У Рівному показали сучасну війну на Сході в історичних паралелях (ФОТОРЕПОРТАЖ)

ФОТО

У Рівненському міському будинку культури відбулася презентація виставки «Два століття – одна війна». Експозиція приурочена до 75-ї річниці створення Української повстанської армії. Автори вирішили об’єднати на стендах архівні світлини часів УПА та сучасні світлини з найгарячіших точок військового конфлікту в зоні АТО. Всього виставка налічує 27 стендів. Над її створенням працювали учасники Фундації «Вільні люди» та ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес».

– Коли ми думали над форматом цієї виставки і над тим, як по-новому актуалізувати питання феномену УПА, вирішили, що було б дуже неправильно суто в історичній ретроспективі розглядати феномен повстанської боротьби без проведення паралелей з сучасністю. Основна ідея, яку хочемо донести – та війна, яку проводила УПА, і сучасна українська боротьба на Сході – це продовження однієї і тієї ж війни з нашим одвічним ворогом, – говорить заступник керівника ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» Дмитро Жмайло.

До роботи над виставкою долучилося близько десятка людей. Окремі історичні документи було «витягнуто» з архівів Служби безпеки України, сприяння надали також науковці Центру досліджень визвольного руху. Сучасні світлини організаторам надали Маркіян Лисейко та Макс Левін. Більшість фото виконано в 2014 році. Зокрема, є світлини з боїв на Луганщині, з Іловайського котла та самого міста Іловайськ.

Для відвідувачів автори провели невеликий екскурсійний супровід, розповівши про кожну зі світлин та обговоривши паралелі у сюжетах.

Перший показ проекту «Два століття – одна війна» відбувся 14 жовтня одразу у двох містах – для української діаспори в Торонто (Канада) та в рамках масових заходів до Дня захисника України в Одесі. Також ця виставка була презентована в Києві. Два тижні вона експонувалася в Національному музеї історії України. Вчора в обід роботи можна було побачити в Житомирі, а після Рівного виставка продовжить подорож містами України.

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.