Відкрилась документальна виставка, присвячена діячам УНР Рівненщини (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

ФОТО

«Діячі УНР, які мешкали на Рівненщині у 20-30-і рр. ХХ століття» - так називається нова виставка у Рівненському краєзнавчому музеї, присвячена 100-річчю проголошення Української Народної Республіки. Невеличка експозиція складається із архівних матеріалів, документів та фото із фондів музею, які розповідають про долі декілької учасників Української революції 1917-1921 рр., державних службовців та військових, які в листопаді 1920 р. були інтерновані на території Польщі, а згодом отримали польське громадянство. Це Багринівська Парасковія, Бачинський Сергій, Кентржинський Антон, Карпинський Олександр, Негребецький Микола, Олевський Микита, Молдаваненко Феодосій, Скрипник Степан, Вротновський Костянтин.

У 20-30-ті рр. ХХ ст. вони брали активну участь у діяльності українських громадських організацій і політичних партій на території Волинського воєводства, у складі якого перебувала сучасна Рівненська область. А після встановлення на теренах Західної України радянської влади, протягом 1939-1941 рр.,  більшість із них cтали жертвами політичних репресій.

На жаль, ці люди не змогли залишити після себе ні спогадів, ні біографій, тому про їхнє життя і діяльність ми можемо дізнатися лише із кримінальних справ, які були на них заведені співробітниками НКВС: це протоколи допитів, звинувачувальні висновки, вироки. Як повідомила організаторка виставки - ст. науковий співробітник відділу історії РОКМ Наталія Гавриш, поштовхом для її створення стала книжка доктора історичних наук, професора кафедри історії України РДГУ Руслани Давидюк "Українська політична еміграція в Польщі".

Детальніше читайте згодом на сайті ГОЛОСНО. 

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.