Флагман легкої промисловості України зустрів 54-й День народження

  • ЕКОНОМІКА
Чтв, 02/02/2017 - 17:58

54 роки тому, 2 лютого 1963 року у Рівному запустили першу лінію майбутнього гіганта легкої промисловості – найбільшого у Європі льонокомбінату.

В експлуатацію було введено корпус технічних тканин. Найперша продукція, яка сходила з потужностей Льонокомбінату – брезент і мішковина. Люди, здебільшого молодь, котрі монтували обладнання, у кирзових чоботях і тілогрійках по дванадцять годин працювали на тріскучому морозі. Майбутні ткалі розконсервовували обладнання від мазуту, розігріваючи станки біля багаття. Руки робітників примерзали до металу, однак люди самовіддано і наполегливо виконували поставлений план.

Після запуску Льонокомбінат запрацював у три зміни. І вже за неповні 5 місяців роботи 20 червня 1963 року підприємство випустило перший мільйон метрів тканини. Загалом, за перший трудовий рік працівники Рівненського льонокомбінату випустили 4,5 мільйони метрів тканини і перевиконали план.

Згодом промислова потужність підприємства склала 23 мільйони погонних метрів тканини на рік. Для устаткування надсучасного підприємства використовувалося обладнання зі всієї країни. Льоночесальні були розроблені орловськими машинобудівниками, ткацькі станки надіслали з Московської області та Таджикистану, а електрообладнання привезли з Вірменії. Загалом у двох основних корпусах льонокомбінату технічної та побутової тканини було встановлено 1800 одиниць технологічного обладнання, 800 ткацьких машин та 27 тисяч веретен. Для виробництва лляних тканин сировину до Рівного привозили з усієї України, а бавовну та синтетичні матеріали постачали підприємства Саратова, Могильова і міст Середньої Азії. Для навчання майже 8-тисячного персоналу на комбінат прибули робітники провідних текстильних фабрик з Москви, Ленінграда, Костроми, Орші, Вязників, Смоленська. Висока механізація виробництва, передова на той час технологія допомогли колективу комбінату на кінець семирічки значно перевищити виробниче завдання випуску продукції, добитися найкращого в країні зйому тканини з одиниці устаткування.

В результаті, якісна продукція Рівненського льонокомбінату завоювала ринки тканин десятків країн світу. Однак, зрештою Рівненський льонокомбінат розділив тяжку долю інших велетнів радянської промисловості - бурхливий розвиток у 70-их, стабільна праця у 80-их і розвал у 90-их.

У 1994 р. підприємство було приватизоване, однак так і не запрацювало, а було розвалене остаточно.

І лише у 2008 році колишній гігант легкої промисловості отримав нового власника і нове життя. Занедбаний, напівзруйнований майновий комплекс підприємства придбав підприємець Олег Червонюк. Маючи знання і досвід у сфері легкої промисловості, а головне – бажання жити і працювати у рідній державі, піднімати її економіку з прірви, новий господар вдихнув життя у завмерлу сіру порожнечу, покриту мохом і пліснявою.

Кілька років на підприємстві тривали капітальні ремонти, відбудова цехів, монтаж і запуск котельні для промислових потреб, закупівля найновітнішого обладнання, ретельний підбір і навчання кваліфікованих працівників. І ось 5 листопада 2011 року колишній гігант легкої промисловості запустив першу модернізовану лінію з виробництва тканин.

За ці 5 років підприємство зробило колосальний стрибок у своєму розвитку, повернувши звання лідера вітчизняної легкої промисловості і створивши власний престижний, улюблений багатьма українцями бренд.

Нині Рівненський льонокомбінат – це найсучасніше високотехнологічне підприємство світового рівня, аналогів якому немає в Україні, це 11 тонн полотна і 5 тисяч готових виробів на добу, це понад 600 працівників, це власна загальноукраїнська мережа фірмових магазинів, 4 із яких – у столиці, в тому числі на Хрещатику, а також зареєстрована європейська торгова марка «Goldi» ®.

Не забувають тут і про своїх ветеранів та пенсіонерів. Їх завжди радо зустрічають у ГО Громадянський рух «Льонокомбінат», котрий  об’єднує майже 15 тисяч учасників. А ті, своєю чергою, завжди міцно, плече в плече стоять на захисті підприємства від чиновницького свавілля.

Нині на підприємстві триває стабільний динамічний розвиток виробничих потужностей, розширення асортименту. Тут мають величезні здобутки і грандіозні плани, які неодмінно стануть реальними справами. Адже колектив підприємства і його очільник та ідейний натхненник Олег Червонюк жодного разу не дали у цьому засумніватися, втілюючи дедалі амбітніші проекти.

Коментарі

Что Советы проклятые построили, тем и гордимся!

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.