церква

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують ікону Божої Матері «Всіх скорботних Радість»

Пон, 11/06/2017 - 12:45

6 листопада – церква вшановує ікону Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Вже сама назва ікони свідчить про те, що через неї звертаються ті, хто перебуває в скорботі й печалі.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують пам'ять євангеліста Луки

Втр, 10/31/2017 - 10:29

Народився Лука в сирійському місті Антіохії. Батьки його не належали до єврейського племені. На своїй батьківщині, що славилася розквітом наук і мистецтв, Лука збагатився знанням різних наук. В посланні апостола Павла до колосян розповідається, що Лука опановував лікарське мистецтво. Передання ж свідчить, що він був і живописцем. Поза сумнівом, що він у цілому здобув хорошу освіту, тому що грецька мова його писань набагато чистіша і правильніша, ніж мова інших новозавітних євангелістів.

Сьогодні рівняни відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці: традиції та прикмети

Суб, 10/14/2017 - 10:20

«Діва днесь предстоїть у церкві, і з ликами святих невидимо за нас молиться Богу. Ангели з архиєреями поклоняються, апостоли з пророками торжествують, бо ради нас молить Богородиця Предвічного Бога» – це дивне явлення Божої Матері сталося в середині X ст в Константинополі, у Влахернській церкві, де зберігалась риза Богоматері, Її головний покров (мафорій) і частина пояса, перенесені з Палестини в V ст.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста

Срд, 09/27/2017 - 09:01

Після того як здійснилися найбільші події в історії людства – розп'яття, поховання, Воскресіння і Вознесіння Христові, святий Хрест, що послужив знаряддям страти Спасителя, був загублений. Після зруйнування Єрусалима римськими військами в 70 р. Святі місця, пов'язані із земним життям Господа, опинилися в забутті, на деяких були побудовані язичницькі храми.

На Рівненщині пограбували церкву

Чтв, 09/21/2017 - 11:29

Вчора, 20 вересня, в селі Верба Дубенського району невідома особа пошкодила двері місцевого храму та викрала близько 100 гривень із скриньки для пожертв.

На місце пригоди викликали поліцію. Наразі правоохоронці встановлюють особу, причетну до скоєного злочину.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують Різдво Пресвятої Богородиці

Чтв, 09/21/2017 - 09:25

Церква не має звичаю святкувати день народження святих на землі, адже їхній день народження для неба – день смерті. Виняток становлять: Пречиста Діва Марія і святий Іоанн Хреститель. Святкується не тільки їхнє небесне, але й земне Різдво. Різдво Пресвятої Богородиці - свято, що в Православній церкві входить в число Богородичних двонадесятих свят, з нього починається річне коло церковних свят.

Що не радять робити рівнянам у день Михайлового Чуда

Втр, 09/19/2017 - 09:27

У Фригійських Колоссах, недалеко від міста Ієрополя, тече річка Ликос. В місцевості, що носить назву Хони, впадає та річка в кам`яне провалля. Тече кілька кілометрів під землею і, вийшовши на поверхню, впадає в річку Меандер.

Сьогодні віряни Рівненщини вшановують святих Флора і Лавра

Чтв, 08/31/2017 - 09:36

Святі мученики Флор і Лавр були братами не тільки по плоті, а й за духом, так як обидва одностайно вірили в Христа і догоджали Йому добрими справами. На хліб вони заробляли каменярством. Вчителями їх були благочестиві мужі Прокл і Максим, від яких разом із ремеслом вони навчилися і богоугодного життя за правилами християнської віри. За віру в Христа спершу були піддані смерті їхні вчителі, а потім, через деякий час, слідом за вчителями своїми і вони успадкували мученицькі вінці, прийнявши мученицьку смерть від правителя Іллірії Лікіона.

На Рівненщині відзначають перенесення до Константинополя Нерукотворного Образа Ісуса Христа

Втр, 08/29/2017 - 10:22

29 серпня свята православна церква відзначає перенесення з Єдеси до Константинополя Нерукотворного Образа Господа нашого Ісуса Христа, що відбулося в 944 році.

Сьогодні розпочався Успенський Піст

Пон, 08/14/2017 - 11:52

Через місяць після посту Апостольського існує в Православній Церкві багатоденний піст Богородичний або Спасо-Богородичний, званий Успенським. Він встановлений перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Богоматері і продовжується два тижні, від 14 до 28 серпня. Церква прийняла і зберігає цей піст, скеровуючи нас до духовного благодатного перетворення і наслідування Божої Матері, Яка перед Своїм переселенням на небо невпинно перебувала в пості та молитві.

Сторінки

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.