На чому Рівне заробило мільйони?

  • ЕКОНОМІКА
Втр, 11/07/2017 - 09:59

В управлінні бюджету та фінансів Рівненської міської ради повідомляють, що цього року профіцит становить 161,9 мільйона гривень. Основні джерела доходу – податок з доходів фізичних осіб, єдиний податок, плата за надання адмінпослуг. Лише на акцизному зборі за 9 місяців місто заробило 21,7 мільйона гривень.

-  Потрібно наголосити, що від розміщення тимчасово вільних коштів бюджету у нас надійшло 10,96 мільйонів гривень. Це кошти, які теж не планувалися у бюджеті, як і акцизний збір. Тому-то вони повпливали на відсоток виконання бюджету, - роз’яснює начальник управління Віктор Шульга.

За словами чиновника, у порівнянні із відповідним періодом минулого року, власні доходи у нас зросли на 29,3%, або на 181 мільйон гривень. Основну роль зіграло підняття мінімальної заробітної плати.

Щодо субвенцій, то за останніми даними, усі кошти, які передбачені бюджетом, надійшли. А це 1,62 мільярда гривень за цей період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Рівненщини сплатили за "комуналку" майже 780 мільйонів гривень

- Доходи спеціального фонду теж виконуються відповідно до плану, якщо брати доходи бюджету розвитку, то у нас надійшло 12,8 мільйона гривень. При річному плані 15,1 мільйона по доходах бюджету розвитку. Від продажу земельних ділянок надійшло 7,4 мільйона гривень, а від відчуження майна комунальної власності - 2 мільйони. Кошти пайової участі - 3,4 мільйона гривень, - розповідає начальник.

Станом на жовтень місто у держбюджет перерахувало 21,4 мільйона гривень реверсної дотації. Ці кошти казначейство відмінусовує щоденно по нормативах. На цей рік – сума реверсної дотації сягне майже 28 мільйонів.

- Щодо видатків, то у цьому році повністю забезпечили всю потребу, відповідно до помісячних планів. Профінансовано 96,1%  по загальному фонду. Але, якщо говорити про структуру видатків, то 92,4 %  - це захищені статті видатків. У нас невеликий відсоток поточних видатків, які не є захищеними статтями. До слова, відсоток фінансування по капвидатках у нас значно нижчий, ніж по загальному фонду бюджету. Основна причина – затримки за експертизою, - розповідає Віктор Шульга.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «В наступному році грошей у надлишку не буде» – Віктор Шульга про бюджет Рівного

За словами чиновника, за останнє десятиліття у Рівному були різні обсяги бюджету і, якщо рахувати у відсотковому відношенні, то подібні  перевиконання були у 2007-2009 роках. Невиконання бюджету і непроплати по бюджету тривали з 2009 по 2013 рік. А далі зміна правил гри, яка відбулася у бюджетній сфері, дала можливість отримати кошти по перевиконанню. 

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.