традиції

Що рівнянам слід зробити в Щедрий вечір і чого не можна робити на Василя

Птн, 01/12/2018 - 10:42

В ніч з 13 на 14 січня ми відзначатимемо Старий Новий рік або Щедрий вечір.

Щедрий вечір: традиції

У православних християн прийнято, як і на Святвечір, збиратися всією сім’єю за святковим столом. Обов’язково потрібно поспілкуватися один з одним: розповісти про те, чого досягли в старому році, підвести підсумки, попросити вибачення за заподіяні кривди.

На святковий стіл ставлять шикарне частування. Центральною стравою застілля повинна бути не пісна кутя. Її можна заправляти смальцем, вершковим маслом, вершками або молоком.

Що нині радять робити рівнянкам

Чтв, 12/07/2017 - 09:16

Свято Катерини в Україні вважали пророчим для долі кожної дівчини.

7 грудня – День Катерини санниці. За традицією, у День святої Катерини треба обов'язково сходити в церкву. Але крім цього вважалося, що якщо поставити свічку святий і помолитися їй, то у вас буде дуже щасливий шлюб.

Так само, у День святої Катерини визначали, якою буде погода потім:

Ясний день 7 грудня – морозна і холодна зима.

Тепла погода – морози вдарять тільки на Варварін день (після 17 грудня).

Круги біля місяця – буде холодна погода.

Провідна неділя: як відзначали та що робили наші пращури

Срд, 05/04/2016 - 17:57

Тиждень після Великодня в Україні традиційно називають Поминальним. Він закінчується Поминальною неділею, або Проводами, що припадають і на наступні за нею кілька днів. В залежності від регіону цей день ще називають Гробки, Дарна неділя, Могилки, Опроводи, Провідна неділя, Радониця, Радовниця, Радуниця, Родичі, Томина неділя, Хомина неділя. Традиційно цього дня українці цілими сім'ями збираються на кладовищах, щоб відвідати могили рідних та близьких і помолитися за тих, що пішли у вічність.

На Андрія: дівчата ворожать, а хлопці відпочивають

Суб, 12/12/2015 - 16:01

13 грудня щорічно православні християни відзначають свято на честь святого апостола Андрія Первозванного. До цього дня приурочували Андріївський обряд «Калиту», суть якого полягає в переведенні юнаків і юнок у дорослі вікові класи. Також за народним повір’ям в цей день заборонена будь-яка інтелектуальна праця, адже можна втратити розум. Тому в це свято дівчата ворожать, а хлопці просто відпочивають. Основною стравою на Андрія вважаються вареники – саме на них зазвичай і ворожать дівчата

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.