У Рівному об'єднали літературу і рок: The Crabs заспівали разом з Іриною Баковецькою

  • КУЛЬТУРА
Пон, 12/19/2016 - 18:12

«Камерний» творчий вечір в стилі unplugged влаштували учасники рок-гурту The Crabs. Музиканти дочекалися з АТО свого фронтмена Антона Рештаненка і вирішили дати невеличкий концерт у вузькому колі друзів, згадавши улюблені хіти. В якості спеціального гостя на концерт в Rock Bar Biker Street 221 було запрошено відому рівненську поетесу, голову обласної спілки письменників України Ірину Баковецьку. Разом із поеткою музиканти запропонували своїм шанувальникам несподіваний сюрприз – новий спільний проект у форматі «український чоловічо-жіночий етно-рок».

За словами Антона Рештаненка, який буквально місяць тому повернувся з фронту, його самого очікувала приємна несподіванка. Музиканти гурту познайомили його з гарною й неординарною жінкою, яка виявилася ще й талановитою поетесою. Разом вони вже встигли зробити кілька проектів і зрозуміти, що мають чимало спільних точок дотику.

- З Іриною хлопці познайомились, коли мене не було тут. Наскільки я знаю, наш гурт грав на фестивалі «Поетичний Вудсток» і відтоді вони потроху почали співпрацювати. Ще раніше син нашого спільного друга поета Андрія Пермякова написав у школі патріотичного вірша, який присвятив мені, а хлопці зробили кліп. Так події намотувались одна на одну, і, думаю, все йшло до того, що зрештою ми маємо об’єднати свої творчі пошуки, - розповідає Антон Рештаненко. – А познайомившись з Іриною Баковецькою особисто, я зрозумів, що ми маємо спільні погляди на ситуацію в нашій країні, спільні погляди на музику і літературу, спільну любов до року і до України.

До того ж в Ірини хороший вокал, відзначає Антон, вона має музичну освіту і добре розуміється на всіх цих речах, тому музикантам не треба було багато часу, щоб підготувати спільний виступ. За словами Антона Рештаненка – вийшло дуже вдало. 

Під час виступу в рок-барі разом з Іриною Баковецькою The Crabs виконали дві композиції, неабияк здивувавши своїх друзів та вірних фанатів найсвіжішою порцією українського року та жіночим вокалом. Разом друзі віддали данину творчості Боба Ділана, виконавши його класичну композицію 60-х в українській інтерпретації «Засвітило сонце».

- Це одна з перших композицій нашого гурту, яку ми виконуємо вже багато років. Ми сказали Ірині – це наша візитна картка, давай спробуємо, нам здається, що ти була би тут органічна. І так воно й вийшло, - ділиться секретами натхнення Антон Рештаненко.

Друга композиція – це мікс з двох народних пісень, де переплітається чоловіча військова і жіноча родинна тематика. За словами Антона, «Сяяли на сонці» – авторська пісня, яка давно стала народною, була його стройовою піснею ще під час строкової служби в армії у 1997-98 рр. А коли він демобілізувався, The Crabs взяли її до свого репертуару. Тобто хлопці також давно грають її як козацький рок, а ось нині Ірина Баковецька запропонувала додати до неї свою «Василиху». Як виявилося, вийшло надзвичайно колоритно і органічно.

Як зізнається сама Ірина Баковецька, вони з хлопцями жартують, що тепер їх міцно об’єднує така літературно-рокова ікона, як Боб Ділан - перший з музикантів, який отримав за свої тексти Нобелівську премію з літератури.

- Вважаю, що на сьогодні рок і література – це невід’ємні речі, так що мусимо далі співпрацювати і творити нові проекти, - додає голова обласної спілки письменників Рівненщини Ірина Баковецька. – Загалом я пишу в стилі етно-вірш, і в моїй творчості відчутно проходить музична лінія, а зараз, як відомо, активно відновлюється і стає дуже  популярним такий напрямок, як етно-рок. Це таке своєрідне відродження давнини на фоні сучасної молодіжної соціальної музики. Власне, так і виник наш спільний літературно-музичний проект з гуртом The Crabs.

Першим взаємопроникненням із рок-середовищем, за словами Ірини, став захід, присвячений пам’яті рівненських героїв ХХІ сторіччя, який відбувся 24 серпня цього року.

- Тоді разом із гуртом The Crabs ми виконали мій мюзікл-імпрезу «Бармаківська балада». Потім був поетичний фестиваль «Вудсток», на якому хлопці робили такий собі музичний фон для наших літературних читань. Тобто спочатку ми їх запрошували на наші заходи, а тепер вони нас запрошують на свої. Тож шукаємо точки дотику спільно – і в їхніх, і в наших проектах. Нині також маємо своєрідний дебют – тепер я співатиму їхні речі, бо до цього вони грали під мої вірші.

Обидва виконавці зізнаються, що працюється їм надзвичайно легко, комфортно і цікаво. Репетиції тривали лише пару тижнів, а результат неабияк потішив. В подальшому планують зробити ще кілька спільних композицій і навіть записати альбом.

- З нового року вже є задум, до якого ми підключаємо і хорове мистецтво, і рок-музику, і фолк – на фоні такого музичного апріору будуть виступати наші рівненські письменники. Буде цікаве і неординарне дійство, - обіцяє Ірина Баковецька. – Нам чудово працюється разом - ми молоді, сучасні, мислимо в одному напрямку, нас об’єднує творчість і драйвова музика. Хлопці патріотично налаштовані, співають українську рокову пісню і, власне, пропагують те, що й ми - Україну.

Також The Crabs сподіваються, що цьогоріч, коли нарешті зібралися повним складом, зможуть відзначити 21-шу річницю гурту. Минулого року відсвяткувати ювілей не вдалося – завадила війна та участь в ній Антона Рештаненка.

Нині ж фронтмен гурту вже з головою поринув у творчість. Зізнається, що неабияк заскучав за улюбленою справою і нині переповнений ідеями та планами. На щастя, каже Антон, я знав, куди я повертаюсь, знав, що мене чекають родина, близькі та рідні, вірні друзі.

- Вони підтримували мене під час служби і щиро зустріли вдома. Я дуже вдячний їм всім за це. На жаль, не в усіх так. Я бачив багатьох, кому немає куди повертатись, - відверто поділився Антон враженнями, які привіз з лінії фронту.

До слова, одну з композицій під час концерту музиканти присвятили другові та одному із найзапекліших своїх шанувальників Володимиру Хемету, якого не стало саме того дня. Але музиканти порадились і вирішили таки грати, бо певні - він був би на цьому концерті, бо любив The Crabs і був «одним з справжніх кореневих крабів». 

ФОТО - Андрій Пермяков. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Фестиваль у фестивалі: «Поліський вудсток» додав поезії та драйву проекту «Рівне.Літо.Музика»

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.