Щоб місто не заливало фекаліями: у Рівному взялися за зливову каналізацію?

  • СУСПІЛЬСТВО
Втр, 09/26/2017 - 15:01

Навіть після невеликого дощу Рівне щоразу перетворюється на Венецію. Вулиці затоплює так, що ні пройти, ні проїхати. А під час проливних дощів окремі мікрорайони Рівного заливає не тільки стічними водами, а й фекаліями. На засіданні постійної комісії містобудування намагалися вирішити, як вирішити цю проблему.

З кожним роком ситуація із підтопленнями в місті лише погіршується. Чим далі, тим більшими стають площі підтоплень. Тепер під час злив вода заливає не тільки перехрестя, що у низовинах, а й подвір’я житлових будинків. І, щонайгірше, вода разом із фекальними стоками піднімається просто із каналізаційної мережі.

- Все це плаває у дворах, де граються наші діти. Люди, які викликали на місце бригаду фахівців із ШЕУ, щоб ті почистили каналізацію, чули відмовки. Нібито якихось інструментів у них немає. А ще відомі випадки, коли об’єкти здані у експлуатацію, а в них немає належної каналізації. Наприклад, по вулиці Відінській є автосалон, де практично величезна територія заасфальтована. А каналізація виведена просто на проїжджу  частину, вірніше, прямо у двори до людей. Ми через деякий час можемо зіштовхнутися з ситуацією,що будівлі в тих районах будуть просідати, - зауважив голова постійної комісії із міського господарства Назарій Поліщук.

В управлінні житлово-комунального господарства повідомляють, що на обліку у Рівненського міського шляхово-експлуатаційного управління знаходиться більше 300 кілометрів доріг. І на ці три сотні кілометрів всього 29 кілометрів мереж зливової каналізації.

- У центрі міста окремої зливової каналізації немає як такої. Є загальносплавна каналізація: зливова каналізація вся підключена до фекальної каналізації. Діаметри труб були запроектовані і прокладали малі: від 100 до 300 міліметрів у діаметрі. І це у центрі міста. На вулиці Відінська, до прикладу, зливову каналізацію підключено у фекальну. Тому, під час останньої зливи відбувалося перенаповнення колектора і були фекальні витоки, - розповідає керівник бригади майстрів зливової каналізації Андрій Горбулько.

Для порівняння фахівці зазначають, що в інших мікрорайонах міста, наприклад, на Північному діаметри труб зливової каналізації від 800 до 1000 міліметрів у діаметрі.

- Ці мережі будувалися, коли ще ми пішки під стіл ходили. На ту площу, яка існувала їх було достатньо. З кожним роком площі з твердим покриттям збільшувалися і збільшуються тепер. Зростає і кількість будинків. Вода ж в грунт уже не йде, як раніше. Тому тепер труба діаметром 100 міліметрів – не справляється. Тому для того,щоб ситуація покращилася треба міняти систему кардинально, - розповідає заступник начальника управління комунального господарства Володимир Лапюк.

До слова, на розчищення зливової каналізації торік із міського бюджету Рівного виділи майже 600 тисяч гривень. За словами Андрія Горбулько, за ці кошти розчищали саме труби зливової каналізації  на вулицях Степана Бандери, Дворецька тощо.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мешканці району МЖК у Рівному хочуть безпечну стежку до "Новуса"

Не краща ситуація зі зливовою каналізацією і в мікрорайонах, які нещодавно забудували чи почали розбудовувати у Рівному.

- Відкритті питання по водовідведенню в мікрорайоні «Щасливе», чи по тому ж самому «Південному». У нас була містобудівельна рада і на цій містобудівельній раді ми це питання вже підняли. І вирішили розробити загальний проект детального планування з урахуванням всього: і водовідведення, і виїзди на дороги, бо там є проблема із виїздами, - заступник начальника управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради Андрій Юрков.

На переконання фахівця із житлово-комунальних питань Сергія Пінчука, врегульовувати ситуацію доведеться ще довго. Адже кожне обслуговуюче підприємство діє відповідно до свого інвестиційного плану.

 - Так вже склалося, що у нас спершу кладуть асфальт, а потім міняють мережі. І ШЕУ, насправді, тут немає чого звинувачувати, бо у них свій план по прокладанню асфальту. В свою чергу «Теплоенерго» має свою інвестиційну програму, «Водоканал» свою, а «Рівнегаз» - свою. От і виходить, що кожен копає, як хоче. Аби ситуація змінилася пропоную нанести всі мережі на єдину карту. Треба проілюструвати де проходять мережі цих компаній, який діаметр труб, який їх стан і решта. Тоді ми візуально будемо бачити, куди в першу чергу треба вкладати гроші, аби вирішити проблемні питання. Бо якщо ми між вузькими трубами впаяємо товсту, то не те, що не вирішимо проблему, а створимо нову.

Експерт рекомендує також міській раді перед затвердженням інвестиційних програм інших підприємств, синхронізувати їх так, щоб не виникало таких ситуацій. І хоч «Теплоенерго» приватне підприємство, «Водоканал» - обласний, а «Рівнегаз» взагалі по суті нікому не підпорядковується, то врегулювати ці питання можливо.

Члени комісії міського господарства рекомендували ШЕУ сформувати перелік проблемних ділянок, де першочергово варто вирішувати проблеми підтоплення. 

Коментарі

Чиновник у розпачі: «З кожним роком площі з твердим покриттям збільшувалися. Зростає і кількість будинків. Вода ж в грунт уже не йде, як раніше. Тому тепер труба діаметром 100 міліметрів – не справляється. Тому для того,щоб ситуація покращилася треба міняти систему кардинально. Відкритті питання по водовідведенню в мікрорайоні «Щасливе», чи по тому ж самому «Південному». Вашу wать! Чому ж ви – міські очільники, надаючи забудовникам містобудівні умови та обмеження, не передбачили виникнення цих проблем. Є ж відповідні Державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць. Згідно з ними, наприклад, в мікрорайоні «Щасливе», чи у тому ж самому «Південному» повинні бути власні очисні споруди. І цю проблему повинен був би вирішувати приватний забудовник власним коштом, не перекладаючи витрати на каналізування мікрорайону на міську громаду. До речі, цікаво куди відводяться сьогодні стічні води мікрорайону? Чи не в Устю? Адже каналізаційний колектор, яким передбачається, між іншим, незаконно, перекачувати стічні води в міську мережу централізованого водовідведення, лише будується. А якість води у річці, попри звітування влади про успішне каналізування «Царського села», лише погіршилася. Цікаво, під час зливи коли з мікрорайону двома напірними трубами діаметром 200 міліметрів подадуть у самопливний колектор міської каналізації додаткову кількість госпфекаліїв і все це попливе по вулицях, як це демонструє відео, пан Лапюк знову бідкатиметься, посилаючись на трубу діаметром 100 міліметрів, що не справляється?

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.