Підрахували скільки мільйонів Рівне "втратить" у 2018 році

  • ЕКОНОМІКА
Птн, 10/20/2017 - 12:49

Про те, що наступний 2018 бюджетний рік буде не простим вже давно поговорюють високопосадовці. Начальник управління бюджету та фінансів Рівнеради Вітор Шульга давно наголошував на тому, що в наступному році навряд чи варто очікувати профіциту бюджету. Адже на місцеві бюджети тільки «накидають» додаткові зобов’язання. Уже в цьому, 2017 році Рівне витратило понад 28 мільйонів гривень на ті статі видатків, які раніше покривалися із держбюджету. За попередніми підрахунками, в наступному році ця сума може сягнути більше 57 мільйонів. Це плата за освіту, медицину, пільгові перевезення, дороги.

Асоціація міст України за підсумками аналізу «бюджетного пакету» законопроектів наголошує, що за таких умов громади не матимуть змоги реалізовувати соціальні програми, інфраструктурні проекти, підвищувати рівень економічного розвитку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «В наступному році грошей у надлишку не буде» – Віктор Шульга про бюджет Рівного

Бо ж на рівень місцевих бюджетів передається: Фінансування пільг населенню за житлово-комунальні послуги. Додаткове навантаження більше 7 мільярдів гривень.

Погашення заборгованості за минулі роки з оплати пільг та субсидій населенню за житлово-комунальні послуги. Загальна сума заборгованості близько 8 млрд грн.(на 01.01.2018).

Покриття відшкодувань транспортним компаніям за перевезення пільгових категорій громадян, оскільки відповідну субвенцію не передбачено. Додаткове навантаження близько 2,5 млрд грн.

(Нагадаємо, на останній сесії Рівнеради депутати затвердили Програму компенсації за пільгові перевезення, відповідно до якої передбачили видатки в сумі понад 45 мільйонів гривень).

Доволі проблематичним виглядає фінансування освіти та охорони здоров’я

Освітня субвенція, що складає 61,2 млрд грн, збільшена на 16,5% порівняно з 2017 роком, у той час, коли Уряд заклав збільшення заробітних плат педагогічних працівників на 25%. Недофінансування освітньої субвенції - 4,5 млрд. грн.

 

Обсяг медичної субвенції зменшено на 4,5 млрд грну зв’язку із медреформою, це при недофінансуванні галузі на 30%. Недофінансування медичної субвенції 7 млрд. грн.

За місцевими бюджетами залишено  усі видатки, крім оплати праці педагогічних працівників, по загальноосвітніх закладах і видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Передбачено додаткову дотацію на утримання закладів освіти та охорони здоров’я16,5 млрд грн, але тільки обласним бюджетам без визначення механізму розподілу між місцевими бюджетами ОТГ та міст обласного значення. Тобто, розподіл буде в ручному режимі.

Також передбачено фінансування з місцевих бюджетів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації (технікуми, коледжі, училища).

В освітній субвенції закладено кошти на фінансування професійно-технічних навчальних закладів. За містами-обласними центрами залишено фінансування ПТУ, при цьому не передбачена передача цих закладів у комунальну власність.

Залишено право спрямовувати залишки коштів освітньої субвенції на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів, але не передбаченоможливістьспрямовувати кошти освітньої та медичної субвенцій на капітальні видатки, що обмежує проведення капітальних ремонтів, добудови, реконструкції закладів.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.