Учасник АТО та переселенець з Донбасу представив у Рівному «Портрети, що пахнуть димом» (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

ФОТО

У рамках проекту рівненського фотохудожника Олександра Харвата «Війномир’я» у ТРЦ «Злата Плаза» відкрилася виставка Карена Гамбаряна «Портрети, що пахнуть димом». Автор не є професійним фотографом, а робив світлини принагідно, під час перебування на службі в АТО. На знімках він намагався зафіксувати цікаві моменти військового життя – «війни поза війною».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному презентували портрети воїнів з лінії фронту (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

Як напівжартома розповідає сам Карен Гамбарян, він є людиною «три-в-одному»: переселенець з Донбасу, учасник АТО та представник нацменшин. У 2014 році разом із частиною родини він переїхав з окупованого Донецька у Чернівці, а на початку 2015-го був мобілізований в АТО, де прослужив рік і 3 місяці, зокрема і в зоні бойових дій.

Фотографувати почав випадково. Дружина-журналістка надіслала йому екшн-камеру і він потроху почав робити знімки побратимів.

- Ми тоді якраз перебували десь на краю Красногорівки і я знайшов там таку "багату" загублену кимось раму від картини. Це було якесь багате селище і напевно, господар, коли тікав, забрав портрета чи картину, а раму викинув. Я цю раму підібрав і ніби жартома почав робити портрети хлопців у цій рамі, - розповідає Карен. – Спочатку вони пручалися, і навіть інколи доволі нецензурно мені відмовляли, а потім, коли я зробив пару знімків і показав їм на екрані ноутбука, справа пішла легше, - сміється Карен.

Після демобілізації у Чернівцях він зробив виставку цих світлин, назвавши її просто - «Солдатські портрети». Каже, тут зображені реальні люди, майже всі, слава богу, живі, хтось вже повернувся на лінію фронту вдруге… Автор свідомо не фотографував демонстрування зброї і не робив пафосних парадних портретів, а намагався зафільмувати прості моменти життя військових, так би мовити, "на війні, але поза війною".

Виставка Карена Гамбаряна також побувала у Вінниці, її бачив Немирів, а тепер вона представлена і у Рівному. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному відкрилась вулична інсталяція "Ціна Незалежності: історії з життя Героїв" (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.