церква

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам’ять мученика Агапія

Втр, 03/28/2017 - 09:54

Святі мученики Агапій, Публій, Тимолай, Ромил, Олександр, Олександр, Дионісій і Дионісій постраждали при імператорі Діоклетіані (284-305) в місті Кесарії Палестинській.

Під час одного з язичницьких свят християн, які відмовилися принести жертву ідолам, почали публічно катувати і страчувати. В цей час мученик Тимофій (пам'ять 19 серпня) був засуджений на спалення, а мученики Агапій та Фекла (пам'ять 19 серпня) віддали на розтерзання звірам.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам’ять преподобного Венедикта Нурсійського

Пон, 03/27/2017 - 10:19

Преподобний Венедикт (543), засновник західного чернечого ордену бенедиктинців, народився в італійському місті Нурсії в 480 році. У 14 років святий був відправлений батьками на навчання до Рима, проте, пригнічений аморальністю, яка оточувала його, він вирішив присвятити себе іншому життю. Спочатку святий Венедикт оселився при церкві святого апостола Петра в селищі Еффеді, але чутка про його подвижницьке життя змусила його піти далі в гори. Там він зустрів самітника Романа, який постриг його в чернецтво і вказав йому для проживання віддалену, печеру.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять 40 мучеників Севастійських

Срд, 03/22/2017 - 09:24

Щороку, 22 березня, Свята Православна Церква вшановує пам’ять 40-а мучеників, що в Севастійському озері були замучені. Це свято є одним з найбільш шанованих православними християнами свят. В день пам’яті святих страстотерпців Севастійських служиться літургія Ранішосвячених Дарів.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять преподобного Герасима

Птн, 03/17/2017 - 09:23

Преподобний Герасим був родом з Лікії (Мала Азія). З юності він відрізнявся благочестям. Прийнявши чернецтво, преподобний віддалився в глиб Фиваїдської пустелі (Єгипет). Близько 450 року преподобний прийшов у Палестину й оселився біля Йордану, де заснував монастир.

У свій час святий був спокушений єрессю Євтихія і Діоскора, які визнавали в Ісусі Христі тільки Божественне єство. Проте преподобний Євфимій Великий (пам'ять 20 січня) допоміг йому повернутися до правої віри.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять митрополита Київського і всієї Руси Іова

Срд, 03/15/2017 - 10:04

Святитель Іов (в миру – Іван Матвійович Борецький) народився в родині українського шляхтича у с. Бірча на Львівщині. Рік і дату його народження важко встановити, нічого не відомо і про його дитинство. Напевно батьки дали Іванові непогану початкову освіту, а вже потім направили на навчання спочатку до Львівської братської школи, а потім і до Острозької академії. Тут Іван Борецький мав змогу познайомитися з видатними вченими-богословами та отримати від них добрі настанови у вірі православній та корисних науках.

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам'ять преподобномучениці Євдокії

Пон, 03/13/2017 - 18:02

Свята преподобномучениця Євдокія була самарянкою, родом з міста Іліополя Фінікії Ліванської. Язичницьке нечестя відштовхнуло її від доброго шляху і вона довго вела гріховне життя. Душа її омертвіла, серце стало запеклим.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять святителя Порфирія

Суб, 03/11/2017 - 09:17

Святитель Порфирій, архієпископ Газький, народився близько 346 року в Фессалоніках, в Македонії. Батьки його були людьми заможними, і це дозволило святителю Порфирію отримати хорошу освіту. Маючи схильність до чернечого життя, в двадцять п'ять років він залишив батьківщину і відправився до Єгипту, де трудився на горі Нітрійській під керівництвом преподобного Макарія Великого (пам'ять 19 січня). Там він зустрівся з блаженним Ієронімом, що відвідував у той час єгипетські монастирі.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують знайдення глави Іоанна Предтечі

Срд, 03/08/2017 - 10:50

Після усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, його тіло було поховане учнями в самарійському місті Севастії, а чесна глава була схована Іродіадою в безчесному місці. Благочестива Іоанна, дружина царського домоуправителя Хузи (про неї згадує святий євангеліст Лука — Лк. 8, 3), таємно взяла святу главу, поклала її в посудину і поховала на Єлеонській горі — в одному з маєтків Ірода. Через багато років цей маєток перейшов у володіння благочестивого вельможі Інокентія, який розпочав будувати там церкву.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам’ять священномученика Полікарпа

Втр, 03/07/2017 - 11:27

Святитель Полікарп, єпископ Смирнський, народився близько 80 року, жив у Малій Азії, в місті Смирні. Рано залишившись сиротою, він був вихований, за вказівкою Ангела, благочестивою вдовою Каллістою. Після смерті нареченої матері Полікарп роздав свій маєток і став вести цнотливе життя, служачи хворим і немічним. Його дуже полюбив і наблизив до себе святий єпископ Смирнський Вукол (пам'ять 6 лютого). Він присвятив Полікарпа в диякона, доручивши йому проповідувати в храмі Слово Боже.

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам'ять благовірного князя Київського Ярослава Мудрого

Суб, 03/04/2017 - 15:58

Ярослав — син князя Володимира — князював у Новгороді. Дізнавшись, що його брат Святополк убив своїх трьох братів Бориса, Гліба і Святослава, він пішов війною на нього. Князь Ярослав переміг військо підступного брата й заволодів Києвом (перший раз у 1016, другий — 1018 р.).

Сторінки

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.