церква

На Рівненщині пограбували церкву

Чтв, 09/21/2017 - 11:29

Вчора, 20 вересня, в селі Верба Дубенського району невідома особа пошкодила двері місцевого храму та викрала близько 100 гривень із скриньки для пожертв.

На місце пригоди викликали поліцію. Наразі правоохоронці встановлюють особу, причетну до скоєного злочину.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують Різдво Пресвятої Богородиці

Чтв, 09/21/2017 - 09:25

Церква не має звичаю святкувати день народження святих на землі, адже їхній день народження для неба – день смерті. Виняток становлять: Пречиста Діва Марія і святий Іоанн Хреститель. Святкується не тільки їхнє небесне, але й земне Різдво. Різдво Пресвятої Богородиці - свято, що в Православній церкві входить в число Богородичних двонадесятих свят, з нього починається річне коло церковних свят.

Що не радять робити рівнянам у день Михайлового Чуда

Втр, 09/19/2017 - 09:27

У Фригійських Колоссах, недалеко від міста Ієрополя, тече річка Ликос. В місцевості, що носить назву Хони, впадає та річка в кам`яне провалля. Тече кілька кілометрів під землею і, вийшовши на поверхню, впадає в річку Меандер.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують святих Флора і Лавра

Чтв, 08/31/2017 - 09:36

Святі мученики Флор і Лавр були братами не тільки по плоті, а й за духом, так як обидва одностайно вірили в Христа і догоджали Йому добрими справами. На хліб вони заробляли каменярством. Вчителями їх були благочестиві мужі Прокл і Максим, від яких разом із ремеслом вони навчилися і богоугодного життя за правилами християнської віри. За віру в Христа спершу були піддані смерті їхні вчителі, а потім, через деякий час, слідом за вчителями своїми і вони успадкували мученицькі вінці, прийнявши мученицьку смерть від правителя Іллірії Лікіона.

На Рівненщині відзначають перенесення до Константинополя Нерукотворного Образа Ісуса Христа

Втр, 08/29/2017 - 10:22

29 серпня свята православна церква відзначає перенесення з Єдеси до Константинополя Нерукотворного Образа Господа нашого Ісуса Христа, що відбулося в 944 році.

Сьогодні розпочався Успенський Піст

Пон, 08/14/2017 - 11:52

Через місяць після посту Апостольського існує в Православній Церкві багатоденний піст Богородичний або Спасо-Богородичний, званий Успенським. Він встановлений перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Богоматері і продовжується два тижні, від 14 до 28 серпня. Церква прийняла і зберігає цей піст, скеровуючи нас до духовного благодатного перетворення і наслідування Божої Матері, Яка перед Своїм переселенням на небо невпинно перебувала в пості та молитві.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять святого мученика Іоана Воїна

Суб, 08/12/2017 - 09:10

12 серпння Свята Православна Церква прославляє пам'ять святого мученика Іоана Воїна, який вшановується як великий помічник у скорботах і в різних життєвих негараздах.

У Рівному вшанували чудотворний образ Пресвятої Богородиці Одигітрії-Дорогобузької

Птн, 08/11/2017 - 09:10

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, в Свято-Покровському кафедральному соборі м. Рівне звершилися святкові богослужіння приурочені вшануванню чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Одигітрії-Дорогобузької мироточивої, яка постійно перебуває в Покровському соборі.

Нескінченні потоки людей йшли цими днями до кафедрального храму, щоб прославити Царицю Небесну і віддати належну шану Її чудотворній іконі.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона

Срд, 08/09/2017 - 09:08

Великомученик і цілитель Пантелеймон народився в місті Нікомидії в сім'ї знатного язичника Євсторгія. Його мати Еввула була християнкою. Вона хотіла виховати сина в християнській вірі, але померла, коли майбутній великомученик був ще юнаком. Батько віддав Пантолеона в початкову язичницьку школу, закінчивши яку юнак став навчатися мистецтву в знаменитого в Нікомидії лікаря Євфросина і став відомий імператору Максиміану (284-305), який захотів бачити його при своєму дворі.

Сьогодні віряни Рівненщини відзначають Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці

Пон, 08/07/2017 - 12:03

Богомудра, Богоблаженна і благословенна Анна була дочкою священика Матфана і дружини його Марії. За переданням, вона померла мирно в Єрусалимі у віці 79 років, до Благовіщення Пресвятої Діви Марії.

За часів правління святого благовірного царя Юстиніана (527-565) в Девтері на честь праведної Анни був збудований храм, а імператор Юстиніан II (685-695; 705-711) відновив цей храм, тому що праведна Анна з'явилася його вагітній дружині. В той же час тіло святої і її мафорій (покривало) були перенесені до Константинополя.

Сторінки

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.