуть франко-українській балет з елементами хіп-хопу

Ключові слова: 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.