Андрій Ляшук

Кобзарі та лірники у Рівному завершили фестивальний сезон

Пон, 10/16/2017 - 17:25

Все більше яскравих автентичних свят у Рівному стають традиційними. Цьогоріч учетверте у нашому місті відбувся Міжнародний етнічний фестиваль «Лірницька Покрова у Рівному». На три дні Рівне перетворилося на столицю кобзарів та лірників, а на вулицях міста лунали сакральні псальми, канти, балади та історичні пісні. 

У Рівному вчетверте стартує етнофестиваль «Лірницька Покрова»

Чтв, 10/12/2017 - 14:06
За два дні до свята Покрови Пресвятої Богородиці  у Рівному стартує унікальний етнографічний проект – фестиваль «Лірницька Покрова у Рівному», який у нашому місті проходитиме уже вчетверте. У програмі фестивалю –  майстер-класи, круглий стіл «Лірницька традиція Білорусі, Польщі та України: історія, практика, перспективи», заключний концерт лірників та кобзарів,   танці під ліру та безпосередньо лірникування і кобзарювання на вулицях .
 

Різдвяна шопка у Рівному: святкова фотозона чи забута українська традиція?

Втр, 01/17/2017 - 10:08

Напередодні Різдвяних свят майже в кожній рівненській церкві, костелі встановлюють різдвяну шопку. Вони відрізняються за розмірами, кількістю персонажів, але всі зображають біблійну сцену народження Ісуса. За словами майстрів, які займаються їх виготовленням, попит на подібні інсталяції зростає з кожним роком. А тепер різдвяну шопку встановили і в центрі Рівного, біля Свято-Воскресенського собору. Кажуть, це давня українська традиція, яку потрібно відновлювати, і аж ніяк не запозичена з Європи новинка.

У Рівному відбудеться етнічний фестиваль лірників та кобзарів

Птн, 10/07/2016 - 12:10

14 жовтня у  центрі міста, а також поблизу різних храмів  рівняни побачать «вуличних музикантів з минулого» — лірників та кобзарів, які виконують псальми на епічну та релігійну тематики. За два дні до свята Покрови Пресвятої Богородиці  у Рівному стартує унікальний етнографічний проект – фестиваль «Лірницька Покрова у Рівному», який у нашому місті проходитиме уже втретє. У програмі фестивалю, який проходитиме 12-15 жовтня, –  майстер-класи, танці під ліру та безпосередньо лірникування і кобзарювання.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.