Весь рік у одній експозиції – у Рівному обрали кращі репортерські фото (ФОТО)

  • КУЛЬТУРА
Птн, 01/06/2017 - 15:42

У Рівненському міському будинку культури відбулося нагородження переможців конкурсу репортерської фотографії «Рівне – 2016. День за днем». На протязі всього року фотографи надсилали свої роботи, а спеціальне журі конкурсу обрало серед них найкращі у різних номінаціях. До складу журі увійшли знані культурні діячі – засновник та ідейний натхненник фотоконкурсу Олександр Харват, голова Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк та заслужений журналіст України, ведучий телеканалів «1+1» та «2+2» Руслан Ярмолюк.

Всього на конкурс надійшло понад 600 робіт від двадцяти авторів. Серед учасників творчих змагань – відомі у Рівному та області журналісти, фотографи, а також звичайні прихильники фотомистецтва.

– На експозиції переважна частина робіт – культурне та спортивне життя міста. Тому можна відмітити, що позитив переважає над негативом. Ці фотографії колись стануть історією, тому пропоную авторам передавати свої роботи в музей, щоб закарбувати теперішнє життя міста в пам’яті наступних поколінь, – говорить рівненський фотохудожник, член журі конкурсу Олександр Харват.

Організатори фотоконкурсу зазначають, що «Рівне. День за днем» – це хороша можливість для новачків-фотографів заявити про себе, популяризуючи при цьому життя міста та фіксуючи цікаві моменти на фотокамеру. До того ж, участь у конкурсі репортерської фотографії дозволяє зарекомендувати себе перед потенційними роботодавцями.

– Зі всіх газет, які є в Рівненській області, лише одне видання має штатного фотокореспондента – це «Сарненські новини». Всі інші, на жаль, скоротили цю посаду у своїх газетах, вважаючи, що сьогодні маючи фотоапарат багато розуму не треба – нажав кнопку і все. Однак не всі мають здатність бачити кадр, який знімають. Тому сьогодні на шпальтах наших газет з’являються абсолютно невиразні фотографії, які мало про що говорять. Проте, дивлячись сьогодні на ці фото, я розумію, що в нас є талановита молодь, яка тягнеться до маститів своєї справи, – зазначив член журі «Рівне – 2016. День за днем» Дмитро Тарасюк.

Серед лауреатів фотоконкурсу є як досвідчені майстри, так і початківці. Організатори визначили перелік номінацій, в яких обрали призерів та переможців. Для прикладу, кращих з кращих обирали у номінаціях «Одиночне фото» і «Серія фото». Адже значна частина авторів надіслала роботи одного спрямування та профілю – наприклад спортивне або культурне життя міста.

Призером в одній із номінацій став рівнянин Валерій Гарматюк, який вже тривалий час займається фотографією. Чоловік вдруге приймає участь у цьому конкурсі. Цього року на «Рівне. День за днем» представлені його роботи із серії «Спорт». Валерій Гарматюк зазначає, що справжній професійний фотограф не обов’язково той, хто володіє найсучаснішою технікою. Якісне фото робить в першу чергу людина – знавець своєї справи.

– Останні два роки фотографую значно менше, так складаються життєві обставини. Але намагаюся виходити на різні спортивні змагання, тому що саме при зйомці спорту відпрацьовуються навички репортерства. Це навички тримання руки, об’єктива, фокусування, можливість моментально навчитися робити композицію. Майстри спортивної зйомки за дві-три секунди наперед знають, коли з’явиться вдалий момент, щоб зробити якісне фото. Колишні фотографи працювали на фотоплівці, де було лише 36 знімків. Тому перед тим як зробити фотознімок, вони спочатку тричі думали чи це варто робити. Зараз же, маючи цифровий фотоапарат, більшість знімає наче «скорострілами», створюючи багато кадрів. Потім з цієї безлічі фото намагаються вибрати дві-три, а вони виходять всі однакові, – розповів призер фотоконкурсу «Рівне – 2016. День за днем» Валерій Гарматюк.

Справжньою сенсацією конкурсу репортерської фотографії стала 27-річна рівнянка Анастасія Романюк. Дівчина стала переможницею та призеркою одразу декількох номінацій, а також отримала фінансовий сертифікат на 1 тисячу гривень. Для Анастасії це перша участь у будь-яких конкурсах і відразу – успіх.

– На цю виставку я подала фотографії тих подій, які були в Рівному за минулий рік, на яких я була присутня. Не сподівалася, що зможу перемогти, але мені дуже приємно, що кваліфіковане журі визнало мої роботи достойними уваги. Я не є професійним фотографом, але на любительському рівні фотографую вже 5-6 років. Загалом надіслала близько 30 робіт, але відібрали 7 одиночних і ще 1 серію фотографій. Всі фото зроблені на напівпрофесійний фотоапарат Nikon 5700. В мене колись була подруга, яка фотографувала. Я завжди дивилася на її роботи і мені хотілося зробити щось своє. Перемога в цьому конкурсі стане для мене стимулом надалі розвиватися і виходити на новий рівень, – додала тріумфаторка фотоконкурсу Анастасія Романюк.

Рівняни та гості міста мають можливість переглянути експозицію найкращих репортерських фотографій року, адже виставка «Рівне – 2016. День за днем» триватиме в Міському будинку культури до 18 січня (окрім вихідних). Вхід вільний.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.