церква

Віряни Рівненщини вшановують початок Великого посту

Пон, 02/27/2017 - 09:24

З 27 лютого по 15 квітня (включно) триватиме Великий піст. У цей час згідно традицій Православної Церкви та церковного Уставу віряни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога.

Завтра віряни Рівненщини вшановуватимуть благовірного князя Костянтина Острозького

Суб, 02/25/2017 - 15:20

Благовірний князь Василій-Костянтин Острозький був молодшим сином найвищого гетьмана Литовського Костянтина Івановича Острозького. Народився на початку 1527 року у м. Турові і в святому хрещенні був названий Василієм, але на честь його славного батька, за звичаєм часу і за княжою традицією, йому дали і друге славне ім’я — Костянтин. Від батька свого князь Костянтин успадкував звання, велике багатство і маєтки. Це був справжній правитель всієї України, бо в його руках зосереджувалась влада над майже всіма українськими землями.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують Іверську ікону Божої Матері

Суб, 02/25/2017 - 09:56

Іверська ікона (яка зараз зберігається на Афоні) в IX столітті перебувала в однієї благочестивої вдови, що жила поблизу міста Нікеї. При імператорі Феофілі (829-842) іконоборці, ті що знищували святі ікони, прийшли в будинок цієї християнки, і один воїн списом ударив по образу Богородиці. Негайно з ураженого місця потекла кров. Вдова, боячись знищення святині, пообіцяла імператорським воїнам гроші й просила їх до ранку не чіпати ікону. Коли вони пішли, жінка разом із сином (згодом афонським ченцем), для збереження святої ікони опустила її в море. Ікона, стоячи на воді, приплила до Афону.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам’ять преподобного Прохора чудотворця Києво-Печерського

Чтв, 02/23/2017 - 13:44

Преподобний Прохор Печерський родом був із Смоленська і прийняв постриг у Києво-Печерському монастирі від ігумена Іоанна (1089 - 1103). Був він великим подвижником та суворим у стриманості, замість хліба вживав лободу, за що отримав прізвисько «лободяника». При цьому ніхто і ніколи не бачив його сумним.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам’ять святителя Феодосія Углицького

Суб, 02/18/2017 - 09:26

Святитель Феодосій, архієпископ Чернігівський, народився на початку тридцятих років XVII сторіччя в Подільській губернії. Він походив з давнього дворянського роду Полоницьких-Углицьких; батьками його були ієрей Микита та Марія. Благочестя, що панувало в сім'ї майбутнього святителя, благотворно сприяло духовному розвитку хлопчика. З дитинства він відрізнявся лагідністю і старанністю до молитви. Природні здібності юнака розкрилися в Києво-Братській колегії при Київському Богоявленському монастирі.

16 лютого віряни Рівненщини вшановують пам'ять Симеона Богоприємця

Срд, 02/15/2017 - 17:35

Праведний Симеон Богоприїмець був, за свідченням святого євангелиста Луки, одним з обранців Божих, які чекали утіхи Ізраїлевої, і Дух Святий перебував на ньому (Лк. 2, 25). Йому було сповіщено від Бога, що він не помре до того часу, поки в світ не прийде обіцяний Месія — Христос Господь.

Розкрадач храмів Рівненщини може потрапити за ґрати на шість років

Срд, 02/15/2017 - 09:05

У серпні торік на 24-річний житель Івано-Франківської області обікрав три церкви на Здолбунівщині. Окрім того, злодій встиг «погостювати» ще й у двох магазинах. Він проникав до приміщень уночі, зламуючи замки на дверях. Із храмів зловмисник виносив гроші, а у крамницях викрадав спиртне. Загальна сума збитків становить майже 50 тисяч гривень.

Завтра віряни Рівненщини відзначатимуть Стрітення Господнє

Втр, 02/14/2017 - 17:58

15 лютого, на сороковий день після Різдва Христового, православні віруючі відзначають велике християнське свято – Стрітення Господнє або принесення до Єрусалимського храму Господа нашого Ісуса Христа.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують перенесення мощей священномученика Ігнатія Богоносця

Суб, 02/11/2017 - 09:07

Після того, як святий священномученик Ігнатій, згідно наказу імператора Траяна (98 – 117), був в Римі кинутий на розтерзання звірям і помер у 107 році, християни зібрали його кістки і зберігали в Римі. У 108 році їх перенесли в передмістя міста Антіохії. Друге перенесення — до самого міста Антіохії — було здійснено у 438 році.

Після захоплення міста Антіохії персами мощі священномученика були повернені до Риму і встановлені в храмі на честь святого священномученика папи Климента в 540 році (за іншими джерелами, в 637 році).

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують преподобних Ксенофонта і його дружини Марії та синів їхніх Аркадія та Іоанна

Срд, 02/08/2017 - 12:02

Преподобний Ксенофонт, його дружина Марія і їхні сини Аркадій та Іоанн, знатні константинопольські громадяни, жили у V столітті. Не дивлячись на багатство і знатність, вони відрізнялися душевною простотою і добрим серцем. Бажаючи дати своїм синам Іоаннові та Аркадієві, найповнішу освіту, вони відправили їх до фінікійського міста Бейрут. Промислом Божим корабель, на якому відправилися обоє братів, потонув.

Сторінки

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.