УПЦ КП

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пророка Малахії

Пон, 01/16/2017 - 11:15

Святий пророк Малахія жив за 400 років до Різдва Христового, під час повернення іудеїв з Вавилонського полону. Малахія був останнім із старозавітніх пророків, тому святі отці називають його «печаттю пророків».

Будучи взірцем душевної доброти і благочестя, він дивував народ і був названий Малахією, Ангелом, чи вісником. До канону Священних книг входить його пророча книга, у котрій він викривав іудеїв, передбачаючи пришестя Ісуса Христа і Його Предтечі та останній Суд (3,1-5; 4,1-6).

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам'ять преподобного Серафима Саровського

Суб, 01/14/2017 - 15:58

Усіх нас любить Господь, тому що кожна людина - Його дитя. Але є в Нього й особливо улюблені діти. Через них світло Всевишнього сходить до інших людей, даруючи спокій, милість і зцілення. Таким улюбленим був преподобний Серафим Саровський. Дванадцять разів являлася йому Богородиця, і з Її заступництвом святий творив чудеса, повертаючи людям здоров'я, розум і віру.

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам'ять святої мучениці Анисії

Срд, 01/11/2017 - 15:31

У часи мучителя Максиміана дівчина одна на ім'я Анисія, у славнім Солунійськім граді народжена, виховувалася у багатих і вірних батьків, навчена страху Господнього, і більше чеснотами, ніж роками, росла. Бо і батьки її вигодовували догмами благочестя більше, ніж молоком. Минули її дитячі роки, і видно було ту красу понад сподівання. Особливими її книжними настановами повчали, вона ж добророзумна була — легко все розуміла, плоди достойні учення і ділом показуючи. Сповнена ж вона була Божого Духа і ангельських воістину звичаїв, надзвичайною красою лице її світилося.

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам'ять преподобного Іова Манявського

Втр, 01/10/2017 - 17:34

Схимонах Іов (Іоанн Княгиницький) народився в побожній православній родині в м. Тисмениці. Він вивчав Божий закон і світські «науки в Унівському монастирі, а згодом — у заснованій благочестивим князем Костянтином Острозькій академії, де швидко став учителем. Промислом Божим і повелінням князя Костянтина він із княжою милостинею прийшов на Святу гору Афон, де, побачивши аскетичне життя афонських старців, прийняв рішення стати ченцем. Повернувшись на короткий час додому та роздавши все своє майно убогим, Іов знову прийшов на Афон, де прийняв чернечий постриг з іменем Ієзекиїл.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять святого апостола первомученика Стефана

Пон, 01/09/2017 - 15:39

Коли Господь наш Ісус Христос після здійснення таїнств спасіння нашого вознісся на Небо і Духа Святого від Отця у вогненних язиках вниз зіслав і Церква Христова примножуватися почала, були нарікання еллінів на євреїв. Не тих еллінів, що поклонялися ідолам, їх же звичайно Писання Святе язичниками називає: ще-бо тим у той час не відчинилися двері Віри ані не проповідувалося їм ще слово спасіння, бо нескоро після убивства Стефанового язичників до церкви вірних приймати почали, — з них же першим був Корнилій-сотник.

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам’ять преподобного Іллі Муромця Печерського

Суб, 12/31/2016 - 15:48

До великого сонму преподобних отців Києво-Печерських належить також преподобний Ілля Муромець. Відомо що він був уродженцем міста Мурома, мав прізвисько Чобіток. Короткі відомості про нього є в праці українського релігійного історика ХVII ст. також насельника Печерської обителі, Афанасія Кальнафойського. Вона була видрукувана польською мовою в 1638 році у Лаврській друкарні і мала назву «Тертургіма».

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують святителів Афанасія та Кирила Александрійських

Суб, 12/31/2016 - 09:06

Святителям Афанасію та Кирилу, архієпископам Александрійським, встановлене спільне святкування на знак глибокої вдячності Святої Церкви за багатолітні невтомні труди в утвердженні догматів Православної віри і ревного захисту їх від єретичних вчень.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять пророка Даниїла та отроків Ананії, Азарії та Мисаїла

Птн, 12/30/2016 - 10:20

За 600 років до Різдва Христового Єрусалим був завойований царем вавилонським; храм, побудований Соломоном, був зруйнований, а багато народу ізраїльського відведено в полон. Серед полонених знаходились знатні юнаки Даниїл, Ананія, Азарія та Мисаїл. Вавилонський цар Навуходоносор дав вказівку навчити їх халдейської премудрості, виховати в розкоші, при своєму дворі. Але вони, зберігаючи заповіді своєї віри, відмовлялись від розкоші і провадили строгий образ життя ; харчувалися отроки тільки овочами та водою.

Сьогодні віряни Рівненщини відзначають Собор Кримських святих

Срд, 12/28/2016 - 09:02

До числа Божих угодників та чудотворців, які своїм праведним житієм подвигами і чудесами освятили Крим належать такі святі: Апостол Андрій Первозванний, рівноапостольні Кирило і Мефодій, учителі Слов’янські, святий рівноапостольний, великий князь Володимир, свята преподобномучениця Параскева, священномученик Климент Папа Римський, Священномученики, єпископи Херсонеські Агафодор, Василій, Євгеній, Єлпидій, Єферій, Єфрем і Капітон, святитель Мартин, сповідник, папа Римський, святитель Стефан, сповідник, архієпископ Сурожський, святитель Сава, архієпископ Сурожський, святитель Лука ( Войно-Яси

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують преподобного Никона Сухого

Суб, 12/24/2016 - 09:04

Преподобний Никон Сухий, син багатих і знатних батьків, залишив все заради Христа і прийняв чернецтво в Києво-Печерському монастирі. В 1096 році при нашесті хана Боняка він разом з іншими ченцями був взятий в полон. Очікуючи багатого викупу, половець жорстоко поводився з преподобним Никоном.

Сторінки

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.