Тетяна Лукашевич та її мистецький мікрокосмос

  • КУЛЬТУРА
Птн, 08/26/2016 - 11:43

У Рівному урочисто презентували мистецький альбом відомої рівненської художниці, майстра художнього текстилю та голови обласного осередку Національної спілки художників України Тетяни Лукашевич. Видання «Тетяна Лукашевич. Гобелен. Батик» репрезентує творчий доробок мисткині, її еволюцію та філософський світогляд та є другим у серії «Митці Рівненщини», започаткованій 2014 року. Першим було видання, присвячене творчості Анатолія Мартиненка.

 

На презентацію у Міському будинку культури завітало чимало митців, фотографів, діячів культури, друзів художниці. Відвідала культурну подію і дочка відомого рівненського художника Надія Косміаді, яка відзначила чуттєвість композицій майстрині.

 

Основну роботу з упорядкування альбому виконав фотохудожник Олександр Харват, який знімав роботи та робив ілюстрації. Книжка була підготовлена в рекордно короткі терміни, і стимулом для її створення стали кошти, подаровані художниці міською владою на ювілей в рамках Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті Рівному на 2016-2020 рр. Проте, як зазначає Тетяна Лукашевич, ці гроші стали лише частинкою у цій великій справі – решту митці докладали із власних кишень.

 

- Для мене це дуже очікувана і разом із тим несподівана подія, - ділиться художниця враженнями. – Я досі не можу повірити, що альбому вже існує – Алекс здійснив титанічну роботу. У нас було буквально пару місяців і ми щодня сиділи над цими світлинами. А тиждень тому, повернувшись з пленера, я дізналась, що книжка вже готова. Дуже вдячна всім, хто долучився до її видання і сьогоднішньої презентації.

Відомий у Рівному мистецтвознавець Аліса Ніколаєва, яка готувала статтю-передмову до видання і досконало дослідила творчість рівненської художниці, розповіла гостям про витоки творчого начала Тетяни Лукашевич, яка має в роду чимало талановитих особистостей, про традиції Львівської школи прикладного та декоративного мистецтва, на яких будувався її творчий світогляд, символічну складову та концептуальні прориви майстрині. А також про семантику українського народного орнаменту в її роботах, зв'язок поколінь та лірико-філософський мікрокосмос художниці, яка надає сьогодні перевагу природній фактурі вовни та льону, при тому що починалося все, за її словами, з вибуху кольорів.

 

В альбомі, що складається більше ніж з 80 сторінок, представлено роботи Тетяни Лукашевич починаючи з 90-х років. Гортаючи його сторінки, можна прослідкувати творчий шлях художниці, її захоплення, зміну тематики, техніки, колористики. На її переконання, час диктує нові вимоги і митець не може не змінюватись – за 20 років змінюються і смаки, і творчі уподобання.

 

 

Живопис, ткацтво, батик, гобелени, експериментальний текстиль, черпаний папір… Мисткиня постійно розкриває нові грані таланту та еволюціонує на всіх етапах творчого шляху. Але, як зазначила одна з гостей презентації, творчість Тетяни Лукашевич не може не зачіпати струн людської душі, і передовсім тим, що вона створює справжні шедеври із такого, здавалось б, прозаїчного матеріалу, як тканина.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.