Економіка під матрацом

  • ЕКОНОМІКА
Птн, 11/04/2016 - 09:46

Сотні мільйонів гривень, доларів і євро – це тисячі врятованих життів онкохворих, ешелони спорядження для військових, десятки підприємств і сотні тисяч робочих місць. Але усе це – під матрацами українських посадовців.

Попри те, що українці чудово розуміють, у якій державі живуть і ким насправді є більшість наших зверхників, оприлюднені е-декларації стали шоком для суспільства.

Найбільше вразили не колекції нерухомості, коштовностей, шуб, картин чи святих мощей, а саме ота готівка. Її на вагу, лише у депутатів Верховної Ради, – майже 30 тонн – по 66 кілограмів на кожного. А ще ж міністри, судді, прокурори та решта «слуг народу», які непосильною працею на державних посадах нажили фантастичних статків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп із Рівного подарував монастирю мощі, вказані у його е-декларації

Ті, хто щодня з екранів телевізорів з піною біля рота переконує нас у своєму безмежному патріотизмі, у невсипущій турботі про долю української держави та її народу, хто знову піде на вибори і, не змигнувши оком доводитимуть довірливим громадянам свою потрібність суспільству, насправді пакують і пакують мішки купюр, дбаючи виключно про власне безбідне майбутнє. 

Думку про е-декларування, його перші результати і перспективи ми запитали у людини, котра вміє заробляти гроші чесно, а кожну зароблену гривню інвестує у подальше зміцнення виробництва і розквіт вітчизняної легкої промисловості, – Олега Червонюка.

На фото: Олег Червонюк на щорічній світовій виставці текстильного обладнання І TMA ASIA + CITME 2016 (м.Шанхай, Китай) 

- На жаль, те, що ми бачимо, ілюструє ставлення не лише наших політиків,  а й більшості громадян до своєї держави – воно споживацьке, – вважає власник Рівненського льонокомбінату Олег Червонюк. - Імовірно, це спадок радянської тоталітарної системи, коли людина була лише гвинтиком, за неї усе вирішувала держава. Комуністи начебто пішли від влади (хоча я в цьому дуже сумніваюся), а їхня ідеологія залишилася. Тому сьогодні ми маємо ситуацію, коли чиновники, які накрали величезні суми (а більшість таки накрала ці гроші, і це ні для кого не секрет), вкладають їх в автомобілі, картини, меблі, нерухомість по всьому світу, в коштовності – тільки не в національну економіку. Збудувати підприємство, організувати виробництво їм навіть на думку не спадає. Адже у злодіїв інша ментальність, вони не вміють працювати і не уявляють, як можна заробляти, а не красти, - резюмує промисловець.

- Гадаю, е-декларування – це гарний перший крок до подолання корупції в Україні. Сподіваюся, компетентним органам таки вистачить фаховості і політичної волі, щоб дослідити джерела походження задекларованих статків. А наступним логічним кроком має стати декларування усіх без винятку. Щоб злодії у державних кріслах не могли прикритися «подарунком від друга» чи «спадком від бабусі». Адже з декларацій і друга, і бабусі буде видно, чи були у них такі гроші і таке майно, та чи дарували вони його. Якщо ми хочемо реальних результатів у системі декларування, то це обов’язкова умова, декларації мають подавати усі, - переконаний Олег Червонюк.

- Ще один важливий крок для подолання цієї тотальної деморалізації суспільства – це правильна інформаційна політика, і вагома роль у цьому лежить на ЗМІ. Потрібно показувати якнайбільше позитивних прикладів розвитку промисловості в Україні, історій успіху тих, хто займається виробництвом.

Наприклад, наш Рівненський льонокомбінат – це підприємство, відбудоване з  руїн, з нуля, без будь-яких «схем» і «потоків», дотацій із держбюджету тощо. Ми успішно працюємо, розвиваємося, сотні рівнян отримують роботу. Постійно закуповуємо нове обладнання, щоб розширювати виробництво. На сьогодні Льонокомбінат виготовляє за добу 10-11 тонн трикотажного полотна, невдовзі це буде 20 тонн за добу. Плануємо довести виробничі потужності до 40 тонн. З власної тканини шиємо одяг і продаємо його через власну роздрібну мережу по всій Україні.

Нещодавно придбали ще одну швейну фабрику, вірніше, її руїни, у Волочиську. Колись там працювало 700 людей. Наразі ми її відбудовуємо, і вже незабаром вона дасть перші робочі місця і першу продукцію, - ділиться планами виробничник. - Також продовжуємо розширювати наш асортимент, плануємо запускати власну лінійку джинсів. Для цього підписуємо контракти на постачання обладнання з Італії. А одразу після того вирушаю в Туреччину, за новим фарбувальним обладнанням, яке також дозволить нам збільшити потужності.

А результатом нещодавньої поїздки до Китаю стане виготовлення на нашому підприємстві власної плащової тканини. Це план на найближчі два роки. Адже в Україні прохолодний вологий клімат, нам потрібні куртки, і їх можна й потрібно робити самим. Ось це реальна робота на благо держави. І це лише один Льонокомбінат. А якщо таких підприємств, як наше, буде багато? Наскільки ситуація в державі зміниться на краще! Для цього потрібно, щоб люди перестали бути інертними і байдужими. Свою країну і власну долю можна зробити кращими лише власною працею, іншого шляху не існує, - наголошує Олег Червонюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Боротися потрібно щодня", - Олег Червонюк

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.