УПЦ КП

Сьогодні розпочався Успенський Піст

Пон, 08/14/2017 - 11:52

Через місяць після посту Апостольського існує в Православній Церкві багатоденний піст Богородичний або Спасо-Богородичний, званий Успенським. Він встановлений перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Богоматері і продовжується два тижні, від 14 до 28 серпня. Церква прийняла і зберігає цей піст, скеровуючи нас до духовного благодатного перетворення і наслідування Божої Матері, Яка перед Своїм переселенням на небо невпинно перебувала в пості та молитві.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять святого мученика Іоана Воїна

Суб, 08/12/2017 - 09:10

12 серпння Свята Православна Церква прославляє пам'ять святого мученика Іоана Воїна, який вшановується як великий помічник у скорботах і в різних життєвих негараздах.

У Рівному вшанували чудотворний образ Пресвятої Богородиці Одигітрії-Дорогобузької

Птн, 08/11/2017 - 09:10

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, в Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівне звершилися святкові богослужіння приурочені вшануванню чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Одигітрії-Дорогобузької мироточивої, яка постійно перебуває в Покровському соборі.

Нескінченні потоки людей йшли цими днями до кафедрального храму, щоб прославити Царицю Небесну і віддати належну шану Її чудотворній іконі.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона

Срд, 08/09/2017 - 09:08

Великомученик і цілитель Пантелеймон народився в місті Нікомидії в сім'ї знатного язичника Євсторгія. Його мати Еввула була християнкою. Вона хотіла виховати сина в християнській вірі, але померла, коли майбутній великомученик був ще юнаком. Батько віддав Пантолеона в початкову язичницьку школу, закінчивши яку юнак став навчатися мистецтву в знаменитого в Нікомидії лікаря Євфросина і став відомий імператору Максиміану (284-305), який захотів бачити його при своєму дворі.

Сьогодні віряни Рівненщини відзначають Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці

Пон, 08/07/2017 - 12:03

Богомудра, Богоблаженна і благословенна Анна була дочкою священика Матфана і дружини його Марії. За переданням, вона померла мирно в Єрусалимі у віці 79 років, до Благовіщення Пресвятої Діви Марії.

За часів правління святого благовірного царя Юстиніана (527-565) в Девтері на честь праведної Анни був збудований храм, а імператор Юстиніан II (685-695; 705-711) відновив цей храм, тому що праведна Анна з'явилася його вагітній дружині. В той же час тіло святої і її мафорій (покривало) були перенесені до Константинополя.

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам'ять святих князів Бориса і Гліба

Суб, 08/05/2017 - 15:03

Святі благовірні князі-страстотерпці Борис і Гліб (у святому Хрещенні - Роман і Давид) - перші руські святі, канонізовані як Древньоруською, так і Константинопольською Церквою. Вони були молодшими синами святого рівноапостольного князя Володимира (+ 28 липня 1015). Народившись незадовго до Хрещення Русі святі брати були виховані в християнському благочесті. Старший з братів - Борис здобув гарну освіту. Він любив читати Святе Письмо, твори святих отців і особливо житія святих.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують Почаївську ікону Божої Матері

Суб, 08/05/2017 - 09:09

Почаївська ікона Божої Матері належить до числа найбільш шанованих святинь не тільки Української Православної Церкви. Вона відома всьому слов'янському світі: її шанують в Україні, Росії, Білорусі в Боснії, Сербії, Болгарії та інших місцях. Поряд з православними на поклоніння чудотворному образу Пресвятої Богородиці приходять і християни інших сповідань. У Почаївській Лаврі, древньому оплоті Православ'я, чудотворна ікона перебуває близько 400 років.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять Марії Магдалини

Птн, 08/04/2017 - 11:08

На березі Генісаретського озера, між містами Капернаумом і Тіверіадою, розташовувлося невелике місто Магдала, залишки якого збереглися до наших днів. Тепер на його місці стоїть лише невелике селище Медждель.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять пророка Іллі

Срд, 08/02/2017 - 09:09

Святий пророк Ілля - один з найбільших пророків - народився в Фесвії Галаадській в коліні Левіїному за 900 років до Втілення Бога Слова.

Сьогодні віряни Рівненщини відзначають знайдення мощей преподобного Серафима Саровського

Втр, 08/01/2017 - 10:16

На початку минулого століття на свічнику Святої Православної Церкви розпалилася нова яскрава свічка. Господь благоволив послати землі великого молитовника, подвижника і чудотворця.

Сторінки

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.