Краєзнавчий буквар рівненської письменниці Олени Медведєвої – книга, що вчитиме любити

  • КУЛЬТУРА
Чтв, 02/23/2017 - 12:47

Унікальне для Рівненщини видання «Рівненський буквар» приніс цьогоріч письменниці Олені Медведєвій премію ім.Уласа Самчука. Книжка вийшла у видавництві «Оповідач» наприкінці минулого року і невдовзі з’явиться на полицях рівненських книгарень, у школах та бібліотеках Рівненщини.

 

Письменниця розповідає, що робота над букварем тривала близько двох років, а можливим його видання стало завдяки підтримці ГО «Молода Просвіта» та міського об’єднання Товариства «Просвіта». Отриманий від управління сім’ї, молоді та спорту Рівненського виконкому грант у 30 тисяч гривень став першим кроком до втілення сміливого проекту. Решту коштів отримували завдяки залученню спонсорів. Це справді унікальне видання, присвячене краєзнавчим перлинам Рівненщини, за якими діти можуть не тільки вивчати абетку, але й знайомитися з найвидатнішими або часом недостатньо відомими об’єктами рідного краю. На кожну літеру приходиться від одного до семи об’єктів, відтак діти ще й вивчатимуть Рівненщину, в прямому сенсі, від А до Я.

Олена Медведєва збирала найцікавіші матеріали про Рівне та область - історичні, географічні, мистецькі та етнографічні факти за принципом букваря. А ілюстрували абетку учні тридцяти трьох рівненських шкіл. Крім цього, діти створили і унікальні мистецькі літери, які оживають на сторінках букваря, а також дитячий альбом-додаток «Рівне і рівнята».

- Моя робота «Рівненський буквар» має символічну назву, тому що ми вивчаємо Рівненщину від А до Я, і кожна літера тут наповнена інформацією, яка ніби лежить на поверхні і яку водночас треба було діставати з глибин, - розповіла Олена Медведєва. А також додала, що під час роботи над книгою величезною нагородою для неї була співпраця з дітками рівненських шкіл, коли вони ілюстрували буквар, з їхніми вчителями, батьками, з управлінням у справах сім’ї молоді і спорту.

 

Від імені спілки рівненських письменників, за дорученням її очільниці Ірини Баковецької, привітала лауреатку письменниця та літераторка Анна Лимич, зазначивши, що Олена Медведєва відома багатьом насамперед як засновниця видавництва «Креативна книга», яка своїми руками вишила Франка, Кобзаря та створила чимало унікальних рукотворних шедеврів - арт-буків. Саме тому вона бачить Олену як людину з кольоровою душею. А її «Рівненський буквар» є захоплюючою подорожжю у країну Рівне, де відтворене минуле, сучасне і майбутнє нашого краю.

Крім цього, як зазначила голова міського товариства «Просвіта» Катерина Сичик, Олена Медведєва бере активну участь у культурно-просвітницькій роботі із дітьми-переселенцями з Криму та східних областей, із дітьми, батьки яких загинули або воюють наразі в АТО. Для цієї категорії діток, а також для школярів, що приїжджають гостювати до Рівненщини із не окупованих територій Донеччини, Лисичанська чи Луганська, письменниця залюбки презентує свої креативні книги і всіляко популяризує українську книгу та рідну мову.

Колеги та друзі, що прийшли привітати письменницю-майстриню, зазначали, що її «Рівненський буквар» має непересічне дидактичне та освітнє значення, і ця книжка, безперечно, сама прокладе собі шлях до дітей, адже написана вона письменником і в ній є живе дихання.

- Буквар - це та книга, з якою людина зустрічається вперше, з якої вона формує своє бачення світу, країни, Батьківщини, її мови, і ця книга також буде вчити любити – ту природну і рукотворну красу, що залишили тут покоління, історію, створену людьми, мову, яка споконвіку літала над усім цим, - зазначив український письменник та журналіст Віктор Мазаний.

«Рівненський буквар» вийшов поки що накладом в 1000 примірників. В майбутньому за наявності попиту, каже авторка, книжку видаватимуть більшим накладом.

Треба сказати, що любов до книги надихає Олену Медведєву не тільки створювати мистецькі шедеври – вишиті, вив’язані, бурштинові, солом’яні, різьблені, мереживні, фетрові, гербарні та шкіряні дитячі книжки, які вона творить разом з іншими майстрами. Нещодавно рівнянка звернулась до Рівненської облдержадміністрації із задумом створити «Музей креативної книги», що стане унікальним осередком літературної, мистецької та етнографічної популяризації Рівненщини і туристичним об’єктом. А також буде джерелом історичного, естетичного та інтелектуального виховання дітей і молоді. Тут Олена Медведєва хоче представити експозицію фоліантів, які не мають аналогів у країні, - вишиті «Кобзар», книгу Івана Франка «Народна пісня» та чотири Євангелія українською мовою, а також оригінальні вироби – книгу-будинок, книгу-криницю, праску-казку та книгу-млин. Такі експонати глядач не зустріне у жодному музеї України чи Європи, а це зробить рекламу Рівненщині не лише на рівні країни. Тож наразі керівництво ОДА зацікавилось ідеєю і розмірковує, де саме розмістити експозицію з рукотворними шедеврами.

 

 

В планах письменниці також організація в Музеї креативних заходів, дитячих читань, майстер-класів з вишивання, благодійних ярмарків та створення майстерні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Краєзнавчий буквар Олени Медведєвої, або Рівненщина від А до Я

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.