У Рівному прийняли бюжет на наступний рік - «щоб могли нормально жити»

  • ЕКОНОМІКА
Чтв, 12/21/2017 - 11:55

Сьогодні, 21 грудня, на сесії Рівнеради депутати врешті затвердили бюджет 2018 року. Якщо ситуація в країні не зміниться, то за словами міського голови Рівного Володимира Хомка, з таким бюджетом місто житиме «не гірше ніж у 2017 році, а може, й на декілька відсотків краще».

Загалом, бюджет міста на 2018 рік обраховано в обсязі 2,668 мільярда гривень. Доходи загального фонду займають 97,3 %, або 2,597 мільярда гривень, а спеціального - 71, 362 мільйона гривень. Примітно, що власні доходи складають 48,1 % бюджету.  Решта – 51,9% - субвенції з держбюджету. Відповідно до рішення Рівнеради бюджет розвитку запланували у розмірі 22, 2 мільйона гривень. Формується він за рахунок відчуженого майна (3,2 мільйона гривень), з доходів від продажу земельних ділянок (14,6 мільйона гривень) і від надходження коштів пайової участі (4,4 мільйона гривень).

- Бюджет сформований із застосуванням програми цільового методу бюджетування. Нагадую, що цей 2017 рік ми уже працюємо повністю по цьому методу, - розповідає начальник управління бюджету та фінансів міста Віктор Шульга.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бюджет "проїдання": чи варто радіти збільшенню скарбниці Рівного

Видатки обраховано в цілому в розмірі 2,670 мільярда гривень. Видатки загального фонду запланували в тому числі із урахуванням освітньої субвенції (256 мільйонів гривень), медичної субвенції (192 мільйони гривень) і субвенції на виконання соціальних програм (936 мільйонів гривень).

- За рахунок освітньої субвенції оплачуємо заробітну плату педагогічним працівникам загальноосвітніх закладів. У цьому році нам дали суму меншу майже на 10 мільйонів, ніж у 2017 році. Тому, при формуванні бюджету, за рахунок коштів міського бюджету у нас додано на зарплату педагогічним працівникам 21 мільйон гривень. Що ж до медичної субвенції, то за ці кошти у нас утримуються заклади охорони здоров’я. З нашого бюджету ми оплачуємо тільки комунальні послуги. Нагадую, що загальна сума медичної субвенції передбачена 192,4 мільйона гривень, але у зв’язку з її недостатністю, додатково з міста тільки на заробітну плату передбачено 84,8 мільйона гривень, - говорить начальник.

Виходить, що понад 100 мільйонів гривень, які мала б проплатити держава тепер заплатить місто. Та за словами міського голови Рівного, таким цифрам радіють. Бо й так вдалося відвоювати в Уряду близько 150 мільйонів гривень. Нагадаємо, 7 грудня Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», відповідно до якого містам повернули 50% реверсної дотації (раніше планували 80%); переумали «вішати» на місцеві бюдети борги по субсидіях. До того ж, технікуми, фінансування яких теж планували перекинути на бюджети міст, й надалі утримуватиме держава.

ЧИТАЙТЕ  ТАКОЖ: Мер Рівного про хороші новини із Верховної Ради

Що ж до реверсної дотації, тобто вилучення коштів із бюджету міста в державну казну, то для Рівного й так сума чимала - 41,9 мільйона гривень. Тоді як у 2017 році вона складала 28,5 мільйона гривень.

-  Є тенденція до зростання вилучення цих коштів. Пов’язано це із горизонтальним вирівнюванням доходів. Рівень доходів по податку з доходів фізичних осіб у місті Рівне вищий, ніж середній по Україні, тож відповідно, у вилучення відповідне. У кого нижчий або на рівні середнього по Україні, тоді планується базова дотація. І не залежно від того, чи плануємо бюджет ми з перевиконанням чи з недовиконанням, рівень доходів це стабільний показник, який говорить про те, що у нас є ріст із податку з доходів фізичних осіб, - роз’яснює Віктор Шульга.

Обсяг резервного фонду запланували на рівні майже 1 відсотка – 24 мільйони гривень.

- Взагалі, при формуванні бюджету враховані можливі ризики збільшення видатків, які пов’язані зі збільшенням мінімальної заробітної плати в другому півріччі до 4100 гривень; підвищення посадових окладів на 25%. Але у нас в бюджеті заплановані видатки по первинній медичні допомозі тільки на перше півріччя. Друге півріччя не знаємо яким шляхом воно буде фінансуватися, тому й не передбачили коштів.  Тому дохідна частина розрахована з надією на те, що вона дасть нам перевиконання по першому півріччю. А загалом бюджет збалансований основні видатки по загальному фонду у нас забезпечені, - розповідає чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «На нас напали гроші» – мер Рівного з виконкому

Зрештою, сьогодні затвердили основні цифри, які дозволять місту просто існувати на тому ж рівні, які і у 2017. Основне розглядатимуть аж у лютому 2018 року. Мовляв, поки не стартували реформи в дії - нема чого й рипатися. Тим часом Львів бюджет на 2018 рік прийняв ще 16 листопада, Луцьк – 14 грудня,  Житомир та Тернопіль – 18 грудня, а от депутати Хмельницької міської ради сесійне засідання, присвячене бюджету міста, планують провести аж 27 грудня. Та незалежно від часу затвердження, депутати різних міст стверджують, що 2018 рік у фінансовому плані буде «роком затикання дір» та роком «перекидання» загальнодержавних фінансових зобов’язань на міста.

- Але все залежить від того, що буде в державі. Якщо інфляції не буде, то житимемо не гірше, як цього року. Якщо буде велика інфляція, то не можу спрогнозувати. Дуже багато факторів, які не залежать ні від міста, ні від області. Так, як ситуація виглядає на сьогодні, то точно буде не гірше, ніж у цьому році, - наостанок прокоментував бюджет міський голова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що чекає рівнян у 2018 році: багато роботи, рішучі дії та елемент містики

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.