Нічні перегони в Рівному: адреналін проти закону

  • СУСПІЛЬСТВО
Срд, 09/20/2017 - 12:41

Нічні нелегальні перегони на автомобілях у Рівному набули такої популярності, що поганяти на авто, або ж подивитися як роблять це інші збираються сотні людей. Приїздять на видовище навіть із інших міст. Небезпечні забави не тішать ні полісменів, ні міську владу, ні жителів будинків, поблизу яких збираються автолюбителі. Але поки всі спроби зупинити це дійство успіхом не увінчалися і викликають лише спротив. Чи шукатимуть компроміс автолюбителі та влада Рівного, щоб перевести дійство у законне русло - дізнавалися наші журналісти.

Нічна траса, швидкість та адреналін  – заради гострих відчуттів вони ризикують власним життям і життям інших людей. Про дату та час оголошують в останній момент у соцмережах, а маршрут визначають вже при зустрічі. Роблять це для того, щоб їхнім забавам не завадили правоохоронці. Вони – стрітрейсери – учасники нелегальних гонок у Рівному.

Забава, яку в нашому місті започаткувало кілька товаришів, із часом переросла у щосуботні заїзди, на які збирається кілька сотень місцевих та приїжджих. За словами представників федерації автомобільного спорту України, подібні заїзди не мають нічого спільного зі спортом. Це такі собі «покатушки» без правил і поза законом. Бо ж з’їжджаються автолюбителі по суті не ради переможних медалей (їх ніхто і не роздає), а щоб повправлятися у майстерності керування власним авто, поговорити про автомобільні новинки та особливості ремонту.

Спроба полісменів перешкодити таким небезпечним забавам викликає тільки спротив. В мережі Інтернет «назбиралося» чимало відеоматеріалів на яких видно, як любителі швидкості відверто глузують із місцевих копів. А минулої суботи, 16 вересня, автолюбителі навіть перекрили міжнародну трасу Київ-Чоп поблизу Рівного, в районі автозаправки «Сокар». Бо ж перед тим полісмени завадили влаштувати «гонки» на вулиці Дубенська.

 На фото Оксана Юрченко

- Складна ситуація, зважаючи на чисельну кількість людей, яка приходить. Але ми намагаємося робити все, що від нас залежить у сфері безпеки дорожнього руху, - запевняє речниця патрульної поліції Рівного Оксана Юрченко. - Зваживши на те, що для того, аби виписати постанову треба хоча б від 5 до 20 хвили, а патрульних, як було в суботу, один на два десятки людей… Що патрульний може зробити? Посилено патрулювати і вдаватися до жорсткіших методів. Наприклад, перекривання траси – вже має ознаки кримінального злочину. Коли ми не дозволили проводити гонки, вони, на знак протесту почали ходити по пішохідному переходу траси міжнародного значення. Це такий давно вживаний спосіб демонстрації. Бо не можна людині перешкоджати вільно пересуватися територією, але разом з тим вони перешкоджали вільному пересуванню інших людей. Можливо, хтось стояв у пробці, хтось був хворий, хтось поспішав, запізнювався, можливо комусь потрібна була нагальна допомога. Так можна розважатися, можна все робити, але якщо це не заважає іншим. Думаю, можна це перенести в інше, законне русло. Наприклад, як роблять це рівненські бігуни, велосипедисти - беруть дозвіл і ми знаємо, коли має початися захід, коли закінчитися. Ми знаємо, що це тимчасово. Попереджаємо інших учасників дорожнього руху. У нас не анархія, що ми можемо робити усе що хочемо.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В центрі Рівного сталася перестрілка і погоня (ФОТО)

В поліції зауважують, що поки у них взагалі «зв’язані руки», оскільки немає навіть приладів для фіксації швидкості. Немає приладів - не можуть притягнути до відповідальності за перевищення швидкості. Поки не можуть впоратися і з такою кількістю пішоходів-порушників,  якими стають глядачі перегонів коли виходять на проїзнуу частину. 

- Ми намагалися по-доброму, знайти спільну мову з людьми для того, щоб переконати їх, бо наше завдання не штрафувати та карати, а якраз попередити. Бо що - треба було взяти всіх і водою полити? Легко сказати. Але насправді це не так просто. Маємо шукати інші способи. Бо все це до першої крові, до першої ДТП, до першої смерті. Коли там когось зіб’ють, то зразу шоу припиниться, - говорить Оксана Юрченко.

Про те, що подібні гонки варто «вписати» у законні рамки тепер говорять і самі ініціатори заїздів. Мовляв, коли все починалося, було значно менше люду. Тепер же кількість тих, хто бажає покататися, зросла в рази. І ситуацію важко тримати під контролем. Проте, такої думки дотримуються не всі:

«Ну, це не означає, що вуличні гонки не будуть проводитися! Все-таки вночі спонтанні, нелегальні гонки – це ж драйв. Хоч кілька разів за літо провести драг-захід із телеметрією було б дуже добре! Але все залежить від гонщиків. Якщо вночі заїдуть 20 машин, то на аеропорт (можливе місце проведення легальних заїздів – ред..) приїде 3!» - написав один із учасників спільноти.

