«47 днів перемир’я» очима добровольця – викладач біології з Рівного зняв фільм про війну (ФОТО)

  • КУЛЬТУРА
Срд, 03/15/2017 - 10:56

14 березня Україна вперше відзначала День добровольця. Цього дня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч із доцентом кафедри біології МЕГУ ім. С. Дем’янчука, природознавцем та мандрівником Ростиславом Шикулою. З липня 2014 року по січень 2015 чоловік проходив службу в батальйоні оперативного призначення Національної гвардії України. В зоні бойових дій був старшим кулеметником БТР, рядовим резерву та інструктором по виживанню в дикій природі. Всі «найгарячіші» моменти свого перебування на Сході Ростислав Шикула знімав на відео, яке стало основою для створення фільму «47 днів перемир’я». Під час зустрічі зі студентами відбувся перегляд окремих епізодів кінострічки.

– Фільм «47 днів перемир’я» був знятий на Донбасі, поблизу Попасної. У нас була задача не допустити прориву сепаратистів на звільнені території. Окрім Попасної ми також знаходилися на обороні навколишніх сіл. Фільм я знімав, коли в мене камера висіла на бронежилеті. Почав знімати від початку формування добровольчого батальйону до перебування на Сході і до виводу його із зони бойових дій. Фільм заснований на реальних подіях, показує формування батальйону оперативного призначення Нацгвардії України до виводу його із зони бойових дій, – додав автор фільму «47 днів перемир’я» Ростислав Шикула.

Всю роботу над створенням фільму виконав сам Ростислав: монтував, озвучував, робив операторську нарізку та проводив зйомки. В автора був достатній режисерський досвід, адже до війни йому довелося займатися створенням фільмів по біології.

Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига зазначив, що в далекому 1989 році Ростислав Шикула, будучи десятикласником, представляв у відділі природи краєзнавчого музею свої колекції. Нині автор фільму може похвалитися відвідинами десятків країн світу.

На презентацію епізоду фільму «47 днів перемир’я» завітав однокласник Ростислава Шикули В’ячеслав. Саме він давав настанови автору фільму перед відправленням у зону бойових дій.

– Ця війна нас змінила. Ми разом з Ростиком вчилися в школі. Коли всі марширували, він збирав жучків. Ніхто не міг би подумати, що він піде на війну. Однак сталося так, що він став прикладом для всіх нас, – додав товариш Ростислава Шикули.

За словами автора фільму, враження від перебування на війні – особливі. Ростислав Шикула розповідає, що відправляючись на Схід, не планував повертатись назад. Біолог-мандрівник навіть встиг написати передсмертну записку напередодні своєї поїздки на фронт.

– Враження у кожного, хто там був, залишаються у серці. Якщо ти по структурі своїй можеш когось захистити, не зважаючи на свій невисокий зріст, принести користь, то тобі треба бути там. Якщо людині хочеться сидіти вдома, якщо людина не хоче жертвувати своїм життям, то їй там робити нічого. Ніхто з тих, хто йшов на війну у 2014 році, не думав, що повернеться – я в тому числі. Велику роль відіграє психологічна стійкість людини. В мене батько військовий, він воював в Афганістані, тому в мене був гідний приклад. Я знаю, як він міг принести себе в жертву задля виконання бойового завдання. Можливо, це вплинуло на мене в дитинстві, – говорить Ростислав Шикула.

Кадр з фільму "47 днів перемир'я"

Події фільму «47 днів перемир’я» розгортаються на Луганщині. Виконуючи оперативне завдання бійці підрозділу помічають обстріл одного з хуторів мирних жителів Луганської області, де проживає вагітна жінка та двоє дітей. Загін вирушає в небезпечну зону. На кадрах стрічки можна побачити як живуть місцеві мешканці, злиденний побут віддалених хуторів.

Ростислав Шикула розповів студентам про важливість фільмування всього, що відбувається в нашому житті. Адже в майбутньому, відзняті раніше відеоматеріали, дозволять назавжди закарбувати важливі епізоди.

– Я постійно намагаюся «зловити» гарний кадр: якісь тварини, пташечки, молюски. Чому я це все роблю? Тому що все проходить у нашому житті. Ми швидко зістаримося, вдягнемо білі тапки і опинимося в могилі, тому щоб цю мить якомога довше затримати, потрібно цю мить зафільмувати. Фотографія показує один момент, а відео дає атмосферу переживання. Я робив фотографії і відео з війни – це дві великі різниці. Знімайте навколо себе – ці миті ніколи не повторяться, – запевнив автор фільму.

«47 днів перемир’я» Ростислава Шикули можна переглянути у вільному доступі на Ютубі. Тривалість повного фільму – 1 год. 30 хв.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.