Рівняни, які працювали у вихідні, мають право на відгул або подвійну зарплату

  • ЕКОНОМІКА
Втр, 01/09/2018 - 10:23

Управління Держпраці у Рівненській області роз’яснює, яка відповідальність за ненадання відгулів для працівників.

Припустимо, працівник знаходився у відрядженні у свої вихідні дні. Після відрядження працівник звільнився, але оплату за ці дні не отримав. Яка відповідальність за ненадання відгулів?

Відповідь на це питання залежить від того, чи працював працівник у ці дні, чи ні.

Якщо він не працював, тобто не виконував завдань, покладених на нього у відрядженні, то вихідні дні у відрядженні не оплачуються.

Якщо працівник у вихідні дні працював та йому не було оплачено за роботу у вихідні або не надано днів відгулів, таке порушення належить до порушень мінімальних державних гарантій у оплаті праці (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Штраф за таке порушення застосовується у десятикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення.

Відповідно до ст. 95 КЗпП мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб.

Статтею 12 Закону «Про оплату праці» встановлено також інші норми і гарантії в оплаті праці.

Але не слід забувати про те, що працівник, якому не надали відгулів та не оплатили у подвійному розмірі за роботу у вихідний день, звільнився. А це означає, що з ним при звільненні повністю не розрахувалися. І він може в будь-який момент звернутися по остаточний розрахунок та середній заробіток за весь час затримки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що зміниться для рівнян в новому році: ціни, тарифи, зарплати, автомобілі

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.