Поки ініціативна група нічних перегонів не бажає спілкуватися відкрито ні з пресою, ні з владою. Зараз інтереси цих людей представляє автолюбитель Юрій Компанець.

- Вони розуміють ситуацію, знають, що на даний момент вже стало небезпечним для глядачів і для самих учасників, для перехожих та водіїв, як проїжджають по цих вулицях. Тому зараз вони хочуть погодити із владою міста, де вони можуть проводити ці змагання, ймовірно, з перекриттям вулиць із забезпеченням безпеки даного заходу. Вони готові навіть серед своїх знайти стюартів, маршалів, які виставлятимуть турнікети, для того щоб ніхто не міг зайти за огорожу, розробити план безпеки того заходу, долучити туди пожежних, швидку. Їм треба по суті від влади "зелене світло" на виділення і погодження місця та часу цих заходів. «Чорний формат» їх не цікавить, - говорить Юрій. - Є ініціативна група людей, які переросли вже цю нелегальщину, але ще не доросли до спорту. Бо треба розрізняти спорт і «покатухи» в рамках якихось клубних заходів. Бо тут не існують принципи спортивного кодексу, немає «правил чесної гри», не визначаються переможці.  Вони просто хочуть мати свій куточок, де можуть збиратися, як клуб за інтересами, обговорювати питання автомобільні - де взяти запчастини, як краще модернізувати автомобіль. Покататися навипередки, але без змагань як таких.

 На фото Юрій Компанець

За словами Юрія Компанця, для даного типу заходів не потрібен спеціально підготовлений трек, що значно спрощує ситуацію. Але якби такий був, то не довелося б і вулиці перекривати.

- Зараз найбільше, що вони бояться, то те, що міська влада не захоче виділяти для них клаптик дороги для проведення таких заходів. Тому поки ці люди не бажають «світитися». Вони погоджуються навіть на перенесення часу зборів: якщо раніше з’їжджалися близько опівночі, то тепер пропонують збиратися десь о восьмій вечора і кататися до години десятої. Тобто до того часу, доки дозволено проводити масові заходи, аби не заважати мешканцям. Вони не хочуть заважати ні іншим учасникам дорожнього руху, ні жителям навколишніх будинків. Найголовніше - аби місто пішло на зустріч. Бо ж, якщо міська влада буде категорично проти, то це буде хаос. І такі перегони будуть в кожному куточку міста. Я, наприклад, боюся цього хаосу.

 На фото - Володимир Хомко

Міський голова Рівного Володимир Хомко на питання чи розглядали варіанти куди можна було б «переселити» цих автолюбителів відповідає:

- Нікуди не можна. Просто треба ловити і «саджати». Для чого поліція? Це винятково питання поліції. Куди ж їх вивозити? Якщо буде покарання… Звісно, якщо за ним будуть добу ганятися, а покарання буде 600 гривень штрафу, то й далі так буде. Так само як за п’яну їзду. За п’яну їзду повинно бути 100 тисяч, а на другий раз 5 років тюрми. Ну, але ж у нас демократія плавно перетворюється в охлократію. От зараз прийде натовп, як з тими «євробляхами», покричить, прийдуть ті, що їздять вночі, - покричать і приймуть рішення таке, як схочуть. Держава перестала проявляти свій характер там, де потрібно, - резюмував Володимир Хомко.

Поки у Рівному лише працюють над вирішенням цього питання інші міста давно легалізували і «окультурили» подібні перегони. А у Дніпрі, де ще кілька років тому влаштовували нічні «покатухи» тепер проводять всеукраїнські змагання автолюбителів. Чи вдасться у Рівному досягти компромісу – покаже час.

Коментарі

Я казав, що так і буде, приїхав на драг недоактивіст автомайдауна - шистірка Юрій Компанець і привіз з собою проплачених, замовних журнашлюх Вікторію Момотюк і Дмитра Леонтіюка, які стояли дивились, веселились, а самі зняли як завжди галімий провокаційний сюжет в якому всіх учасників і глядачів обісрали по вуха, а самі за рахунок цього пропіарились!!! А ще цей пєдік Компанець сам з себе зробив представника учасників! А Хомла взагалі обісцяти потрібно на площі за такі слова!!!...

Додати новий коментар

 

33000, Україна, м.Рівне
(0362) 60 99 93
[email protected]

 

bigmir)net TOP 100
GOLOSNO 2014. Всі права захищені діючим законодавством України. Будь-яке порушення прав переслідується у судовому порядку. Будь-яке відтворення інформації з сайту тільки з письмового дозволу редакції. Відповідальність за достовірність всіх матеріалів, розміщених на сайті, крім матеріалів, які містять посилання на інші інформаційні агентства або інтернет-видання, несе редакційна рада.