церква

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам'ять преподобного Ісаї Чудотворця Києво-Печерського

Суб, 05/27/2017 - 15:37

Преподобний Ісая Чудотворець належить до великого сонму угодників і чудотворців Печерських. Прийшов преподобний до Києво-Печерської обителі за покликом свого серця. І в київських печерах подвизався в XI – на початку XII ст. Основним подвигом його життя були безмовність і невтомні труди, за що він був названий трудолюбним. За великі подвиги Господь обдарував преподобного Ісаю даром чудотворення. Упокоївся святий подвижник в 1115 році, мощі його спочивають у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують святих Кирила і Мефодія

Срд, 05/24/2017 - 09:08

У IX ст. жили святі рівноапостольні Кирил (Костянтин) і Мефодій. Просвітителі слов’ян, святі брати Кирил і Мефодій уподібнилися до святих апостолів і їхніх трудів у благовісті віри Христової.

Сьогодні віряни Рівненщини відзначають перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця

Пон, 05/22/2017 - 11:06

У XI столітті грецька імперія переживала важкий час. Турки спустошували її володіння в Малій Азії, розоряли міста і села, вбиваючи їх жителів, і супроводжували свої жорстокості образою святих храмів, мощей, ікон і книг. Мусульмани робили замах знищити мощі святителя Миколая, глибоко шанованого всім християнським світом.

У Рівному назріває новий будівельний скандал (ФОТО+ВІДЕО)

Суб, 05/20/2017 - 14:36

На провулку Шпанівському у Рівному почали проводити земляні роботи по підведенню комунікацій до церкви, яку планує збудувати одна із релігійних конфесій міста. На місці події вдалося застати «провідника» релігійників на елітній автівці, який втім відмовився представитися та детально розповісти про свої наміри.

Забудовник - крайній зліва

Сьогодні віряни Рівненщини відзначають появу на небі Хреста Господнього

Суб, 05/20/2017 - 09:09

Після кончини першого християнського благовірного імператора Костянтина Великого імператорський престол посів його син Констанцій, який ухилився в єресь Арія, що заперечував єдиносушність Сина Божого з Отцем. Для утвердження святого Православ'я Господь явив у Єрусалимі дивне знамення. У дні Святої П'ятидесятниці, 7 травня 351 року, о третій годині ранку на небі з'явилося зображення рівноконечного Хреста Господнього, що сяяло невимовним світлом, яке перевершувало світло сонця. Свідком був весь народ, вражений великим жахом і здивуванням.

Ще один храм постане на Рівненщині

Пон, 05/15/2017 - 16:15

У селі Топілля Млинівського району відбувся чин освячення хреста на місці будівництва храму на честь Святої Тройці.

Чин освячення, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, очолив Млинівський районний благочинний протоієрей Володимир Левандовський.

Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон став Екзархом Європи

Пон, 05/15/2017 - 14:16

Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату, який проходив у Синодальній залі Київської Патріархії під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, ухвалив (журнал № 17) Утворити Європейський Екзархат Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Священний Синод включив до складу Європейського Екзархату Української Православної Церкви Київського Патріархату Паризьку єпархію та парафії УПЦ Київського Патріархату в країнах Європейського Союзу та у Швейцарській Конфедерації.

На Рівненщині освятили місце під будівництво храму

Пон, 05/15/2017 - 09:17

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, духовенство Костопільського благочиння на чолі із своїм благочинним протоієреєм Андрієм Кононцем освятили місце під будівництво храму на честь святого великомученика Юрія Переможця. Храм зведуть поблизу села Велика Любаша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителів Рівненщини запрошують на табір-рафтинг

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам’ять Святого апостола і священномученика Симеона

Срд, 05/10/2017 - 09:05

Святий апостол і священномученик Симеон, сродник Господній, був сином Клеопи, молодшого брата святого Йосифа Обручника. У зрілому віці він побачив чудеса Господа Ісуса Христа, увірував у Нього і став одним із 70-ти апостолів.

Святий Симеон проповідував Христове Євангеліє, навчав істинам святої віри і викривав ідолослужіння. Після загибелі святого апостола Якова (+ 63; пам'ять 23 жовтня), першого єпископа Єрусалимського, на його місце християни обрали святого апостола Симеона.

Віряни Рівненщини сьогодні вшановують ім’я євангеліста Марка

Пон, 05/08/2017 - 14:55

Святий апостол Марк народився в Єрусалимі і приходився апостолу Варнаві племінником. У ніч хресних страждань Христа Марк, будучи юнаком, слідував за Ним.

Після Воскресіння Христового, Марк став учнем апостола Петра. Він заснував Церкву в Єгипті і був першим єпископом в Олександрії, де було покладено початок християнському училищу.

Сторінки

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.