Бюджет "проїдання": чи варто радіти збільшенню скарбниці Рівного

  • ЕКОНОМІКА
Втр, 12/19/2017 - 15:17

Рівненські депутати продовжують працювати над бюджетом міста на 2018 рік. Кажуть, зараз узгоджують цифри, які дозволять місту просто існувати. Основне розглядатимуть аж у лютому 2018 року. Мовляв, поки не стартували реформи в дії - нема чого й рипатися. Тим часом Львів бюджет на 2018 рік прийняв ще 16 листопада, Луцьк – 14 грудня,  Житомир та Тернопіль – 18 грудня, а от депутати Хмельницької міської ради сесійне засідання, присвячене бюджету міста, планують провести аж 27 грудня. Та незалежно від часу затвердження, депутати різних міст стверджують, що 2018 рік у фінансовому плані буде «роком затикання дір» та «перекидання» загальнодержавних зобов’язань на місцеві.

Цього року, як і торік, бюджет вирішили розглядати у два етапи: «базові» цифри затверджуватимуть 21 січня, а основні – наприкінці лютого. Тоді ж планують ділити перехідні залишки, які управління не використали - а там суми чималі, а також ділитимуть перевиконання бюджету, яке вже зараз прогнозують і фіксуватимуть на кінець грудня цього року.

- Все основне розглянемо у лютому. Зараз працюємо із захищеними статтями видатків, тому фактично легко проходять усі звітування начальників управлінь. Бо ж говоримо лише про заробітну плату, комунальні послуги і програми, чим місто буде жити: поточні видатки чи малоцінні видатки – до 7 тисяч гривень, - говорить голова бюджетної комісії Рівнеради Олег Карпяк.

Оскільки дебатів між членами комісії та доповідачами немає, то прогнозують, що і 21 грудня бюджет приймуть без суперечок. Це дозволить місту нормально функціонувати, підтримувати життєдіяльність на тому рівні, який є зараз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мер Рівного про хороші новини із Верховної Ради

- У нас бюджет збільшився і фактично буде біля двох мільярдів гривень, але це тільки за рахунок того, що прогнозовано збільшення мінімальної заробітної платні, збільшилися комунальні видатки. Якогось покращення для загальної цифри бюджету чи приводів для того, що ми будемо жити якось краще - не бачу.  Видатки теж плануємо на рівні 2017 року. Думаю, що у 2018 році ми будемо «дотягувати» все, що було заплановано цього року. Можливо, і 2019 рік буде таким же – роком завершення всіх процедур, що стартували у 2017. І це насправді добре, бо ми фактично у двухрічний термін зможемо завершити те, що запланували. Може, колись вийдемо на рівень, що всі задумані проекти реалізовуватимемо в той же рік, що й плануємо. Зрештою, колись взагалі 5-річки планували. Ну, нам зараз вдається в два роки вкластися. Як на мене, це доволі непогано, - зауважив голова комісії.

 За словами міських обранців, від Уряду «сюрпризів» більше не чекають. Достатньо тих, які уже «підкинули».

- У нас є шалене недофінансування медицини, і ми запланували видатки на рівні того, що запланував Київ. Ми запланували заробітну платню і всі комунальні послуги лише на півроку. Тому все інше буде фінансуватися по ходу. Будемо бачити, як у нас стартує реформа і які нам кошти потрібні. Бо от ми зараз можемо кошти запланувати, а потім не зможемо їх використовувати, тому до червня плануємо фінансувати заклади так, як фінансуємо, а далі або будемо чекати субвенцію з Києва, бо Київ також бачить, що ми недофінансовані на півріччя. Менша сума у нас іде по управлінню освіти. Десь так само нас недофінансували. Традиційно нас не профінансували по пільговиках – це все лягає на наш бюджет. Єдине, що добре – частину технікумів держава взяла на себе і це нормальна сума до розподілу – близько 30 мільйонів гривень. Для міста Рівне  - це великі гроші, - резюмує Олег Карпяк.

Відповідно до проекту рішення, у 2018 році прогнозований обсяг доходів бюджету становитиме 2,668 мільярда гривень. Це орієнтовно на 500 мільйонів більше, ніж торік. Загальний становитиме 2, 597 мільярда гривень.  Але разом з тим зростуть і видатки практично на тих же 500 мільйонів гривень. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.