Рівненщина — серед лідерів у розвитку сільського господарства

  • ЕКОНОМІКА
Птн, 07/28/2017 - 16:16

Рівненcька область посідає третє місце серед регіонів за ростом виробництва сільськогосподарської продукції. Так, якщо по Україні спостерігається спад, то Рівненщина демонструє позитивну динаміку. Зокрема, на 13 з половиною відсотків стали виробляти більше продукції сільгосппідприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже три тисячі комбайнів збирають врожаї на полях Рівненщини

Як повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко під час колегії облдержадміністрації, найвищі темпи зростання забезпечили аграрні підприємства Млинівського, Радивилівського та Сарненського районів.

Щодо тваринництва, то у господарствах області спостерігається збільшення виробництва молока, м’яса та яєць. Зросло поголів’я птиці та свиней. У рослинництві теж прослідковується позитивна тенденція.

— Вперше за останні п’ять років хлібороби розширили посівні площі. Так, під урожай 2017 року відвели майже на 19 тисяч гектарів більше землі. Збільшено посіви конкурентоздатних технічних культур — соняшника, сої, ріпаку та цукрового буряка. Цьогорічна врожайність культур вища, ніж торік. Аграрії прогнозують зібрати 1 мільйон 200 тисяч тонн зерна, — зазначив Ігор Тимошенко.

Разом з тим, заступник голови ОДА відмітив спад виробництва продукції в окремих районах. Основна причина — зниження поголів’я великої рогатої худоби та відсутність підприємств тваринницької галузі.

На переконання заступника голови ОДА, вирішити ці питання дозволить залучення інвестора.
— Особливо це стосується поліських районів, на території яких є близько 40 тисяч гектарів угідь, менш родючих у порівнянні з іншими районами, однак цілком придатних для посіву традиційних для Полісся культур, — наголосив Ігор Тимошенко.

Ще одним видом допомоги сільгосппідприємствам є програми фінансової підтримки АПК. На сьогоднішній день такі розроблені на обласному рівні, а також у Острозькому, Рокитнівському та Здолбунівському районах. Тому Ігор Тимошенко рекомендував іншим районам та містам перейняти позитивний досвід.

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.