«Рівненський буквар» приніс письменниці-майстрині премію Уласа Самчука

  • КУЛЬТУРА
Втр, 02/21/2017 - 13:02

Сьогодні, 21 лютого, у День рідної мови, у Рівному було вручено міську літературну премію імені Уласа Самчука. Цьогоріч лауреатом премії стала рівненська письменниця та майстриня, фундатор і засновниця видавництва книг ручної роботи «Креативна книга»  Олена Медведєва – за книгу «Рівненський буквар», що вийшла друком наприкінці минулого року у видавництві РОО НСПУ «Письменницька робітня «Оповідач».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівнянка хоче створити унікальний «Музей креативної книги»

Зважаючи на те, що цьогорічна премія є ювілейною – премію Уласа Самчука вручають рівненським письменникам вже вп’яте – розмір премії склав не 5, а 10 тисяч гривень. Традиційно у день народження нашого видатного земляка у залі засідань виконкому міський голова Рівного Володимир Хомко урочисто вручив письменниці диплом та нагрудний знак.

Проект «Рівненський буквар» став можливим завдяки підтримці ГО «Молода Просвіта» та міського об’єднання Товариства «Просвіта», а також управління культури та управління сім’ї, молоді та спорту рівненського виконкому. Це унікальне видання, присвячене краєзнавчим перлинам Рівненщини, за якими діти можуть не тільки вивчати абетку, але й знайомитися з найвидатнішими або часом недостатньо відомими об’єктами рідного краю. На кожну літеру приходиться від одного до семи об’єктів, відтак діти ще й вивчатимуть Рівненщину, так би мовити, від А до Я.

 

Робота над букварем тривала близько двох років. Письменниця збирала найцікавіші матеріали про Рівне та область - історичні, географічні, мистецькі та етнографічні факти за принципом букваря. А ілюстрували абетку учні тридцяти трьох рівненських шкіл. Крім цього, діти створили і унікальні мистецькі літери, які оживають на сторінках букваря, а також дитячий альбом-додаток «Рівне і рівнята».

 

- Уласа Самчука, на жаль, у школі я не читала, оскільки часи тоді були інші. Але з його творами познайомилася пізніше, коли взяла до рук його «Марію». Насамперед вразила його глибина, глибина любові до України і мистецьке, літературне перевтілення. Часи змінилися, але те, що написано серцем, завжди досягає серця. Моя робота «Рівненський буквар» має символічну назву, тому що ми вивчаємо Рівненщину від А до Я, і кожна літер тут наповнена інформацією, яка ніби лежить на поверхні і яку водночас треба було діставати з глибин. Під час роботи над книгою для мене величезною нагородою була співпраця з дітками наших шкіл, коли вони ілюстрували буквар, з їхніми вчителями, батьками, з управлінням у справах сім’ї молоді і спорту. Величезною нагодою є і сама творчість, вихід цієї книги, коли ти відкриваєш для себе на кожній сторінці відоме і невідоме Рівне. Дуже дякую усім, хто долучився до видання цієї книги і прийшов сьогодні. Як казав Улас Самчук, силою не змусиш любити, серця не заставиш битися так, як тобі заманеться, тому що кожне серце має свою думку, свою волю і свою долю. Велике Вам спасибі, - подякувала за почесну відзнаку Олена Медведєва.

Наразі «Рівненський буквар», що вийшов поки що накладом в 1000 примірників, розійдеться по рівненських школах, бібліотеках та книгарнях. В майбутньому за наявності попиту, каже авторка, книжку видаватимуть більшим накладом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Краєзнавчий буквар Олени Медведєвої, або Рівненщина від А до Я

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.