У Рівному чиновники думають, як розвивати кінематограф і отримувати від цього гроші

  • ЕКОНОМІКА
Птн, 09/08/2017 - 12:10

Окрім кінопоказів, у рамках Другого міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії", що проходитиме у Рівному з 26 по 30 вересня, у перший день фестивалю, 26 вересня, також відбудеться круглий стіл на тему «Кінокластер у Рівному. Міф чи реальність?». Як розповів один з організаторів фестивалю Віктор Булига, ми повинні розуміти, для чого нам потрібно кіно, що саме рівнянам може дати кіноіндустрія. Тому під час зустрічі кіномитці підніматимуть питання створення Рівненської фільмкомісії, яка насамперед спрощує для знімальних груп процес дозвільних процедур, а отже, робить місто більш привабливою локацією для виробників кіно. Завдяки подібним органам європейські міста успішно залучають інвестиції, активізуючи всі суміжні сектори економіки. Наразі Фільмкомісія вже створена у Києві, Львові та Тернополі.

- Тунель кохання, Тараканівський форт, Клеванський та Дубенський замки – у нас на Рівненщині чимало чудових локацій, де можна знімати кіно. Але сьогодні ми не отримуємо ні копійки навіть із зображень, наприклад, того ж Тунелю коханні, - зауважує начальник міського управління культури Тарас Максименко. – При цьому, грубо кажучи, в Китаї масово штампують шпалери з цим зображенням, і кошти за це могли б іти в бюджет міста. Якби в Клеванську громаду зайшли гроші за усі зображення Тунелю кохання, то питання з реставрацією замку не стояло би зовсім.

Нагадаємо, один із днів Другого міжнародного кінофестивалю "Місто Мрії" пройде в Дубно, де для всіх учасників фестивалю і журі буде організовано знайомство з Дубенським замком і Тараканівським фортом як об’єктом, де можна знімати фільми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному готуватимуть «свіжу кров» для українського кінематографа

Разом із тим, зауважує чиновник, ми мусимо також піднімати питання про зміни на законодавчому рівні, тоді для великого бізнесу це теж було би цікаво - вкладати гроші у кіно. Поки це лише меценатство.

- Кінофестиваль - це класно, це дуже атмосферне явище, драйвова річ, і вона має у нас бути. Але в майбутньому хотілося б все-таки ставити економічний пріоритет. Економічний ефект має стояти на першому місці, це мають бути не просто покази кіно для глядачів, а зустріч продавців та покупців. Саме для цього проводяться кінофестивалі в усьому світі. Ми поки що цього прагнемо. Але поки в Україні не буде закону про неоподаткування тих коштів, які інвестор вкладає в кіно, то ця галузь, на жаль, буде розвиватися не динамічно. Успіх нашої країни-сусідки - Російської федерації в цій сфері якраз в такому законі. Прийнятий багато років тому, саме цей закон просприяв динамічному розвитку російської кіноіндустрії.

За словами секретаря Рівненської міської ради Сергія Паладійчука, поза тим, що цей проект є соціально та інформаційно позитивним та економічно цікавим своєю перспективою, сьогодні на часі прийняття Програми, як на рівні міста, так і на рівні області, щодо підтримки розвитку кіно на Рівненщині.

- Рівне за останні два-три роки на мапі України почало позитивно характеризуватися як місто сучасне, креативне, інноваційне та активне в громадському просторі. І це завдяки багатьом позитивним проектам у галузі культури. Кінофестиваль «Місто Мрії» також надзвичайно позитивно відрізняє Рівне серед інших міст України. Рівне сьогодні точно входить у п’ятірку міст Україну, які розвивають кінематографічну галузь. І дуже важливо, щоб такий вид сучасного бізнесу, як інформаційні послуги, розвивався у нашому місті, - зазначив Сергій Паладійчук. -  Адже з кінця 90-х років минулого століття левову частину валового доходу і країн, і міст складають послуги, це світовий тренд. А кінематограф  в усьому світі вважається достатньо рентабельним видом бізнесу - навіть з усіма ризиками, з усіма провальними проектами тут рахується від 30 до 50% рентабельності.  Тому не тільки Голівуд, а й такі країни, як Франція, Індія, які мають колосальний відсоток надходжень від експорту кінопродукції, підтверджують, що це нам потрібно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Червоний» у Рівному розпочав сезон нового українського кіно

З повною програмою фестивалю можна ознайомитись ТУТ

Організатор міжнародного кінофестивалю у Рівному: Українська Асоціація Маркетингу. Партнери кінофестивалю: управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради, Клубний дім Villa Italia, Рівненський обласний благодійний фонд «Любіть Україну», телеканал «Еспресо TV», Телерадіокомпанія «Ритм», Платформа взаємодій «Простір», Кіношкола у Рівному, Український Авторський Портал.

Сайт кінофестивалю: www.dream-city.org

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.