церква

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пророка Малахії (ВІДЕО)

Втр, 01/16/2018 - 11:21

Святий пророк Малахія жив за 400 років до Різдва Христового, під час повернення іудеїв з Вавилонського полону. Малахія був останнім із старозавітніх пророків, тому святі отці називають його «печаттю пророків».

Будучи взірцем душевної доброти і благочестя, він дивував народ і був названий Малахією, Ангелом, чи вісником. До канону Священних книг входить його пророча книга, у котрій він викривав іудеїв, передбачаючи пришестя Ісуса Христа і Його Предтечі та останній Суд (3,1-5; 4,1-6).

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять преподобного Серафима Саровського

Пон, 01/15/2018 - 09:50

Усіх нас любить Господь, тому що кожна людина - Його дитя. Але є в Нього й особливо улюблені діти. Через них світло Всевишнього сходить до інших людей, даруючи спокій, милість і зцілення. Таким улюбленим був преподобний Серафим Саровський. Дванадцять разів являлася йому Богородиця, і з Її заступництвом святий творив чудеса, повертаючи людям здоров'я, розум і віру.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять Меланії Римлянки

Суб, 01/13/2018 - 11:14

Преподобна Меланія народилася в християнській сім'ї. У чотирнадцять років Меланія проти своєї волі була видана заміж за знатного юнака Апініана. З самого початку сумісного життя свята благала чоловіка жити з нею в непорочності або відпустити. Апініан відповідав: «Коли за велінням Господа у нас народиться двоє дітей в спадкоємці своєму майну, тоді разом відречемося від світу». Незабаром свята Меланія народила дівчинку, яку молоді батьки присвятили Богові. Другі пологи Меланії були передчасними і болісними. Народився хлопчик, його охрестили, і він відразу помер.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять святої мучениці Анисії

Птн, 01/12/2018 - 09:58

У часи мучителя Максиміана дівчина одна на ім'я Анисія, у славнім Солунійськім граді народжена, виховувалася у багатих і вірних батьків, навчена страху Господнього, і більше чеснотами, ніж роками, росла. Бо і батьки її вигодовували догмами благочестя більше, ніж молоком. Минули її дитячі роки, і видно було ту красу понад сподівання. Особливими її книжними настановами повчали, вона ж добророзумна була — легко все розуміла, плоди достойні учення і ділом показуючи. Сповнена ж вона була Божого Духа і ангельських воістину звичаїв, надзвичайною красою лице її світилося.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять первомученика і архідиякона Стефана

Втр, 01/09/2018 - 10:49

Святий Стефан походив з євреїв, які жили за кордоном, тобто за межами Святої Землі. Такі євреї називалися елліністами, так, як у них відчувався вплив грецької культури, що домінувала в Римській імперії.

Нагадування рівнянам про традиції Святвечора

Суб, 01/06/2018 - 09:26

Історія святкування навечір’я перед празником Христового Різдва сягає перших віків християнства. Надвечірня празника Різдва має окрему богослужбу, що зветься Великі, або Царські часи, які уклав Єрусалимський Патріарх Софроній, де в псалмах та читаннях пророків зі Старого Завіту зібрано основні пророцтва відносно обіцяного Месії. Зі святого Євангелія читають події, пов’язані з Христовим Різдвом, а стихири оспівують воплочення Божого Сина, місце й обставини Різдва. Під час відправи Царських часів святе Євангеліє лежить на тетраподі як символ Христа, що вже прийшов і голосить нам Божу науку.

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам'ять великомучениці Анастасії

Срд, 01/03/2018 - 17:13

4 січня християни вшановують пам'ять великомучениці Анастасії Узорішительниці.

Свята великомучениця Анастасія, родом римлянка, постраждала за Христа в часи гоніння при Діоклетіані. Батько її був язичником, мати - таємною християнкою. Учителем святої Анастасії був благочестивий та освічений християнин Хрисогон. Після смерті дружини батько видав святу Анастасію заміж за язичника Помплія, але під приводом вигаданої хвороби вона зберегла дівство.

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть пам'ять святителя Петра, митрополита Київського i всiєї Руси чудо­творця

Втр, 01/02/2018 - 15:50

Святитель Петро був уродженцем Галицько-Волинського князівства і походив із благочестивої сім'ї. Досягнувши повноліття, юнак виявив бажання вступити до одного з монастирів на Волині. За побожне життя та неухильне виконання чернечого послуху він був рукоположений у пресвітера.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Графік Різдвяних богослужінь за участю архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять пророка Даниїла і отроків Ананії, Азарії та Мисаїла

Суб, 12/30/2017 - 09:55

За 600 років до Різдва Христового Єрусалим був завойований царем вавилонським. Храм, побудований Соломоном, був зруйнований, а багато народу ізраїльського відведено в полон. Серед полонених знаходились знатні юнаки Даниїл, Ананія, Азарія та Мисаїл. Вавилонський цар Навуходоносор дав вказівку навчити їх халдейської премудрості, виховати в розкоші, при своєму дворі. Але вони, зберігаючи заповіді своєї віри, відмовлялись від розкоші і провадили строгий образ життя, харчувалися отроки тільки овочами та водою.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять пророка Аггея

Птн, 12/29/2017 - 11:10

Святий пророк Аггей є десятим з 12-ти малих пророків. Він був з коліна Левіїного і пророкував при перському царі Дарію Гистаспі (за 500 років до Різдва Христового). Після повернення іудеїв з Вавилонського полону він переконував народ добудувати другий Єрусалимський храм і сповіщав, що в цьому храмі належить «Слову Безначальному в останні часи явитися».

Сторінки

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.